Hava Durumu

:

:

:

Milletvekili Bozan, 'Tarsus'ta Öğrenci Yurdu Rantının Peşini Bırakmayacağız'

09 Temmuz 2024 Salı 11:22

SONMANŞET.COM- DEM Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, Meclis'te gündeme getirdiği konuşmayla bir 'SKANDALI' ortaya koyarken, Mersin ve Tarsus Kamuoyunda büyük yankı yarattı. Milletvekili Ali Bozan, “Mersin'in Tarsus ilçesinde gençler, rant yurduna heba edilmeye çalışılıyor. Maliyeti 800 milyon, tadilatı ise 250 milyon'' dedi ve ''Bu ranttan hangi bürokratlar ne kadar faydalanacak?” diye sordu

Milletvekili Bozan, 'Tarsus'ta Öğrenci Yurdu Rantının Peşini Bırakmayacağız'
 
SELAHATTİN ÖZBOZKURT
 
SONMANŞET.COM- DEM Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, Meclis’te gündeme getirdiği konuşmayla bir 'SKANDALI' ortaya koyarken, Mersin ve Tarsus Kamuoyunda büyük yankı yarattı.
 
Milletvekili Ali Bozan, “Mersin’in Tarsus ilçesinde gençler, rant yurduna heba edilmeye çalışılıyor. Maliyeti 800 milyon, tadilatı ise 250 milyon" dedi ve "Bu ranttan hangi bürokratlar ne kadar faydalanacak?” diye sordu.
 
TARSUS'ta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından konut alanı olan binaları her türlü yetersizliğine karşılık yüksek maliyetle yurt olarak satın almaya çalıştığını dile getiren Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Mersin Milletvekili Ali Bozan, “Gençlerin hayatlarını ranta kurban etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.
 
-BOZAN, “GENÇLERİMİZİN HAYATLARINI RANT YURTLARINDA 
YOK ETMEYE ÇALIŞANLARIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”
 
TARSUS'ta bir yurttan, rant çıkarılmakta oyduğuna dikkat çeken Bozan, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde. Gençlik Spor ve İl Müdürlüğü, Tarsus ilçesinde özel bir inşaat firmasının konut olarak yaptığı ancak 2 yıldır satamadığı binaları satın alıp yurt olarak kullanmak için Mayıs 2024’te girişimlere başlamış. Bina inceleme komisyonu kurulmuş. Komisyon inceleme raporuna göre; bina yurt olarak kullanıma uygun değil ve tadilat yapılması gerekiyor. Tespit edilen birkaç eksiklik; yangın söndürme sitemi yok, merkezi ısıtma ve sıcak su tesisatı yok, soğuk hava deposu yok, yemekhane çamaşırhane alt yapısı yok, klima sistemi yok, ses anons sistemi yok, jeneratör yok, çevre duvarı yok, güvenlik kulübesi yok, sığınak yok, asansör yetersiz, elektrik tesisatı yetersiz. Yani yok, yok, yok…Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Tarsus’ta yurt ihtiyacını yurt olarak kullanıma elverişli olmayan bu binayı satın alarak gidermeye çalışıyor. Ortada daha kıymet takdir komisyonu yok ama binaya ödenmesi düşünülen para miktarı da bürokratlar arasında konuşulmaya başlanmış. Konuşulan rakam, 800 milyon. Yanlış duymadınız, 800 milyon. Tadilat için düşünülen rakam ise 250 milyon."
 
Millitvekili Ali Bozan, konuya ilişkin yanıt bekleyen sorunları şöyle sıraladı:
 
-6 Şubat depreminden hiç mi ders çıkarmadınız? Gençlerimizi alıp bu rant binalarına yerleştirmeye vicdanınız nasıl razı geliyor?
-Konut olarak yapılan binayı nasıl yurda dönüştüreceksiniz?
-Tarsus’ta yurt yapılacak hiç mi hazine arazisi yok?
-Yapılması düşünülen satın alma işinden ve sonra planlanan tadilattan hangi bürokratlar ne kadar pay alacak?
-Yurttaşa “tasarruf genelgesi” deyip, “lokmanızı küçültün” deyip AKP’li bürokratlara ve yandaşlara rant kapısı açmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz?
-Bu halkın vicdanını, rantlarıyla yanlışlarıyla sızlatanlara rahat bırakmayacağız. Gençlerimizin hayatını bu rant yurtlarında yok etmeye kalkanları teşhir etmeye devam edeceğiz. Bu işin de takipçisi olacağız.”
 
-CHP MİLLETVEKİLLERİ DUYARSIZ, PEKİ MÜTEAHHİT FİRMA KİM?
 
DEM Mersin Milletvekili Ali Bozan'ın iddiaları büyük ses getirirken, CHP Mersin Milletvekilleri ve il-ilçe yöneticilerinin bu konuya duyarsız kalmaları tepkilere neden oldu.
 
Yanrıt bekleyen bir başka soru ise vatandaşlara satamadıkları konutları Devlete yurt binası olardak satmak isteyen müteahhit firmanın hangi firma olduğunun açıklanması istendi.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.