Hava Durumu

:

:

:

Büyükşehir'in Kır Çiçekleri Mersin'i Gururlandırmayı Sürdürüyor

09 Mart 2024 Cumartesi 22:27

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in kız çocuklarına ve spora verdiği değerle hayata geçirilen ‘Kır Çiçekleri' projesi kapsamında yetişen yetenekli kız çocukları aldıkları başarılarla Mersin'i gururlandırmaya devam ediyor.

Büyükşehir'in Kır Çiçekleri Mersin'i Gururlandırmayı Sürdürüyor

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in kız çocuklarına ve spora verdiği değerle hayata geçirilen ‘Kır Çiçekleri’ projesi kapsamında yetişen yetenekli kız çocukları aldıkları başarılarla Mersin’i gururlandırmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde 4 yıl önce başlatılan ve özellikle kırsal kesimlerde yaşayan ve değişik spor branşlarında yetenekli kız çocuklarının seçildiği projede Kır Çiçekleri, il ve il dışında gerçekleştirdikleri temsiliyetlerle göz dolduramaya devam ediyor. Bu kapsamda 28-29 Şubat tarihlerinde Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından yapılan ‘Okul Sporları Atletizm Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği Yarışmaları’nda Kır Çiçekleri de mücadele etti. 2 gün süren yarışmalarda branş bazında il 1.’liği ve 2.’liği elde eden Kır Çiçekleri toplamda aldıkları 613 puanla il şampiyonu oldu.

Kır Çiçekleri, başarıdan başarıya koşuyor

Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi’nde yapılan yarışmanın ilk gününde Kır Çiçekleri ‘60M Yıldız Kızlar’‘Uzun Atlama Yıldız Kızlar’,  ‘Gülle Atma Yıldız Kızlar’‘800M Yıldız Kızlar’ ve ‘2000M Yürüyüş Yıldız Kızlar’ kategorilerinde yarıştı.

İlk gün yarışlarında; ‘60M Yıldız Kızlar’da Gülseren Feyza Uysal birinci oldu. Nida Nur Turhan da ‘Gülle Atma Yıldız Kızlar’da birinciliği elde ederken, Dilan Çelik de ‘Uzun Atlama Yıldız Kızlar’da birinci oldu. ‘800M Yıldız Kızlar’da ise Reyhan Göktaş birinci olurken, ‘2000M Yürüyüş Yıldız Kızlar’ kategorisinde ise Zahide Gül Bilgiç ikinciliği elde etti İlk gün yarışlarının tümünde takım sırlamasında birinci olan Kır Çiçekleri, bu başarıları ile puanlı atletizmde 4 yıldır üst üste Mersin şampiyonu oldu.

İkinci gün yarışlarında ise;  ‘100M Engel Yıldız Kızlar’ Gülseren Feyza Uysal 2., ‘Yüksek Atlama Yıldız Kızlar’da Ecrin Toprak 4., ‘Cirit Atma Yıldız Kızlar’da Yağmur Dedecan 2., ‘1500M Yürüyüş Yıldız Kızlar’ Reyhan Göktaş 2. olurken, ‘5x80 Yıldız Kızlar Bayrak Koşusu’nda Dilan Çelik, Ecrin Toprak, Gülsüm Yıldız, Elif Azra Şenateş, Gülseren Feyza Uysal birinci oldu.

“4 yıl önce başlattığımız projemizi birinciliklerle taçlandırıyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nda Atletizm Antrenörü Nezir Ergin,  28-29 Şubat arasında ‘Okul Sporları Atletizm Küçükler ve Yıldızlar İl Birinciliği Yarışmaları’ kapsamında Kır Çiçekleri’nin de yarışmada mücadele ettiğini dile getirdi. 28 Şubat’ta yapılan yarışmalarda 60 metrede il 1.’liği, 800 metrede il 1.’liği, Uzun Atlamada il 1.’liği, Gülle Atmada il 1.’liği elde ettiklerini ifade etti. 29 Şubat’ta yapılan müsabakalar kapsamında ise, 100 Metre Engelli Koşuda il 2.’liği, 1500 metre koşuda il 2.’liği, Cirit Atmada il 2.’liği, 5x80 Bayrak Koşusunda il 1.’liği aldıklarını belirtti. Nezir, tüm yarışmalardan aldıkları derecelerle il şampiyonu olarak, Kayseri’de 3-4 Nisan’da yapılacak olan Türkiye Grup Şampiyonası’nda Mersin’i temsil etmeye hak kazandıklarını da sözlerine ekledi.

 

“Bugün artık milli takım seviyesinde sporcular yetiştiriyoruz”

Kır Çiçekleri’nin göstermiş olduğu başarılara dair konuşan Nezir, “Kır Çiçekleri’nin bütün başarısının en önemli ve en büyük etkeni bizim bir aile olmamız. Bir aile kavramıyla hareket etmemiz. Aşçısından destek personeline, daire başkanından, tüm eğitimleriyle ilgilenen öğretmenlerine kadar herkesin can-ı gönülden mücadele ederek bu çocukların daha iyi bir gelecek elde etmesi ve daha başarılı olması için bir bütün olarak çalışmasından kaynaklanıyor” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in spora çok fazla destek verdiğini ve Kır Çiçekleri projesinin de bu dönemde hayata geçirildiğini vurgulayan Nezir, “4 yıl önce il birinciliğine dahi katılmayan sporcularımızla bugün Türkiye’de sayısız dereceler elde etmeye başladık. Sadece geçen sene 33 Türkiye madalyası aldık. Henüz 2024’ün başında olmamıza rağmen Bursa’da gerçekleştirilen 16 yaş altı kapalı salon yarışmasında gülle atma Türkiye şampiyonluğu, her iki bayrak takımımız ise, 2009 ve 2010 gruplarında Türkiye 3.’sü oldu. Hemen ardında gerçekleştirilen Seyfi Alanya Atmalar Türkiye Şampiyonası’nda gülle ve disk atma branşlarında Türkiye şampiyonlukları elde ettik. Bugün artık milli takım seviyesinde sporcular yetiştiriyoruz. Sıfırdan başlayan çocuklarımızla artık meyvelerini toplamaya başladık. Mersin adına Türk sporu adına kadının inanılmaz güzel” ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv