Hava Durumu

:

:

:

ÇYDD Tarsus Şubesinden Bursiyerlere Coşkulu Mezuniyet Töreni

13 Haziran 2024 Perşembe 12:22

SONMANŞET.COM- Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Tarsus şubesi, bursiyerlerinin mezuniyetini pasta keserek coşku içinde kutladı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, kokteyl tarzında yiyecek sunuldu ve verimli bir sohbet gerçekleştirildi.

ÇYDD Tarsus Şubesinden Bursiyerlere Coşkulu Mezuniyet Töreni

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Tarsus şubesi, bursiyerlerinin mezuniyetini pasta keserek coşku içinde kutladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte konuşmalar yapıldı, şiirler okundu, kokteyl tarzında yiyecek sunuldu ve verimli bir sohbet gerçekleştirildi.

ÇYDD Tarsus Şube Başkanı Avukat Ferda Aras, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada,  “Değerli üyelerimiz, sevgili bursiyer öğrencilerimiz,  bu günleri görmenin hayalini ve özlemini yaşayan saygıdeğer velilerimiz ve değerli misafirlerimiz, hepinizi şube yönetim kurulumuz adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Bugün burada, eğitim hayatlarında birlikte yol arkadaşlığı yaptığımız bursiyerlerimizin mezuniyet kutlamasını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  İlköğretim, lise ve üniversiteden mezun olacak olan öğrencilerimizi uğurlamak için bir aradayız. Öncelikle bu anlamlı günde bizlere katıldığınız ve sevincimize ortak olduğunuz için şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyor, kutlamamıza hoş geldiniz diyorum. Derneğimiz, bu sene de bursiyerlerimizin   mezuniyetlerinin haklı gururunu yaşamaktadır. Bu gurur sadece derneğimiz ve mezun oldukları okullara ait değil, çocuklarının bu günlere gelmesinde her türlü fedakârlığı gösteren anne-babalar, aile büyükleri ve şu anda eğitimini başarı ile bitiren mezunlarımıza aittir.

Değerli  Mezunlarımız,hayatınızdaki önemli dönüm noktalarından olan  eğitiminizi başarıyla tamamladınız. Önünüzde kendiniz, aileniz ve ülkemize karşı sorumluluklarınızın olduğu bilinciyle yapacağınız çok şey var.  Bu süreçte elde edeceğiniz başarı ve topluma yapacağınız katkı siz ve aileniz kadar derneğimizi de yüceltecek ve bizleri onurlandıracaktır.

Değerli veliler,şu anda büyük bir özveriyle yetiştirdiğiniz, üzerine titrediğiniz, bu ana gelene kadar türlü fedakârlıklarda bulunduğunuz evlatlarınızın mutlu günlerine eşlik etmek için buradasınız. Sizlerin bu mezuniyet törenindeki yeriniz ve katkınız çocuklarınız kadar değerlidir. Mezun olan öğrencilerimizin bu aşamaya gelmelerine katkı sunan siz değerli anne ve babalara ayrı ayrı şükranlarımı sunmak istiyorum. 

Değerli Öğretmenlerimiz, Bu önemli günün en önemli mimarları olarak, eğitim hayatları boyunca öğrencilerimizle tek tek ilgilenerek onların alanlarında kendilerini geliştirmelerine katkı sunmanız nedeniyle sizlere de öğrenci ve velileri adına şükranlarımı sunuyorum. Onlara sadece bilgi vermekle kalmadınız aynı zamanda bir birey olarak sorumluluklarını, bir ekibin parçası olarak paylaşmayı ve dayanışmayı eğitimli bir birey olarak topluma karşı görevlerini öğrettiniz ve onlar için yaşamları boyu örnek alacakları bir model oldunuz. Değerli mezunlarımız, Unutmayın ki hayat romanınızda bir bölümü yeni bitirdiniz. Diğer bölümleri yazarken farklı dil, kültür ve değerlere yer verdiğiniz kadar kendi dil, kültür ve değerlerimize de yer vermeyi aklınızdan çıkarmayın.

Sözlerime  son verirken mezuniyetinizi tekrar tebrik ediyor, sizlerin bugünlere gelmenizde pay sahibi olan ailenizi, ülkenizi ve Atatürk İlke Devrimlerine bağlı, emeğe saygı duyan, hukukun üstünlüğüne inanan, Cumhuriyetimizin kazanımlarını koruyan, insan haklarına saygılı çağdaş bir yaşamı savunan derneğimizi unutmamanızı rica ediyorum. Bundan sonraki hayatınızda hepinize sağlıklı, mutlu, huzurlu, hayırlı ve başarılarla dolu bir ömür diliyorum. Yolunuz açık olsun” dedi.

Başkan Aras’ın konuşmasının ardından mezun öğrencilere kitap armağan ederek, başarılarının devamını diledi.

Konuşmaların yapıldığı, şiirlerin okunduğu etkinlikte Mezuniyet Pastası’nın mumları söndürüldü ve pasta kesildi.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.