Hava Durumu

:

:

:

TSO Başkanı Koçak, 'Sivil Toplum Kuruluşlarında Stratejik Yönetim' Söyleşi'sine Katıldı

11 Haziran 2022 Cumartesi 13:09

SONMANŞET.COM- Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak, Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt'un moderatörlüğünü gerçekleştirdiği “Sivil Toplum Kuruluşlarında Stratejik Yönetim” başlıklı söyleşiye katıldı.

TSO Başkanı Koçak, 'Sivil Toplum Kuruluşlarında Stratejik Yönetim' Söyleşi'sine Katıldı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak, Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt’un moderatörlüğünü gerçekleştirdiği “Sivil Toplum Kuruluşlarında Stratejik Yönetim” başlıklı söyleşiye katıldı.

Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt’un davetiyle söyleşiye konuk olarak katılan Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili, TOBB Dış İlişkiler Komisyon Üyesi, OECD İş ve Sanayi Danışma Komitesi TOBB Temsilcisi ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak, görev aldığı sivil toplum kuruluşlarının stratejik yönetim süreçleri ile ilgili deneyimlerini Tarsus Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleriyle paylaştı.

Ticaret ve Sanayi Odaları’nın faaliyet alanlarından, bulundukları lokasyonlara katkılarına; Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası’nın odaklandığı ve öncelik verdiği projelerden, misyon ve vizyonlarını hayata geçirmede oluşturdukları ve uyguladıkları stratejilere; coğrafi işaretli ürünlerin tescilinden, küresel salgın sürecinde üstlendikleri görev ve sorumluluklara dair birçok önemli noktaya değinen Başkan Ruhi Koçak, “Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ve Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, bölgemizin önemli kuruluşları olarak büyük bir özveriyle çalışmalarına devam ediyor. Bu bağlamda, Tarsus’un ve bölgemizin kalkınmasında Yönetim Kurulumuz, Meclis Üyelerimiz ve diğer paydaşlarımızla birlikte birçok projeyi hayata geçirdik. Tarsus’a özgü birçok lezzetin coğrafi tescilinin alınmasına öncülük ettik. Diğer taraftan, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da desteğiyle TOBB’un 81 ile 81 Okul Projesi kapsamında ortaya koyduğumuz gayretlerin bir sonucu olarak Tarsus’a okul kazandırdık. Bu tür önemli projelerde sorumluluk üstlenmek bizleri ayrıca mutlu ediyor.” şeklinde konuştu.

Küresel salgın sürecinde aktif rol ve sorumluluk üstlendiklerine de dikkat çeken Başkan Ruhi Koçak“Küresel salgın sürecinde üyelerimizin karşılaştığı sorunların çözülmesi için hızlı bir şekilde aksiyon almaya gayret ettik. Bu süreçte, üyelerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı bizler için öncelik oldu ve tüm tedbirlerimizi bu doğrultuda aldık. Ayrıca, iletişim stratejilerimizi geliştirirken dijitalleşmeden de önemli ölçüde faydalandık” dedi.

Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt ise “Gerçekleştirdiğimiz bu önemli etkinlikte paylaşmış olduğunuz deneyimlerinizin ve düşüncelerinizin üniversitemiz öğrencilerinin iş dünyasına bakışını geliştirmesi yönünde önemli bir katkı sağlayacağını düşünmekteyim.  Ayrıca, TOBB’un 81 ile 81 Okul Projesi kapsamında yapılan okulun Tarsus’a kazandırılmasına öncülük etmeniz ve bölgemiz ve ülkemizin gelişmesi adına ortaya koyduğunuz tüm gayretler için sizlere teşekkürlerimizi sunarız.” şeklinde konuştu.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.