Hava Durumu

:

:

:

Doç. Dr. Onur Özbozkurt Nörostratejik Yönetim İfadesini Bilim Dünyasına Kazandırdı

01 Aralık 2020 Salı 13:06

SONMANŞET.COM- Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyesi, Politik Risk ve Strateji uzmanı Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt ''Nörobilimin Nimetlerinden Yararlanmak: Nörostratejik Yönetim” başlıklı çalışmasını, Kıbrıs İlim Üniversitesi öncülüğünde Antalya'da gerçekleştirilen 9. Avrasya Sosyal Bilimler Uluslararası Kongresi'nde sundu ve “Nörostratejik Yönetim” ifadesini ilk kez kullanarak bilim dünyasına kazandırdı.

 Doç. Dr. Onur Özbozkurt Nörostratejik Yönetim İfadesini Bilim Dünyasına Kazandırdı

SONMANŞET.COM- Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyesi, Politik Risk ve Strateji uzmanı Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, hayatın her alanında Nörostratejik tekniklerle risk almanın daha kolay olduğunu söyledi.

Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyesi, Politik Risk ve Strateji uzmanı Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt “Making the Most of Neuroscience: Neurostrategic Management (Nörobilimin Nimetlerinden Yararlanmak: Nörostratejik Yönetim)” başlıklı çalışmasını, Kıbrıs İlim Üniversitesi öncülüğünde Antalya’da gerçekleştirilen 9. Avrasya Sosyal Bilimler Uluslararası Kongresi’nde sundu ve “Nörostratejik Yönetim” ifadesini ilk kez kullanarak bilim dünyasına kazandırdı.

Nörobilim tekniklerinin stratejik yönetim ile entegrasyonundan ortaya çıkan nörostratejik yönetim gibi önemli bir kavrama ilişkin bilimsel çalışmaların akademik anlamda yetersiz düzeyde kalması sebebiyle gerçekleştirdiği çalışmanın bilimsel açıdan ilgili literatürün oluşturulmasında öncü olacağını beklediğini belirten Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, “Beyin dalgalarının analiz edilmesine fırsat tanıyan nörostratejik yöntemler, bilişsel açıdan algı, tutum ve düşünceleri ortaya koyarak günümüzün rekabetçi iş dünyasında, özellikle üst düzey yöneticilerin risk düzeyi yüksek karar alma süreçlerine ışık tutmaktadır” dedi.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.