Hava Durumu

:

:

:

Vahap Seçer,Amatör Spor Klüpleriyle Biraraya Geldi

16 Şubat 2024 Cuma 11:44

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Kente Sözümüz Var' sloganıyla Büyükşehir tarafından düzenlenen ‘Kent Katılımı Buluşmaları'nın 6. serisinin 8. toplantısını Mersin'de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile gerçekleştirdi. Toplantıya katılan temsilciler, Başkan Seçer'e Büyükşehir'in kent genelinde spor alanında yürüttüğü faaliyetler ve projeler hakkında merak ettikleri soruları yöneltirken; görev süresi boyunca kentte gerçekleştirdiği spor faaliyetleri

Vahap Seçer,Amatör Spor Klüpleriyle Biraraya Geldi

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

 

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘Kente Sözümüz Var’ sloganıyla Büyükşehir tarafından düzenlenen ‘Kent Katılımı Buluşmaları’nın 6. serisinin 8. toplantısını Mersin’de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin temsilcileri ile gerçekleştirdi. Toplantıya katılan temsilciler, Başkan Seçer’e Büyükşehir’in kent genelinde spor alanında yürüttüğü faaliyetler ve projeler hakkında merak ettikleri soruları yöneltirken; görev süresi boyunca kentte gerçekleştirdiği spor faaliyetleri ve verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ettiler.

 

Kongre ve Sergi Sarayı Çok Amaçlı Salon’da gerçekleştirilen buluşmada Başkan Seçer’e; Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın eşlik etti.

 

“Amatör spor kulüplerine 4 yılda toplam 19 milyon 641 bin TL yardım yaptık”

Toplantının açılışında konuşan Başkan Vahap Seçer, 5 yıl boyunca amatör spor kulüplerine ve sporculara özellikle nakdi yardımlar konusuna ağırlık verdiklerine dikkat çekti. Seçer, amatör spor kulüplerine 4 yılda toplam 19 milyon 641 bin TL yardım yaptıklarını aktararak, “2024 yılında tabi ki bu bütçeyi anlamlı bir şekilde artırarak sürdüreceğiz. Mümkün olduğunca da en yüksek yardım miktarı ile sizlerin karşısına çıkacağız” diye konuştu. Nakdi yardım desteğinin müracaatlarının 30 Mart’ta sona ereceğini hatırlatan Seçer, destekten yararlanmak isteyen kulüp ve sporculara 30 Mart’a kadar başvurmaları çağrısında bulundu.

 

Sadece nakdi yardım değil, zaman zaman malzeme taleplerine de cevap verdiklerini söyleyen Seçer,  kulüplerin ve sporcuların en önemli sorunlarından birinin müsabakalara giderken yaşanan ulaşım sorunu olduğuna işaret etti. Bu tür konularda geç kalınmadan Büyükşehir’e başvurulduğu takdirde her türlü desteği sağladıklarını vurgulayan Seçer, “Bu konuda taleplerinizi karşılama gayreti içindeyiz. Özellikle seyahat maliyetlerinin yüksek olduğu bu dönemde bütçenizin bu maliyeti karşılayamayacak kadar kısıtlı olduğunu biliyoruz” diyerek gelecek 5 yılda da bu tür desteklerin katlanarak devam edeceğinin altını çizdi.

 

“Spor, her şeyi bir araya getiren sihirli bir alandır”

Sporun topluma birçok faydası olan bir alan olduğunu sözlerine ekleyen Seçer, “Başarılı sporcu demek; ülkenin, yaşadığı kentin tanıtımı demek. Spor demek, turnuvalar, müsabakalar demek, dili, dini, ırkı, mezhebi, meşrebi ne olursa olsun insanların bir sporcuyu, bir takımı destekleme arzusuyla bir arada olması demek. İnsanları bir araya getirdiğiniz zaman kentte huzuru sağlarsınız. Spor bunları sağlayan çok önemli ve sihirli bir alandır” ifadelerine yer verdi.

