Hava Durumu

:

:

:

Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde Kaya Tepe Güven Tazeledi

29 Ocak 2024 Pazartesi 12:50

SONMANŞET.COM- Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nin (MGC) olağan genel kurulunda, mevcut başkan Kaya Tepe, geçerli 213 oyun 155'ni alarak yeniden başkanlığa seçilirken, diğer aday Beycan Üçkardeş ise 58 oy aldı. Her iki aday, seçim sonrası el, ele tutuşarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde Kaya Tepe Güven Tazeledi

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin (MGC) olağan genel kurulunda, mevcut başkan Kaya Tepe, geçerli 213 oyun 155’ni alarak yeniden başkanlığa seçilirken, diğer aday Beycan Üçkardeş ise 58 oy aldı. Her iki aday, seçim sonrası el, ele tutuşarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Akdeniz Belediyesi Toplantı Salonunda yapılan ve Divan Başkanlığını Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca’nın yaptığı genel kurulda yönetim faaliyet ve denetim kurulu raporları okunarak oylanarak ibra edildi. Toplantıda konuşan MGC Başkanı Kaya Tepe, seçimlerin kente ve kent demokrasisine hayırlı olmasını diledi. Konuşmasında gazetecilik mesleğinin zorluklarından bahseden ve sektörün içinde bulunduğu sıkıntıları aşmak anlamında federasyon nezdinde çalışmalar yürütüldüğünü anlatan Tepe, sosyal medya fenomenlerin paylaşımlarının, gazetecilerin yaptığı haberlerin önüne geçmesinden duyduğu rahatsızlığı vurguladı.

“BURADA BİR DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞIYORUZ”

Gazetecilerin sorunlarının ancak örgütlü mücadele ile çözülebileceğini kaydeden Tepe, "Bu sorunlarla, birlik ve beraberlik içerisinde mücadele edeceğiz. Biz burada bir demokrasi şöleni yaşıyoruz. Kendi aramızda tartışırız, fikirlerimizi paylaşır, ayrımlar yaşarız ama kendi içimizde yaşarız. Dışarıya karşı birlik oluruz, birbirimizi destekleriz, birbirimize sırtımızı veririz. Bu bir yarış, kazanırız ya da kaybederiz, önemli değil. Aday olan Beycan Üçkardeş benim arkadaşım, dostum. Ama bu bizim birlik ve beraberliğimize sıkıntı olmamalı. Bakın demokrasi mücadelesi veriyoruz, ne kadar güzel. Geleceğiz, oyumuzu kullanacağız, bir adayı seçeceğiz. Bunlar demokrasinin güzellikleridir" dedi.

“MGC, HİÇBİR SİYASİ PARTİNİN ARKA BAHÇESİ OLMAMIŞTIR”

Konuşmasını, "Birliğin nasıl bereket getirdiğini unutmayacağız" diyerek sürdüren Kaya Tepe, şöyle dedi:

"Gazetecilerin ayrı olması, gazetecilerin dağınık olması özellikle kimlerin hoşuna gideceğini zaten sizler çok iyi bilirsiniz. Gazeteciler birleşmesin, güçlü olmasın, hep ayrılsınlar diyenler oldu, bunu isteyenler oldu. Ama biz yönetim olduğumuzdan bu yana MGC, hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmamıştır. Bakın bunu çok net ifade ediyorum size. Bir sürü laf söylenebilir, söyleniyor ama hiçbir zaman böyle bir şey olmamıştır. Buna emin olun, yüreğinizi ferah tutun. Biz sorunların çözülmesinde, özellikle örgütlü olmanın, birlik ve beraberlik içerisinde olmanın önemini bilen, inanan insanlarız. Ben mesleki dayanışmamızın olması gerektiğini özellikle vurguluyorum. Biz sektörde rakip olabiliriz ama mesleki olarak bir ve beraber olmamız lazım. Birbirimizin arkasını kollamamız lazım. Birbirimize destek vermemiz lazım. Ve cemiyet çatısı altında güçlenip mesleğimizi de yüceltmemiz lazım."

Kaya Tepe’nin ardından Beycan Üçkardeş de bir konuşma yaparak, seçilmesi halinde yapacakları projeler hakkında bilgi verdi.

Konuşmalardan sonra yapılan seçimlerde, kullanılan 220 oyun 155’ni alan Kaya Tepe, yeniden MGC Başkanlığına seçilirken, Beycan Üçkardeş 58 oy aldı, 7 oy da geçersiz sayıldı.

İKİ ADAYDAN BİRLİK VE BERABERLİK FOTOĞRAFI

seçim sonucunun açıklanmasından sonra Divan Başkanı Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, her iki adayı bir araya getirdi. Baykan Karaca, seçimi kazanan R.Kaya Tepe ile diğer aday Beycan Üçkardeş’i el ele tutuşturup havaya kaldırıp ‘Kazanan Mersin basını olmuştur” diyerek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

MGC’NİN YENİ YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

MGC’nin Kaya Tepe başkanlığındaki yeni yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

"Nazmi Akdağ, Ali Ekber Şen, Fahriye Kutlay Şenyurt, Selahattin Özbozkurt, Oğuz Topaçoğlu, Hüseyin Kar, Abdullah Biçer, Veli Coşkun, Mehmet Selvi, Ali Mutlu Düdükçü."

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv