Hava Durumu

:

:

:

Vahap Seçer'den Tarsus'ta Bomba Açıklamalar!

03 Ağustos 2019 Cumartesi 21:33

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP'nin Tarsus İlçe Danışma Kurulu toplantısında önemli açıklamalarda bulunurken, vatandaşın 31 Mart'ta Türkiye'nin siyasi yol haritasını belirlerken, kendilerine de önemli mesajlar verdiğini söyledi.

Vahap Seçer'den Tarsus'ta Bomba Açıklamalar!

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP'nin Tarsus İlçe Danışma Kurulu toplantısında önemli açıklamalarda bulunurken, vatandaşın 31 Mart’ta Türkiye’nin siyasi yol haritasını belirlerken, kendilerine de önemli mesajlar verdiğini söyledi. CHP’nin iktidar olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini vurgulayan Seçer, “Bizim artık bugünden sonra devraldığımız bayrağı daha ne kadar yükseğe taşıyabiliriz konusunu düşünmemiz lazım. Artık bireysel menfaat değil, kolektif menfaat dönemi başlıyor. Her şey çok güzel oldu ama çok çok daha güzel olacak” dedi.

Seçer, “Bizler deneyimli, iyi, asaletli, onurlu ve şerefli insanlarız. Bizler bu ülkeyi düşünüyoruz. O eski çamlar bardak oldu. Senin adamın, benim adamım, imar rantı dönemi bunlar bitti. Tüyü bitmemiş yetim benden hesap sorar. Bunun bilincindeyim. Öyle yolsuzluk hayasızlık yok. Herkes herkesi denetlesin, birbirimizi kontrol edeceğiz”  diye konuştu.

Belediye başkanı olarak bireysel menfaat peşinde koşmadığını, asıl hedeflerinin CHP iktidarı ile Türkiye’yi aydınlık yarınlara ulaştırmak olduğunu söyleyen Vahap Seçer, “31 Mart önemli bir başarıya imza attığımız gün. 31 Mart, 10 yılın emeğidir. Adım adım, söke söke, emek ve alın teri vererek 31 Mart oldu. Kolay mıydı İstanbul’u Adana’yı, Ankara’yı, Hatay’ı almak? İzmir’de oyunu artırarak, yeniden almak kolay mıydı? Ama bunlar gerçek oldu. Beş yıl sonrası benim umurumda değil. İktidar olamazsak, sadece Mersin’i kazanıp, İstanbul’u, Ankara’yı, kaybedersek ben belediye başkanı olsam ne olur olmasam ne olur” dedi.

MERSİN/(FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ)

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, partisinin Mezitli ve Tarsus İlçe Danışma Kurulu toplantılarında 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulunurken, yerelde gösterdikleri başarının genel seçimler için kendilerine önemli bir mesaj olduğunu vurguladı.

 “Bu başarı Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısıdır”

Partililerin yoğun katılım gösterdiği Mezitli ve Tarsus İlçe Örgütleri’nin Danışma Kurulu toplantılarına CHP Mersin Milletvekilleri Alpay Antmen, Ali Mahir Başarır ve Cengiz Gökçel, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Konuşmaları sonuna kadar dinleyen Başkan Seçer, yaptığı konuşmada başarı noktasında kimsenin kerameti kendinde aramaması gerektiğini, asıl başarının CHP’nin başarısı olduğunu vurguladı. Başkan Seçer, “Biz bu başarıya 100 yıllık bir siyasi kurumun çatısı altında imza attık, bunu herkes iyi bilmeli. Başarı varsa bu CHP’nin kurumsal kimliğinin başarısıdır. Elbette ki bu daha sonradan kurumsal kimliği sevk ve idare edenlerin üstün performansı, feraseti, zekası, azmi ve stratejisi sonucunda elde edilen bir başarıdır. Dolayısıyla bu başarıdan kimse bir başına pay çıkarma yanlışına düşmesin. Bu başarı başta Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve herkesin başarısıdır. Bunun böyle bilinmesini istiyorum. Bizim artık bugünden sonra devraldığımız bayrağı daha ne kadar yükseğe taşıyabiliriz konusunu düşünmemiz lazım” diye konuştu.

