Hava Durumu

:

:

:

Cansu Yaramış Adaylıktan Çekildi: Acıyiyen TEK ADAY

25 Haziran 2024 Salı 13:31

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e yakınlığı ile bilinen ve emeğin adayı olan Figen Yeşilyurt Acıyiyen'in fark atarak kazandığı ilk seçimde CHP Tarsus Kadın Kolları Başkanlığı seçiminin Genel Merkez tarafından iptal ettirilmesi sonucu 27 Haziran Perşembe gününe ertelenmesinin ardından seçime 2 gün kala diğer aday İrem Cansu Yaramış adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Cansu Yaramış Adaylıktan Çekildi: Acıyiyen TEK ADAY

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e yakınlığı ile bilinen ve emeğin adayı olan Figen Yeşilyurt Acıyiyen’in fark atarak kazandığı ilk seçimde CHP Tarsus Kadın Kolları Başkanlığı seçiminin Genel Merkez tarafından iptal ettirilmesi sonucu 27 Haziran Perşembe gününe ertelenmesinin ardından seçime 2 gün kala diğer aday İrem Cansu Yaramış adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Figen Acıyiyen’in fark atarak kazandığı seçimin ardından ipler gerilmiş ve parti içinde gerginlikler yaşanmaya başlamıştı. İşte bu sırada adaylıktan çekileceği günlerdir konuşulan Al,i Boltaç ve Mahir Başarır’a yakınlığı ile bilinen İrem Cansu Yaramış, parti teşkilatında düzenlediği toplantıda Kadın Kolları Başkanlığı adaylığından çekildiğini ifade etti.

İlk seçim öncesi adaylık açıklamasında kalabalık bir taraftar topluluğuyla partiye gelen Yaramış, bu kez kalabalık olmayan bir topluluk huzurunda adaylıktan çekilme gerekçelerini anlattı.

İlçe Başkanı Selahattin Şahin ve bazı yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıyla ilgili bazı partililer “Cansu hanım Havlu Attı, Vahap Seçer’in dediği oldu” şeklinde yorum yaparken, adaylıktan çekilen Cansu Yaramış şunları söyledi:

“Bu basın toplantısı belki küçücük bir kelebek etkisi birçok şeyi değiştirebilir, belki bir damla su bir mucize olur da bir orman yangınını söndürebilir, belki küçücük bir kıvılcım Bize gerçek benliğimizi hatırlatabilir diye yapıyorum. Biz CHP'yiz, biz CHP'liyiz. Biat etmeyiz, kırmızı çizgilerimiz vardır, Atatürk gibi Atatürk ilke ve inkılapları gibi Cumhuriyet gibi kusurlarımız da vardır her insan gibi didişiriz kavga ederiz. Taraf oluruz, yeri gelir keskinleşiriz. Bizim gerçeğimiz bu. Ama unuttuğumuz bir şey var. Hiç kardeşinizle dövüşüp sonra birlikte sarmadınız mı yaraları? Kardeşinize en çok siz laf edip başka biri laf ettiğinde siper olmadınız mı? Biz buyuz.. Bazen biz bile unutsak da biz bu sonsuz yolda yol arkadaşıyız didişiriz, atışırız yolda yürürken birbirimize taş attığımız da olur, çelme taktığımızda.. Ama asla birbirimizin üzerine basıp geçmeyiz. Çünkü biliriz ki biri gelir mutlaka düşeni kaldırır. Kendimle ilgili, Figen hanımla ilgili, partimle ilgili çok kötü şeyler okudum son zamanlarda. Bir seçim oldu bu seçim demokratikti değildi.. Sonucu etkileyen faktörler oldu, olmadı, doğruydu yanlıştı. Bu sadece partimizi ve partililerimizi ilgilendirir. Bu Cumhuriyet Halk Partisi'nin iç meselesidir. Ben uzun zamandır düşünüyorum: Partimi partililerimizi, kendimi herkesi yorgun görüyorum herkesi ne yazık ki taraf görüyorum, kardeşken kardeşliğini gösteremeyen insanlar görüyorum etrafımda ve konuşmamın başında da söylediğim gibi küçücük bir kıvılcım bize gerçekten kim olduğumu hatırlatacaksa eğer,  aslolan ben değilim, aslolan örgütümüzdür, aslolan CHP'dir. Siyaset bir günlük değildir. Bir günlük düşünen de zaten lider değildir. Beni bu kadar destekleyen insanlara kalbimin en derinlerinden sevgilerimi sunuyorum beni bu kadar destekledikleri için. Çoğu şeyler de başaramazsan bile Bu Genç yaşımda Kadın Kolları başkanlığından daha değerli bir şeyi Birlik olabilmeyi denedim diyebilmek için Tarsus ilçe kadın kolları başkan adaylığından çekildiğimi sizlerle yine büyük bir onurla ve gururla paylaşıyorum. Bu kararı ne birinden korkarak, ne seçimden kaçarak, ne de birinden akıl alarak veriyorum. Bu kararı Figen hanım da ben de daha fazla ayrışmanın simgesi olmayalım diye,  aksine onurun, kardeşliğin, birliğin simgesi olabilelim diye veriyorum. Bu kararı bu partinin öz evladı olan bir Cumhuriyet kadını olarak veriyorum.”

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.