Hava Durumu

:

:

:

Tarsus'ta Üniversite öğrencisi 2 genç kız, İnsanlık Dersi Verdi

07 Eylül 2022 Çarşamba 16:10

SONMANŞET.COM- Girne Amerikan Üniversitesi'nde tam burslu olarak 3. sınıfta okuyan Necla Nur Küçükyeşil ve yine Girne Üniversitesi'nde bursu olarak okuyan 3. sınıf öğrencisi Müge Naz Bayraktar adındaki İngilizce Öğretmenliği öğrencileri Belediyenin Gençlik merkezi içindeki kreşteki çocuklar ile 6-20 yaş arasındaki 56 kursiyere İngilizce kursu vererek, sertifika almalarını sağladı.

Tarsus'ta Üniversite öğrencisi 2 genç kız, İnsanlık Dersi Verdi

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi iki genç kız, yaz aylarında tatil yerine çocuklara gönüllü İngilizce kursu vererek, örnek olup adeta insanlık dersi verdi.

Girne Amerikan Üniversitesi'nde tam burslu olarak 3. sınıfta okuyan Necla Nur Küçükyeşil ve yine Girne Üniversitesi'nde bursu olarak okuyan 3. sınıf öğrencisi Müge Naz Bayraktar adındaki İngilizce Öğretmenliği öğrencileri Belediyenin Gençlik merkezi içindeki kreşteki çocuklar ile 6-20 yaş arasındaki 56 kursiyere İngilizce kursu vererek, sertifika almalarını sağladı.

Kursların bitirilmesiyle birlikte düzenlenen sertifika töreninde, kursiyerler geleceğin İngilizce öğretmenleri Necla Nur Küçükyeşil ile Müge Naz Bayraktar'a sevgiyle sarıldılar.

Her iki öğretmen adayı, yaz aylarında zamanlarını tatil yaparak da geçirebileceklerini, ancak tatil yapmak yerine gönüllü İngilizce kursu vermeyi tercih ettiklerini ve bundan da çok mutlu olduklarını, o minicik saf, kalpleri tertemiz kızlı erkekli çocuklara İngilizce kursu verdikleri için gururlandıklarını söylediler.

Gelecek yıllarda çok daha geniş kapsamlı projeler üretmek istediklerini belirten Küçükyeşil ve Bayraktar, ailelerinden büyük destek gördüklerini ifade ederek, "Üniversitede eğitim görüyoruz. Arkadaşlarımız yoğun ve yorucu geçen bir eğitim sezonundan sonra doğal olarak tatil yaparlarken, biz çocukların ve İngilizce öğrenmek isteyenlere gönüllü olarak kurs vermeyi tercih ettik. Kurs boyunca çok mutlu saatler geçirdik. Bu duyguyu yaşamak bile bizim için çok değerliydi.  Önümüzdeki yıllarda yaz tatillerinde yine toplum yararına faydalı olan projelerde gönüllü olarak yer almak istiyoruz. yeterli” dedi.

Kursun tamamlanmasıyla nedeniyle düzenlenen katılım belgesi etkinliğinde 56 kursiyere katılım belgesi verilirken, kursiyer öğrencilerin aileleri ise 2 gönüllü öğretmene teşekkür edip, çiçek takdim ettiler.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.