Her iki toplantıda da salonun tıklım tıklım dolu olmasının başarının getirdiği umut sayesinde olduğunu sözlerine ekleyen Seçer, “Başarı varsa insanları bu şekilde toplayabilirsiniz,  insanları motive edebilirsiniz. Umut olabiliyorsanız insanları bir araya toplayabiliyorsunuz.  Başarı kolay gelmiyor. Alın teri dökmek, istikrarlı olmak gerekiyor. Bir kurum kimliği çatısı altında bunu yapmak gerekiyor. Herkes kendi kafasına göre gittiği zaman kurum başarısından söz etmek mümkün değil.  Bu seçimi CHP kazandı. Ben bir başıma kazanmadım” dedi.

“Bireysel menfaat değil, kolektif menfaat dönemi başlıyor”

Seçer, CHP’nin iktidar olması yolunda yeni bir sayfa açıldığını vurgulayarak, partilileri kişisel çıkar ve hırs yanlışına düşmeden birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde çalışmaya davet etti.  Seçer, “Biz genel iktidarı düşünüyoruz, küçük düşünemeyiz. Bazı yanlış anlayışların hakim olduğu dönemler bitti. Artık yeni bir sayfa açılıyor. Herkes kendine göre partiyi şekillendirmek ister, kendi penceresinden bakar. Kendi bireysel işini gören bir belediye başkanı çok iyi bir belediye başkanıdır. Ama Allah korusun işi görülmemişse ondan daha kötüsü yoktur. Artık bu dönemler bitiyor. Bireysel menfaat değil, kolektif menfaat dönemi başlıyor. 31 Mart’ta Türk halkı bize muazzam bir kredi vermiş. Bunu, yıllardır bekliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerli kadrolarını vatandaşlar ne zaman görecek ve oy verecek diye yıllardır çalışıyoruz. 31 Mart’ın değerini bilmek zorundayız” dedi.

Vahap Seçer, partisinin il ve ilçe örgütlerinin çalışmalarını yakından takip ettiğini ve etmeye de devam edeceğini söylerken, yapılan tüm toplantılara katılmak istediğini vurguladı. Seçer, “Biz partilerimizin desteğiyle bir makam elde ediyoruz. Tabii ki toplantılara geleceğiz, onlarla beraber olacağız.  Partinin içinde olacağız ama elimiz partinin içini karıştırmak için olmayacak.  Bir belediye başkanına yakışmaz. Biz her zaman yanınızda olacağız” dedi.

“Partililerimiz bizim vatandaşlarımızla irtibat kuran can damarlarımız”

Partililerin şikayetlerini bildiğini ifade eden Seçer, “Sabır, sebat, istikrar, başarı çok önemlidir. Bize sahip çıksınlar. Her hizmetimizi vatandaşımıza anlatsınlar. Partililerimiz bizim vatandaşlarımızla irtibat kuran can damarlarımız” dedi.

“Senin adamın, benim adamım, imar rantı dönemi bitti”

Seçer, CHP ile yepyeni bir anlayışın hakim olduğunu ve daha önceki dönemlerde var olan adam kayırma ve rant anlayışının olmadığını vurgulayarak, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

 “Bizler deneyimli, iyi, asaletli, onurlu ve şerefli insanlarız. Bizler bu ülkeyi düşünüyoruz. İlk Meclis Toplantısı’nda ilk önergemiz, toplantıların herkes tarafından izlenmesi oldu. Bizim kimseden korkumuz, gizlimiz, saklımız yok. Artık, ‘Senin adamın, benim adamım’, imar rantı dönemi bunlar bitti. Tüyü bitmemiş yetim bunun benden hesabını sorar. Bunun bilincindeyim. Öyle yolsuzluk, hayasızlık yok. Herkes herkesi denetlesin, birbirimizi kontrol edeceğiz. Partim beni denetleyecek, ben çalışanımı ve halk beni kontrol edecek”  

“Sülalesini ihya eden belediye başkanı bizden değildir”

CHP’li belediyeler ile ilgili çıkan asılsız haberlerin havuz medyanın işi olduğunu ve amacın CHP’li belediyelerin güzel hizmetlerini gölgelemek olduğunu vurgulayan Seçer,  “Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanları çok güzel hizmetler yapacak. Bunu bildikleri için böyle yapıyorlar. Biz bunların kuyruğuna takılıp gitmeyelim. Herkes aynaya, herkes kendisine baksın. Bizim belediye başkanlarımızın veremeyeceği hesap olmamalı. Vatandaşlar bize Türkiye’nin siyasi gelecek yol haritasını çizin diye oy verdi. Tüm belediye başkanları halk için, şehri için çalışacak. Yandaşlarının destekçilerinin cebini dolduran, sülalesini ihya eden belediye başkanı bizden değildir” dedi.

 “Yılbaşından sonra tıkır tıkır işleyen bir belediye olacak”

Seçer, idari ve mali krizlere rağmen halkçı belediyecilik anlayışından ödün vermeyerek kısa sürede çok güzel işlere imza attıklarını vurgulayarak, partililerin kendisine destek vermeye devam etmesini istedi. Seçer, “Meclisteki engellemeleri görüyorsunuz. Ona rağmen cesurca kararlar alıyoruz. Çok güzel hizmetler yaptık, çok daha iyisini yapacağız. Çalışan belediye başkanı var; yatan değil. Halkını düşünen belediye başkanları var; çalan değil. Aldığımız kararlar dar gelirlinin, kadının, çocuğun, öğrencinin lehine kararlar. Bunu idari ve mali krizlerin yaşandığı bir dönemde yapıyoruz. Hiç merak etmeyin yılbaşından sonra tıkır tıkır işleyen bir belediye olacak. Her şey çok daha güzel olacak. Bize inanmanızı, güvenmenizi istiyorum” diye konuştu.

“İnsanlar bizden gelecek en yakın tarihte Türkiye’de iktidar olmamızı bekliyor”

Vatandaşların kendilerine belediye başkanlığı görevinden çok daha büyük görevler ve misyonlar yüklediğini belirten Seçer, 31 Mart’ın Türkiye’nin geleceğine yön verme noktasında tarihi bir dönüm noktası olduğunu kaydetti.  Seçer, “İşgal ettiğimiz koltuk sadece bir belediye Başkanlığı koltuğu değil. Türkiye’nin her bir köşesinde belediye başkanlığı koltuğunda oturan Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarının görevi bundan sonra Türkiye’ye yeni bir siyasi istikamet vermektir. Bunun bilincindeyiz. İnsanlar bizden çok şey bekliyor. Sadece belediye başkanlığı hizmeti değil, Türkiye’nin önünü açmamızı bekliyorlar. İnsanlar bizden gelecek en yakın tarihte Türkiye’de iktidar olmamızı bekliyor. Bizden bunu istiyor. Biz bunu gerçekleştirmek zorundayız” ifadelerine yer verdi.

Yakında yapılacak kongre sürecinde olumsuz hava yaratacak düşüncelerden arınarak, hatasız ve başarılı bir süreç geçirmek için tüm partililerin gayret göstermesi gerektiğinin altını çizen Seçer, “Cumhuriyet Halk Partisi örgütü kendini haline bırakamaz. Örgütü bir kayıkçı kavgasına döndürecek örgüt başkanlarına teslim edemez. Bize yaraşır bir süreç geçirmek zorundayız. En az hata yaparak bu süreci götürmek zorundayız. İlçe örgütü başkanlarının seçimden sonra Mersin’e bir il başkanı seçilecek. Bu süreci hep beraber bize yaraşır şekilde, kimseye malzeme verecek bir takım ortamlar hazırlamadan gerçekleştireceğimizi düşünüyorum” dedi.

“Her geçen gün bizim için daha güzel bir günün habercisi olacak”

Seçer, geleceğe dair umutlarının 31 Mart tarihinden itibaren yeniden yeşerdiğini belirtirken, iktidar olabilmek için yılmadan çalışacaklarını kaydetti. Seçer, başarılı olabilmek ve Türkiye’yi aydınlık yarınlara hep birlikte taşımak için herkesin özverili davranması gerektiğini yineleyerek, “Her geçen gün bizim için daha güzel bir günün habercisi olacak. Benim buna inancım tam, sizler de inanın. 7 gün 24 saat çalışacağız. Bizim yolumuz belli. Kişisel kazanımlar, sağlık, hayat, aile, çocuk bizim için ikinci planda. Bunlar önemli özveriler ama kimse beni bu koltuğa zorla oturtmadı, ben istedim. Ben vatandaşından bu şartlarda destek istedim, vatandaşım da bize destek verdi. Herkes huzurlu olsun, moralini yüksek tutsun. Her şey çok güzel oldu ama çok çok daha güzel olacak” diye konuştu.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv