Hava Durumu

:

:

:

Turizm İşbirliği Derneği, Tarsus’u Dünyaya Açmayı Hedefliyor

25 Ocak 2022 Salı 01:09

SONMANŞET.COM- Turizm İşbirliği Derneği (TUR-İD) Üyesi Turizm Acentacılarının sahip ve temsilcileri, 10 bin yıllık tarihe sahip Tarsus'u dünyaya tanıtmak ve yerli-yabancı turistleri Tarsus'a getirebilmek amacıyla kolları sıvadı.

Turizm İşbirliği Derneği, Tarsus’u Dünyaya Açmayı Hedefliyor

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Turizm İşbirliği Derneği (TUR-İD) Üyesi Turizm Acentacılarının sahip ve temsilcileri, 10 bin yıllık tarihe sahip Tarsus’u dünyaya tanıtmak ve yerli-yabancı turistleri Tarsus’a getirebilmek amacıyla kolları sıvadı.

Tarsus Barajı Su Sesi Restoranda Gazetecilerle bir araya gelen turizm seyahat acentacıları, Tarsus’u uluslar arası arenada tanıtabilmek amacıyla her türlü işbirliğine hazır olduklarını söylediler.

Kahvaltılı Tanıtım Toplantısı'na ülke ve dünya turizmine gönül vermiş, turizm profesyonellerinin bir arada olduğu ve iş birliği sağladığı Turizm İş Birliği Derneği(TUR-İD) Başkanı Cengiz Terzi ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Turizm İş Birliği Derneği(TUR-İD)'nin üyesi turizm acentelerinin temsilcileri, Tarsus Su Sesi işletmecileri Erdoğan Arslan ve İbrahim Ayhan ile birlikte Tarsus'ta faaliyet gösteren basın mensupları katıldı.

Toplantıda, Turizm İş Birliği Derneği(TUR-İD) Başkanı Cengiz Terzi, Turizm İş Birliği Derneği(TUR-İD) Genel Sekreteri Hakan Şenel, Turizm İş Birliği Derneği(TUR-İD) Eğitim Sorumlusu Şahan Derviş, Tarsus Su Sesi işletmecileri Erdoğan Arslan ve İbrahim Ayhan yaptıkları ortak açıklamada turizm sektörünün ülke ve dünya ekonomisi içindeki öneminin anlaşılması ve gelişmesi için yerel ve ulusal basının, sosyal medyanın, yerel yönetimlerin ve ülke yöneticilerinin dikkatini çekmeyi amaç edinen, merkezi İstanbul'da olan Turizm İş Birliği Derneği(TUR-İD) ile ilgili bilgilendirme yaptılar. Tarsus'un tanıtım ve turizm alanındaki eksikliklerini dile getirerek eksiklikler konusunda yapılması gerekenlerden bahsettiler. Turizm İş Birliği Derneği(TUR-İD)-Genç Akademi ve turizm profesyonellerini bir araya getirerek tecrübe ve gençlik dinamizmini buluşturmayı, yeni fikirler ve projelerle geleceğin turizmine yön vermeyi hedeflediklerini söylediler. Basın gücünün yapılması planlanan proje ve çalışmalara etkisini anlattılar.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.