 

“Gençlerin önlerinin açılmasını istiyoruz”

Başkan Seçer, Mersin’de sportif müsabakaların daha fazla olmasını istediklerini kaydederek, “Kent tanınsın, birlik olsun, müsabakalar olsun ve Mersinimiz daha iyi noktalara gelsin istiyoruz. Belediye olarak gençlerin birçok alanda önlerinin açılmasını istiyoruz. Onlara, özellikle öğrencilere sağladığımız imkanlar, açtığımız yeni nesil kütüphaneler, ulaşımda sağladığımız konfor ve bu ulaşımı 1 TL gibi gerçekten Türkiye'de sosyal belediyecilikte ders konusu olacak bir ücretle; biz bu insanları bir yerden bir yere taşıyoruz. Bunun eşi, emsali yok. Çünkü gencimiz bizim geleceğimiz. Gelecekte ülkemiz yükselsin, kalkınsın. Bunu hepimizin çocukları yapacak” dedi.

 

“İmar planları bitti,  spor sahaları ve tesisleri yapılabilecek”

Büyükşehir’in sorumluluk alanındaki imar planlarının bitmesinin kendilerine büyük kolaylık sağladığını ifade eden Seçer, yeni planlarda spor alanlarının belirlendiğini söyledi. Seçer, “Seçim bildirgemize futbol sahası ve semt sahalarını da ekledik. Merkez 4 ilçenin imar planı sorunu vardı, Büyükşehir hepsini bitirdi. Yeni spor alanları çıktı. Akdeniz'in bize ait planları bitirdik. Şimdi Akdeniz Belediyesi bitirmeye çalışıyor. 3-5 ay içinde o da bitecek. Orada da yeni imarda spor alanları çıkacak. O alan hangi belediyeye aitse futbol sahası, spor tesisleri yapabilecek. O açıdan da kısmen rahatladık. Çünkü spor sahası yapacak alanlarımız yoktu. Bu imar çalışmalarından sonra onları da bitirdik” ifadelerini kullandı.

 

“Ben hiçbir projeyi oyu düşünerek yapmadım”

Başkan Seçer, yaptıkları hiçbir projeyi oy almak için yapmadıklarını ifade ederek, “Ben hiçbir projeyi oy beklentisi ile yapmadım. Biz, ‘bu bize oy getirir’ diye proje yapmayız. ‘Bunun toplumda geri dönüşü, karşılığı var, talep ve memnuniyet var’ dediğimiz işi yaparız. Zaten o kendiliğinden oy demektir. ‘Alkışlasınlar, yardım yaptı desinler’ diye de tutamayacağımız hiçbir sözün altına girmedik” dedi. Mersin’de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine ellerinden gelen desteği yaptıklarını ifade eden Başkan Seçer, “ ‘Biz şu kadar yardım yapacağız’ dedik, günü zamanı geldi, hepsini hesabınıza geçti. Bu bizim paramız değil. Bu vatandaşın parası. Bizim için her kuruş çok kutsal ve çok değerli. Onun için çok dikkatli harcamamız lazım. Olabilecek en makul şeyi yaparız” diye belirtti.

 

“Bizim dönemimizde bisiklet yolları göz önüne çıktı”

5 yılda 148 kilometre bisiklet yolunun yapımını tamamladıklarını aktaran Seçer, “Bizim dönemimizde bisiklet yolları daha göz önüne çıktı. Yeni açtığımız bulvarlara, ölçüleri uygun olan her yere yapıyoruz” dedi. Bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması için kent genelinde organizasyonlar gerçekleştirdiklerini belirten Seçer, Tour Of Mersin, Kleopatra Bisiklet Festivali gibi birçok etkinliği hayata geçirdiklerini anlattı. Büyükşehir tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde Mersin’in Eurovelo-Avrupa Bisiklet Rotaları Ağı’na dahil edileceğini ifade eden Seçer, “Bu çok önemli bir çalışma. Bu ağın içerisinde olmamız Mersin'in tanıtımı için muazzam olacak. 3 yıldır bu işi takip ediyoruz. Bisikletçiler bu güzergahı kullansın, Mersin tanınsın ve gelişsin istiyoruz. Bunun için de gerekli çalışmaları yaptık” diye konuştu.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv