Hava Durumu

:

:

:

Büyükşehir Ekipleri "Kesilmiş Bir Ağaç Gibi" Setini Ziyaret Etti

15 Haziran 2024 Cumartesi 13:20

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde kurulan Mersin Sinema Ofisi'nin organizasyonunu üstlendiği ilk film olan ‘Kesilmiş Bir Ağaç Gibi'nin çekimleri tamamlandı.

Büyükşehir Ekipleri

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

 

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde kurulan Mersin Sinema Ofisi’nin organizasyonunu üstlendiği ilk film olan ‘Kesilmiş Bir Ağaç Gibi’nin çekimleri tamamlandı.

 

Set ekibi, Sinema Ofisi ekibinin desteklerinden memnun kaldı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, TRT Ortak Yapımı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Sinema Ofisi’nin katkılarıyla gerçekleşen; Yapımcılığını Sinem Altındağ’ın, yönetmenliğini Tunç Davut’un, görüntü yönetmenliğini ise Cevahir Özcan’ın üstlendiği ‘Kesilmiş Bir Ağaç Gibi’ isimli uzun metrajlı film Tarsus’ta çekildi. Tarsus’un sinema ve dizi çekimine elverişli doğal platosunda 42 farklı sahnede çekimi yapılan sinema filmi için Sinema Ofisi, lojistik destek sağladı. Çekim ekibi ve oyuncuların; konaklama, catering ve araç parkı desteği gibi önemli ihtiyaçlarını karşılayan Sinema Ofisi ekibi, gösterdiği özverili çalışma ile tüm film ekibinden tam not aldı.

 

Ön araştırmadan son aşamaya kadar set ekibine destek oldular

Mersin Sinema Ofisi, filmin ön araştırma aşamasından yapım aşamasına kadar kolaylaştırıcı bir rol oynadı. Filmin mekân lokasyonlarının belirlenmesi ve mekan kurulumlarının sağlanması için gerekli lojistik ve insan kaynağı desteğini sağladı. İzin alınan mekânlarda çekimlerin kolaylıkla yapılabilmesi için kolluk kuvvetleri desteği ile bürokratik sorunların çözülmesi gibi alanlarda da gerekli olan tüm desteği sağlayan ekip, yapım sürecinde; saha personelleri ile de çekim ekibinin insan gücü desteğini artırdı.

 

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Koordinatörü Bengi İspir Özdülger de set ekibini çekimlerin son gününde yalnız bırakmadı. Ekiple sohbet eden Özdülger’e, başta oyuncular olmak üzere tüm set ekibi, Sinema Ofisi’nin varlığı ve sektöre verdiği katkı dolayısıyla teşekkür ederken, böyle bir ofisin Türkiye’deki tüm şehirlere yayılması gerektiğini ifade etti.

 

Özdülger: “Mutlu olduğumuz bir anı yaşıyoruz”

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü, Opera Sanatçısı Bengi İspir Özdülger, Sinema Ofisi ile birlikte tüm Türkiye’de sinema ve dizi sektöründe Mersin’in güzelliğinin de olduğunu gösterdiklerini söyledi. Mersin’in ilgi odağı olmasını ve dizi ve film sektörü için de iyi bir mekan olduğunu göstermek istediklerini kaydeden Özdülger, “Mersin Sinema Ofisi’nin oluşturduğu ilk film çekimindeyiz. Bizim açımızdan çok heyecan ve gurur verici. Aynı zamanda yaptığımız bu işlerin ne kadar doğru işler olduğunun da bir şekilde ispatı niteliğinde. Mutlu olduğumuz bir anı yaşıyoruz. Bu filme verdiğimiz destek sebebiyle de ayrıca mutluyuz. Nitekim yönetmenlerimiz ve oyuncularımızdan da böyle güzel dönüşleri alınca da çok mutlu olduk” ifadelerine yer verdi. Özdülger, Başkan Vahap Seçer’in sanata ve kültüre vizyonel yaklaşımı ve verdiği destekler sayesinde Mersin’i çok daha iyi tanıtma konusunda her gün daha da ileri gittiklerini söyledi.

 

Davut: “Bu katkıları duyan sinemacılar Mersin’e çekime gelecektir”

Sinema Ofisi’nin verdiği katkıların örneğinin Türkiye’de çok olmadığını vurgulayan Yönetmen Tunç Davut, “Büyük bir katkı. Türkiye'de bu katkı çok olmadı. Ben birçok ilde çekimlerde bulundum ama Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Sinema Ofisi’nin çok büyük katkıları oldu. Çok fazla sinemacı bizim aldığımız destekleri öğrendikten sonra Mersin’de ve civar ilçelerde çekim yapmaya gelecektir. Mersin Sinema Ofisi; çiçeği burnunda bir ofisimiz. Bizim de ilk projemiz. Ofisimize biraz sıkıntı verdik. Çünkü büyük bir prodüksiyon olarak geldik ama bu büyük prodüksiyonun altından büyük bir güçle, gururla şevkle kalktılar” diye belirtti.

 

Altındağ: “Sinema Ofisinizin desteği bizim için son derece önemli ve anlamlıydı”

Kesilmiş Bir Ağaç Gibi filminin yapımcılarından Sinem Altındağ, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği katkıların kendilerini şaşırttığını belirterek, “Sinema Ofisinizin desteği bizim için son derece önemli ve anlamlıydı. Her aşamada her noktada bizimle birliktelerdi. Kendilerine çok teşekkür etmek istiyorum. İlk projeleriydik ve birlikte müthiş bir iş başardık. Burada olduğumuz için gerçekten çok mutluyuz. Vahap Beye ve ekibine çok teşekkür ederiz. Desteğinizi hiç esirgemediniz, her zaman bizimleydiniz. Halk da çok büyük bir teveccüh gösterdi. Biz çok memnunuz” dedi.

 

Kurtaran: “Bu katkıyı gördüğüm ve sette hissettiğim için çok mutlu oldum”

Kesilmiş Bir Ağaç Gibi filminde ‘Nalan’ karakterini canlandıran oyuncu Selen Kurtaran, “Biz verilen katkıyı setimizde çok hissettik. Çok da mutluyuz. Sanat hepimiz için çok önemli. Belediyelerin katkıları da ciddi önem taşıyor. O yüzden bu katkıyı gördüğüm ve sette hissettiğim için çok mutlu oldum” derken, Sinema Ofisi’nin sağladığı destekten çok memnun kaldıklarını ifade ederek, “Bize yardımcı oldular, sete geldiler, çalışmalarını sette hissettik. Bu filmde bizim için önemli bir yerdeler. Çok büyük bir katkı olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.