Hava Durumu

:

:

:

Başkan Seçer, Akülü Sandalye Dağıttı

18 Mayıs 2024 Cumartesi 14:00

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası' kapsamında Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ile ÇİMSA iş birliğinde ihtiyaç sahibi özel gereksinimli bireylere yönelik gerçekleştirilen ‘Akülü Sandalye Dağıtım Töreni'ne katıldı.

Başkan Seçer, Akülü Sandalye Dağıttı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

 

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası’ kapsamında Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ile ÇİMSA iş birliğinde ihtiyaç sahibi özel gereksinimli bireylere yönelik gerçekleştirilen ‘Akülü Sandalye Dağıtım Töreni’ne katıldı. Tören kapsamında 50 özel gereksinimli bireye akülü sandalye dağıtımı gerçekleştirildi.

 

Seçer: “5 yıl boyunca 32 bin 563 engelli bireyimize hizmet sağladık”

Akülü sandalye dağıtım töreninde konuşan Başkan Seçer, her yıl gerçekleştirdikleri akülü sandalye dağıtım töreni dolayısıyla özel gereksinimli bireyler ve aileleriyle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. ÇİMSA ile iş birliklerinin yıllardır sürdüğünü ve geleneksel hale geldiğini söyleyen Seçer, “Sosyal güvenlik kurumunun yetemediği veya eksik kaldığı yerlerde, onların şartlarına uymayan bazı bireylere ilave destek amacıyla akülü sandalye desteğini yapıyoruz. Sadece akülü sandalye değil bunun yanında engelli bireylere tekerlekli sandalye de sağlıyoruz” dedi.

 

5 yıllık görev süresi boyunca Büyükşehir’in özel gereksinimli bireylere yapmış olduğu hizmetlere değinen Seçer, 2019’dan bu yana 282 adet akülü sandalye dağıtımı gerçekleştirdiklerini ve bunun 230’unun da ÇİMSA tarafından kendilerine sağlanan bağış olduğunu ifade etti. 769 adet de tekerlekli sandalye desteğinde bulunduklarını söyleyen Seçer, “Engelli bireylerimize toplam 1051 sandalye sağlamış olduk. Bu hizmetlerimiz devam edecek ve ihtiyaç olduğu noktada katkılarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Sadece bunlarla sınırlı değil. Son 5 yılda 32 bin 563 vatandaşımız engelli bireylere yönelik hizmetlerimizden faydalandı” ifadelerini kullandı.

 

“Eğer marka kent olacaksanız her bir bireyinizi düşüneceksiniz”

Bir kentin gelişmişliğini etkileyen faktörlerden birinin de özel gereksinimli bireylere yönelik yapılan hizmetler olduğunu dile getiren Seçer, “Eğer marka kent olacaksanız her bireyinizi düşüneceksiniz. Sizlerin de her şeye erişmesini sağlayacağız. Alınan 272 adet yeni limon otobüsler sizi düşünerek ve size uygun alındı. Marka kent olmak, herkese eşit hizmet götürmek ve sosyal belediye olmak budur. Kaldırımlara dikkat edin. Asla siz düşünülmeden yapılmış hiçbir imalatımız yok. Yaptığımız kaldırımlar engelli bireylerimiz düşünülerek yapıldı. Bu ve bunun gibi birçok alanda yaptığımız hizmetlerde mutlaka engelli bireylerimizi de düşünerek yapıyoruz” diye konuştu.

 

“Ne mutlu bana ki böyle bir halka hizmet ediyorum”

Mersin halkının emeği gördüğüne vurgu yapan Seçer, Mersin’de rekor bir farkla oy aldığını hatırlatarak, “Halk takdir ediyor ki yüzde 60 oy verdi. Mersin halkı emeği, samimiyeti, sevgiyi ve saygıyı görüyor. Ne mutlu bana ki böyle bir halka hizmet ediyorum. Benim için çok büyük bir gurur. Çok güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz. Mersinimizi çok daha güzel noktalara getireceğiz. Amacımız; zengin, fakir, CHP’li AK Partili, Doğulu, Batılı ayrımı olmadan, herkesi kucaklamak, herkesi sevmek ve herkesi saymak. Bizi, ülkemizi ve milletimizi dünyada saygın yapacak olan budur. Birlik ve beraberlik içerisinde olursak büyürüz ve gelişiriz. Dünya da bize saygı duyar. Onun için kavga yok, dostluk, kardeşlik, sevgi ve saygı var” sözlerine yer verdi.

 

“Otizm Aile Danışma Merkezi’ni her ilçede açmak istiyoruz”

Engelsiz Yaşam Merkezi’nde hem özel gereksinimli bireylere hem de ailelerine yönelik farklı alanda birçok kurslar olduğunu söyleyen Seçer, “Bir diğer hizmetimiz de Yenişehir’deki Engelsiz Yaşam Parkı. Burada da özel gereksinimli bireylere yönelik kurslar veriyoruz. Bunlardan yararlanmanızı istiyoruz” dedi. En son hizmete aldıkları Otizm Aile Danışma Merkezi’nin sayısını artıracaklarını kaydeden Seçer, “Önümüzdeki 5 yılda, Otizm Aile Danışma Merkezi’ni her ilçede açmak istiyoruz. Bunlar; 0-72 ay arası otizm spektrum bozukluk tanısı konan çocukların ve ailelerin faydalanabileceği merkezler. Ocak ayından beri de buraya 70 öğrencinin kaydı alındı. Aileler çok memnunlar ve ‘Başkanım bunu yaygınlaştırın’ diyorlar. Biz de bu memnuniyetten yola çıkarak ilçelerimizde bunu yaygınlaştırmak istiyoruz” diye konuştu.

 

“Alzheimer hastalarını ve yakınlarını önemsiyoruz”

Başkan Seçer, yeni açtıkları Alzheimer Yaşam Merkezi’nin de oldukça önemli bir hizmet olduğuna vurgu yaparak, “Bu da önemli bir hastalık. Bunu da belediye olarak önemsiyoruz. Biz burada birinci evre Alzheimer hastalarına hizmet veriyoruz. Gün içerisinde fiziksel, zihinsel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirilerek hastalığın seyrini yavaşlatmasını amaçlıyoruz. Hastalar birimde vakit geçirirken hasta yakınları da kendilerine zaman ayırabiliyor” diye belirtti.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.