Hava Durumu

:

:

:

TAPARİD Üyesi Yüzlerce Elci birlik ve berberlik Mesajı Verdi

16 Mayıs 2024 Perşembe 00:29

SONMANŞET.COM- Tarsus'ta faaliyet gösteren Tarsus Paketleme ve Tarım İşçileri Derneği (TAPARİD) Başkan ve Yönetim kurulu üyeleri yüzlerce üyesinin katılımıyla dernek binasında bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

TAPARİD Üyesi Yüzlerce Elci birlik ve berberlik Mesajı Verdi

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Tarsus’ta faaliyet gösteren Tarsus Paketleme ve Tarım İşçileri Derneği (TAPARİD) Başkan ve Yönetim kurulu üyeleri yüzlerce üyesinin katılımıyla dernek binasında bir araya gelerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Türkiye’nin en önemli tarım havzalarından birisi olan ve bereketli topraklar üzerinde yapılan sebze ve meyve üretimi ile hasadının en önemli unsurlarından birisi olan Paketleme ve Tarım İşçileri ile Elci’lerinin üyesi olduğu Tarsus Paketleme ve Tarım İşçileri Derneği (TAPARİD) Başkanı Cumali Erbay ve yönetim Kurulu üyeleri, son zamanlarda korsan olarak çalışan yabancı elcilerin ciddi anlamda sorun yaratması üzerine tüm üyelerini sukünet içinde bulunmaya davet etti.

Tarsus Paketleme ve Tarım İşçileri Derneği (TAPARİD) Derneği Başkanı Cumali Erbay ve Yönetim Kurulu son zamanlarda ciddi anlamda sorun yaratan yabancı uyruklu Elciler ve kayıt dışı iş yapan Elcilerin durumlarına engel olunması konusunda her zaman olduğu gibi sakin bir şekilde davranarak, yasaların gerektirdiği şekilde hareket etmeye devam edeceklerini söyledi.

TAPARİD Başkanı Cumali Erbay, iş yapmaları yasal olmayan yabancı uyruklu korsan Elci’lere karşı mücadele konusunda güvenlik güçleri olan Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ekiplerinin gerekli yasal tedbirler konusunda son derece duyarlı olduklarını belirterek, “Dernek olarak, yönetim kurulu olarak, tüm üyelerimizle el ve gönül birliği içinde kanunların ön gördüğü şekilde rızkımız için, nafakamızı çıkarmak işimizi en iyi şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Bilindiği üzere hepimiz ekmeğimizi kazanmak, ailelerimizi geçindirmek için çalışıyoruz. Herhangi bir olumsuz durumda görevimiz durumu ilgili güvenlik yetkililerine bildirmek olacaktır” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yabancı uyrukluların Elcilik yapmaları kanunen yasaktır ve yasal değildir. Böylesi durumlarda bu tür sorunları gerek Emniyet Müdürlüğü ve gerekse Jandarma Komutanlığı güvenlik güçlerimize durumu bildirmeye devam edeceğiz.  Dernek Yönetimi olarak hiç kimsenin bu konuda hiçbir arkadaşımızın ve üyemizin bireysel olarak hareket etmemelidir, bu konuda hemfikiriz. Siz değerli üyelerimizin haklarının korunması, yasalara ve kurallara bağlı kalarak işimizi yapmaya, çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Tarsus’ta bilindiği gibi yaklaşık 35 bin tarım işçisi faaliyet göstermektedir. Bu kadar ciddi boyutta istihdam sağlanan tarımsal sektörde maalesef korsan olarak nitelendirdiğimiz kayıt dışı iş yapan ve yasak olmasına rağmen yabancı uyruklu olan elcilerde var. Bunların her hangi bir yasal kayıtları yok. Bunlara karşı mücadele konusunda tedbirler alınıyor. Biz Dernek olarak dün olduğu gibi bugünde tüm üyelerimizin haklarının korunması konusunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde barış ve huzur içinde işimizi layıkıyla yapmaya devam edeceğiz”.

 

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.