Hava Durumu

:

:

:

Yunus Karamık Güven Tazeledi

02 Ocak 2019 Çarşamba 14:56

SONMANŞET.COM- EĞİTİM-İŞ Tarsus Şube Başkanı Yunus Karamık, yapılan genel kurul toplantısında güven tazeleyerek, yeniden başkan oldu.

Yunus Karamık Güven Tazeledi

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- EĞİTİM-İŞ Tarsus Şube Başkanı Yunus Karamık, yapılan genel kurul toplantısında güven tazeleyerek, yeniden başkan oldu.

Eğitim-İş Şube Başkanı olan ve kongre sonrasında güvenoyu alan Yunus Karamık, açılış konuşmasında, “Sınıf mücadelesinin ve eğitim emekçilerinin yegâne örgütlü gücü, Türkiye öğretmen hareketinin TÖS’ten sonraki en namuslu, en yurtsever temsilcisi olan Eğitim-İş, kurulduğu günden bu yana emek sınıfının sorunlarına çözümler üretmeye, çare olmaya çalışmıştır. Bu mücadeleyi yaparken de ulusun ve ülkenin sorunlarına yabancı kalmamış, en önemli “özlük” hakkının “bağımsız bir ülkede demokrasi içinde yaşamak olduğu” bilinciyle hareket etmiştir” dedi.

Başkan Yunus Karamık, “Eğitim-İş, kitle ve sınıf sendikacılığının gereklerine odaklanmış, Atatürk’e ve devrimlerine yürekten bağlı, adalet-eşitlik-özgürlük gibi evrensel değerleri kendisine ilke edinmiş bir emek örgütüdür. Biz doğru bildiğimiz yolda hiç kimseden korkmadan, hiç kimseden çekinmeden, Yanlışlara yanlış demeye ve doğruları göstermeye devam edeceğiz. Güçlüden yana değil, mazlumdan, doğrudan yana olacağız. Bizimle birlikte aynı amacı güden, aynı fikirlerde birlik olduğumuz, kurum ve kuruluşlarla birlikte, omuz omuza güç birliği yaparak ve mücadelemizi arttırarak sürdüreceğiz.

2007 yılında Tarsus’ta kurulan Eğitim iş bu kadar dışlamaya bu kadar baskıya rağmen hızla büyüyerek şube yeter sayısına ulaşmış; büyümeye devam ediyor ve hiç kimsenin şüphesi olmasın ki büyümeye devam edecektir. Tarsus’ta Eğitim İşi kurup bu günlere gelmemize katkı sağlayan tüm yöneticilerimize, bizlere güvenerek destek veren üyelerimize, bu yoğun çalışma tempomuzda bizlere desteklerini esirgemeyen fedakar eşlerimize ve Şube olmamızda bizleri destekleyen her zaman Tarsus Eğitim İş’in yanında olan Sayın Eğitim İş Genel Başkanı Orhan YILDIRIM’A teşekkür ediyoruz. Tarsus Eğitim İş şubesi olarak Tüm okullarımızı ziyaret etmeye Tüm öğretmenlere ulaşmaya ve eğitim işi büyütmeye devam edeceğiz. Bu amaçla yönetime talibiz. Sizleri de bizlere destek olmaya çağırıyoruz.” diye konuştu.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv