Hava Durumu

:

:

:

Muharrem İnce, Tarsus’ta Toplu Açılışlara Katıldı Partisinin adayına Oy istedi

24 Mart 2024 Pazar 20:12

SONMANŞET.COM- Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, TARSUS'ta 4 parti tarafından kurulan ittifakı eleştirerek, mevcut belediye başkanı Dr. Haluk Bozdoğan'ın adaylığını düşürmek için imza veren MHP, DEM Parti, CHP ve İYİ Parti'ye tepki gösterdi.

Muharrem İnce, Tarsus’ta Toplu Açılışlara Katıldı Partisinin adayına Oy istedi

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, Mersin'in Tarsus ilçesinde 4 parti tarafından kurulan ittifakı eleştirerek, mevcut belediye başkanı Dr. Haluk Bozdoğan'ın adaylığını düşürmek için imza veren MHP, DEM Parti, CHP ve İYİ Parti'ye tepki gösterdi.

CHP ve DEM Parti'yi "gizli ittifak" yapmakla eleştiren İnce, "Mersin'de, Esenyurt'ta yapıyorlar. Hem gizli nikah kıyıyorlar hem de nikahı inkar ediyorlar. Gizli ittifak yapıyorlar” dedi.

Memleket Partili Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın toplu açılış törenine katılan, kentte konvoy eşliğinde Tarsus turu atan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ve partisinin Tarsus Belediye Başkan adayı Ozan Bozdoğan’la birlikte esnaf ziyaretleri yaptı ve açık hava mitinginde halka hitap etti.

Türkiye’nin “en büyük” ve “en kirli” ittifakının Haluk Bozdoğan’ın adaylığını düşürmek için Tarsus’ta kurulduğunu öne süren İnce, Sağlık Yerleşkesi önünde toplu açılış töreninde kurdela kesimi öncesinde yaptığı konuşmada, MHP, DEM Parti, CHP ve İYİ Parti’nin bu ittifakta yer aldığını ifade ederek, “Türkiye’nin en kirli ittifakı Tarsus’ta kuruldu. MHP, DEM Parti, CHP ve İYİ Parti imza vererek Haluk Bozdoğan’ın adaylığını düşürdü. Tarsus bu kirli ittifaka boyun eğmeyecek. Ozan Bozdoğan’ı Memleket Partisi’nin Tarsus Belediye Başkanı seçecek” ifadelerine yer verdi.

Yerel seçimler öncesinde AK Parti ve ana muhalefet partisi CHP’nin tehdit dilini kullandığını vurgulayan İnce, “Erdoğan'ın partisine oy vermezseniz hizmet gelmez. Peki Ana muhalefet ne diyor? Bize oy vermezseniz Erdoğan gelir. Biz ise mavi belediyecilik yapacağız. Biz kent yoksulluğunu yeneceğiz, biz üç a diyoruz. Akıl, Adalet, Ahlak diyoruz. Tarsus 2024 seçimlerinde bir ilke imza atıyor geçenlerdeTarsus’ta açılışını yaptığımız ekmek fabrikası açılış töreninde Belediye Başkanı Bozdoğan dediki “Ramazan'da ekmek 1 lira olacak”. Tam bir halk tipi belediyecilik. Peki ne yaptılar belediye başkanını şikayet ettiler. Kimler şikayet etti biliyor musunuz? Fırıncılar değil, siyasetçiler şikayet etti siyasetçiler. Daha ilginç bir şey var çok daha ilginci var şimdi Ana muhalefet partisi gizli gizli DEM’leniyor ya, Esenyurt'ta, Mersin'de. Ama utangaç bir DEMlenme va, halktan gizleyerek gizli saklı örtülü. Ama bir de MHP var milliyetçi olan. Attımı mangalda kül bırakmıyor, bir de İyi parti var o da milliyetçi. Şimdi sizlere onların milliyetçiliğini anlatacağım. Bakın şu belge var ya şu belge, utanç belgesi utanç. Tarsuslular için değil Tarsus'taki siyasetçiler için utanç belgesi. Bakın burada kimin kimlerin imzası var. CHP'nin imzası var, İyi Parti'nin imzası var, MHP'nin imzası var, DEM partinin imzası var. Ne için bu imza biliyor musunuz? Milliyetçi kardeşlerimiz DEM Partisi ile aynı A4 kağıdında buluşmuşlar. İttifak kurmuşlar, koalisyon kurmuşlar. Ne konuşuyorsunuz, ne için ittifak kurmuşlar? MHP, iyi Parti, CHP ve DEM Partisi ne için ittifak kurmuşlar. Memleket Partili Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan'ın adaylığını düşürmek için. İşte ittifak bu, ben Tarsus'ta olsam bu dörtlü ittifakı yıkarım, Memleket Partisine oyumu basarım. Bu utanç belgesidir, bu utanç belgesi Tarsuslar’a ait değil, Tarsuslu siyasetçilere aittir bu utanç belgesini yırtıp atmak Tarsuslar’a aittir. Eğer bu belgeyi yırtmak istiyorsanız Haluk Bozdoğan'ın Partisi Memleket Partisine oy verirsiniz” dedi.

İnce sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz katılımcı bir demokrasi istiyoruz, biz bu ülkede hukukun üstünlüğünü istiyoruz, yargı karşısında herkesin eşit olmasını insanların mahkemelerde haklarını almasını, hızlı ve etkin adil kararlar almasını istiyoruz. Biz bu ülkede barışçı bir dış politika istiyoruz. Atatürk'ün dediği gibi yurtta barış dünyada barış istiyoruz. Biz bu ülkede kamuda liyakat istiyoruz, ehliyet istiyoruz, insanların yöneticilerinin ehil olmasını istiyoruz. Katılımcı bir demokrasi istiyoruz. Bu ülkede laik ve bilimsel bir eğitim istiyoruz. Özgür bir medya istiyoruz, demokratik bir sivil Toplum örgütü istiyoruz, konuşan bir Üniversite istiyoruz, yasama yürütme yargıda kuvvetler ayrılığı istiyoruz, refah istiyoruz, demokrasi istiyoruz, özgürlük istiyoruz. Biz bu ülkede küresel ısınmayı konuşmak istiyoruz, iklim değişikliğini, uzay madenciliğini konuşmak istiyoruz”.

-HALUK BOZDOĞAN:5 YILDA ÇOK GÜZEL HİZMETLER YAPTIK

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ise beş yıllık hizmet döneminde Tarsus'u aydınlığın kenti haline dönüştürdükleri belirterek, "Yaptığımız her hizmet kentimizin ve halkımızın yararına oldu. Takdir Tarsus halkının" dedi.

Özellikle köylere yaptıkları hizmetlerin de çok değerli olduğuna dikkat çeken Başkan Bozdoğan, yüksek hızlı trenin yer altına aldırmakla yüzyılın projesini hayata geçirdiklerini ifade ederek, "Çalmadık, çaldırmadık. Ranta teslim olmadık. Bundan sonra da olmayacağız" diye konuştu.

-Başkan adayı Ozan Bozdoğan "Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır"

Haluk Bozdoğan'ın adaylığının engellenmesi ve adaylıktan düşürülmesi nedeniyle Memleket Partisi Tarsus Belediye Başkan adayı olan Ozan Bozdoğan, "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Bende susmadım ve babamla el ele vererek, ona yapılan haksızlığa karşı gerekeni yaptım, aday oldum" dedi.

Memleket Partisi Belediye Başkan adayı Mehmet Ozan Bozdoğan ise, babasının Tarsus halkına ve Tarsus'a sunduğu hizmetlerle gurur duyduklarını belirterek, 31 Mart Pazar günü yapılacak seçimlerde Tarsus halkının kirli ittifaka karşı seçimi kazanacaklarını dile getirdi.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv