Hava Durumu

:

:

:

Ali Boltaç, 100 Günlük Çalışma Dönemini Anlattı

10 Temmuz 2024 Çarşamba 17:20

SONMANŞET.COM- Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, Tarsus Belediyesi'nin “Hizmette 100 Gün” değerlendirme toplantısında Tarsus ve Mersin basını ile bir araya geldi. Başkan Boltaç, Tarsus'ta basın mensupları ile Tarsus Belediyesi'nin hizmetteki ilk 100 gününü değerlendirildi. Başkan Boltaç yapılan hizmetlerden ve projelerden bahsetti.

Ali Boltaç, 100 Günlük Çalışma Dönemini Anlattı

SONMANŞET.COM- Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, Tarsus Belediyesi’nin “Hizmette 100 Gün” değerlendirme toplantısında Tarsus ve Mersin basını ile bir araya geldi. Başkan Boltaç, Tarsus’ta basın mensupları ile Tarsus Belediyesi’nin hizmetteki ilk 100 gününü değerlendirildi. Başkan Boltaç yapılan hizmetlerden ve projelerden bahsetti. 

“TARSUS’TA GELECEK VAR”

Toplantıda Tarsus ve Tarsus’un geleceği ile ilgili konuşan Başkan Boltaç; “Bugün burada, "Tarsus'ta Gelecek Var" mottosuyla, bu kadim şehrin son 100 gününde gerçekleştirdiğimiz çalışmaların detaylarını paylaşmak için bir araya geldik. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Tarsus, kültürü, doğası ve üretkenliği ile tarih boyunca parlayan bir yıldız olmuştur. Bu kadim topraklarda yaşayan herkes gibi bizler de Tarsus’un sahip olduğu potansiyelin farkındayız ve bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. 1 Nisan’da göreve geldiğimiz günden itibaren, Tarsus’un hak ettiği gelişimi sağlamak için büyük bir kararlılıkla ve azimle çalışıyoruz. Şeffaf, katılımcı ve halk odaklı bir yönetim anlayışıyla Tarsus’un her bir köşesinde büyük bir heyecan ve titizlikle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE UYUMLA ÇALIŞIYORUZ”

Tarsus’un tarihine, kültürüne ve insanına yakışır bir belediyecilik anlayışı ile hareket ettiklerini ifade eden Başkan Boltaç; “Halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşam kalitesini artırmak için önemli adımlar attık. Tüm bu çalışmaların ardında yatan en büyük güç, Tarsus halkının bize olan inancı ve desteğidir. Bu güveni asla boşa çıkarmayacağız. Tarsus’ta gerçekleştirdiğimiz projeler, sadece yerel halkımızın değil, tüm Mersin’in geleceğine de ışık tutmaktadır. Bu doğrultuda Mersin Büyükşehir Belediyesi ile koordineli ve uyumlu bir anlayışla çalışmaktayız. Bu konuda halkımızın bir kaygısı olmasın hizmette ayrışmadan bir  bütün olarak tam kadro çalışıyoruz.” dedi.

“MESELEMİZ TARSUS’UN GELECEĞİ”

Bizim meselemiz Tarsus, bizim meselemiz Tarsus’un geleceği diyen Başkan Boltaç;” Bu yolda kim olursa olsun, yolumuza taş koyan ve Tarsus’un geleceğini yok sayan herkes karşısında bizi bulacaktır. İşimizi ciddiyetle yapıyoruz. Geçmişten bu yana çalışkanlığım ve koordinasyon yeteneğimle tanındım. Çünkü meselemiz Tarsus. Kimse, Tarsus’un gelişimini ve kalkınmasını engelleyemez. Bu kentin yararına olmayan hiçbir girişime izin vermedik ve vermeyeceğiz.” dedi.

“ŞEFFAF VE HESAP VEREBİLEN BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE YÖNETECEĞİZ”

Yönetim anlayışındaki şeffaflıktan da bahseden Başkan Boltaç; “Çalışmalarımızda şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerimizin başında gelmektedir ve bu ilkelerden asla taviz vermedik. Halkımıza en iyi hizmeti sunmak için var gücümüzle çalıştık. Bu kente zarar vermek isteyen, gelişimini engellemeye çalışan kim olursa olsun, karşısında dimdik duracağız. Tarsus halkının hakkını, hukukunu korumak için gereken her türlü mücadeleyi vermekten çekinmeyeceğiz.” dedi.

“7/24 CANLI BİR KENT OLACAĞIZ”

Özellikle milli maçlarda Tarsus halkının alanları doldurduğu dev ekranda maç izleme etkinliğine de değinen Başkan Boltaç; “7/24 canlı bir kent oluşturacağız. Hep birlikte daha güzel, daha yaşanabilir bir Tarsus inşa edeceğiz. Bu kent hiç durmayacak. Kültürden sanata her alanda çalışmalar yapılacak, etkinlikler hep olacak.” dedi.

“KATILIMCI ORTAK AKILLA YÖNETECEĞİZ”

Göreve geldiği günden bu yana çalışmaları aksatmadan sürdürdüklerini ifade eden Başkan Boltaç; “Sizlerde takip ediyorsunuz. Şu ana kadar 3 tane çalıştayımızı gerçekleştirdik. 1. Sokak Hayvanları Çalıştayı, Tarsus’ta Güç Kadında Çalıştayı ve 2025-2029 Stratejik Plan Çalıştayı’nı yaptık. Bu çalıştayların önemi çok büyük. Bundan sonraki dönemde yapacağımız çalışmaları en iyi şekilde yapabilmek için katılımcı ortak akıl çerçevesinde bu çalıştayları tamamladık. Raporlar haline getirdik. Yapacağımız tüm işlerde ortak akılla karar alıp ortak akılla yöneteceğiz. Katılımcı yönetim anlayışı ile çalışıp hizmetlerimizi bu anlayışa göre yapacağız. Halkımızın fikirleri ve katılımları bizler için çok kıymetlidir.” dedi.

Toplantının devamında Tarsus’a yapılacak önemli projelerden de bahseden Başkan Boltaç, kadınlara istihdam imkanı, halk et market açılışı, gastronomi merkezi açılışı gibi konulara da değindi.

KADINLARIMIZA İSTİHDAM İMKANI SAĞLAYACAĞIZ

Göreve geldiklerinde zarar eden Halk Market’leri kapattıklarını ifade eden Başkan Boltaç;” zarar eden Halk marketler yerine her mahalleye bir ekmek satış noktası kurmayı planlıyoruz. Bu ekmek satış noktalarında ise satışı ve sorumluluğu o mahallede ihtiyaç sahibi bir kadın vatandaşımıza vermeyi düşünüyoruz. Bu ihtiyaç sahibi vatandaşımız buradan elde ettiği gelirle geçimini sağlayacak ve bu vesileyle kendi işlettiği bir işe sahip olmuş olacak. Bu projeyi en yakın zamanda dezavantajlı mahallelerimizden başlayarak hayata geçirmeyi planlıyoruz.” dedi.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.