Hava Durumu

:

:

:

Vahap Seçer, "Büyükşehir ve Mezitli'yi Fark Atarak Kazanacağız"

11 Mart 2024 Pazartesi 20:25

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer'in ‘Hizmet Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

Vahap Seçer,

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer’in ‘Hizmet Tanıtım Toplantısı’na katıldı.

Seçer’den Ahmet Serkan Tuncer’e; “Daha Başkan olmadan halkçı belediyeciliğin sinyalini verdin”

Toplantıda konuşan Başkan Seçer, izlediği Proje Lansmanı’nı videosunda çok güzel projeler olduğuna değinerek, Ahmet Serkan Tuncer’i tebrik etti ve “Çok güzel projeler var ama bir tanesi çok önemli. Bu Türkiye’ye, belki de dünyaya örnek oldu. Nedir o? Sahilleri ranta değil, halka açmak. İşte o okuma salonunu senden bekliyoruz. En ilgi çeken proje o oldu. ‘Bravo’ dedim. Ahmet Serkan Başkan daha Başkan olmadan halkçı belediyeciliğin sinyalini verdin, sana helal olsun” dedi.

“Hem Mezitli Belediyesi’ni hem de Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni rekor bir oyla kazanacağız”

Mersin Büyükşehir’de kendisinin, Mezitli’de de Ahmet Serkan Tuncer’in rekor bir oyla seçimi kazanacaklarının altını çizen Seçer, “Ben bunu çok açık yüreklilikle ve yıllardır siyasetin içinde olan bir insan olarak söylüyorum; bana tek cümle ile Ahmet Serkan Tuncer’in siyasi kimliğini tanımlayın deseniz; ‘Halkın siyasetçisi, halkın içinden biri’ derim. Alanda Mezitli’yi dolaştığım zaman da kamuoyu yoklamalarında da görüyorum, hem Mezitli Belediyesi’ni hem Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni rekor bir oyla kazanacağız. Bunu halk söylüyor” diye konuştu.

“Biz herkesin belediye başkanıyız”

Geçtiğimiz günlerde CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer ile birlikte bir Pazar gezisi yaptıklarını ve halktan çok güzel geri dönüşler aldıklarını hatırlatan Seçer, “Çok yere gidiyoruz, çok güzel anekdotlar, enstantaneler oluyor ama orada yaşadığımız keyfi çok az yerde yaşadık. Herkes gönlünü rahat tutsun ama biz ciddi insanlarız. Çalışan, emek eden, alın teri döken insanların hakkını da vermek lazım. Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapıyoruz. Onurumuzla, şerefimizle her yerde haykırıyoruz; hiç sütre arkasında olmadık, ‘Biz Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanıyız’ diyoruz ve bunu her yerde söylüyoruz. Bunu Mut’ta da, Gülnar’ın Dayıcık Köyü’mde de, Anamur’un Akine’sinde, Tarsus’un Yeşil Mahallesi’nde de söylüyoruz. Öyle orada ayrı, burada ayrı değil. Ama şunu da söylüyoruz; ‘Biz herkesin belediye başkanıyız.’ Bizi farklı kılan insanlara uzattığımız sıcak el, sıcak sevgimiz ve saygımız” ifadelerini kullandı.

 

“Afetlerde, yangında, selde, fırtınada, boranda, depremde CHP’li belediyeler vardı”

2019’dan bu yana Cumhuriyet Halk Partisi’nin Türkiye siyasetinde bir devrim yaptığının altını çizen Seçer, “Bu belediye başkanları birçok önyargıları kırdı. 5 yıl büyükşehir belediye başkanlarının başarısı üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi politikalar yürüttü, seçim kampanyasını da onun üzerinden götürdü. Pandemide büyükşehir belediyeleri ve ilçe belediyeleri vardı. Afetlerde, yangında, selde, fırtınada, boranda, depremde CHP’li belediyeler vardı” dedi.

“Siyasi hayatımda en keyifli kampanyayı yürütüyorum”

Seçimlere çok kısa bir süre kaldığını söyleyen Seçer, “Tarlada izimiz var, harmanda da yüzümüz var. Siyasi hayatımda en keyifli kampanyayı yürütüyorum. Her yere gidiyoruz. Dün Mut’a gittik. Gördüğüm coşku karşısında çok mutlu oldum. İnsanlara elinizi uzattığınız zaman, sevginizi verdiğiniz zaman yıllarca ön yargıyla sizin hakkınızda değerlendirme yapan insanların ezberi bozulmuş” dedi.

“Biz herkesi kucaklayacağız”

Tüm partililer için “Bizim insanımız. Biz herkesi kucaklayacağız” diyen Seçer, “Yoksa nasıl iktidar olacaksınız, nasıl belediye başkanı seçtireceksiniz, nasıl Türkiye’de Cumhurbaşkanı seçtireceksiniz? Herkesi kucaklayacağız. Bizim masa başında ittifaka ihtiyacımızın kalmaması lazım. O işi sahada bitirmemiz lazım. Sokakta, kasabada, köyde, mahallede, fabrikada, tarlada, bahçede o ittifakı, iş birliğini yapma zorunluluğumuz var” diye konuştu.

 

“Ahmet Serkan Tuncer’in bir abi gibi yanındayız”

Ahmet Serkan Tuncer ile uyum içerisinde çalışacaklarına emin olduğunu ifade eden Seçer, “Uyum olursa, huzur olursa memnuniyet olur. Hiçbir şeyden korkumuz yok. Ahmet Serkan Tuncer’in Cumhuriyet Halk Parti’liliği tartışılmaz. Bir belediye başkanlığı deneyimi yok ama Ahmet Serkan Tuncer emin olsun yüreğinde sevgi dolu bir abisi var. Biz yanındayız. Başarılı olması için her zaman bir abi gibi, bir ata gibi kabul ettiği takdirde biz yanında oluruz, deneyimlerimizi aktarırız, gücümüzü yansıtırız, kolumuzu gereriz” ifadelerini kullandı.

“Seçimlerde rakiplerimiz; hükümet ve imkânları”

Başkan Seçer, Cumhuriyet Halk Partili Büyükşehir Belediye Başkanlarının seçimlerde özne olduğunu sözlerine ekleyerek, “Dikkat edin Mersin’de rakibimiz Cumhur İttifakı. Ankara’da Cumhur İttifakı. Karşımızda özne yok, rakip yok. Rakiplerimiz hükümet ve hükümet imkânları. Onun için bizim her zamankinden çok daha fazla çalışma zorunluluğumuz var” diye konuştu.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv