Hava Durumu

:

:

:

Tarsus'ta 15 Köy Muhtarı Taşkuyu’ya Alternatif Grup Yolu istedi

28 Kasım 2023 Salı 11:28

SONMANŞET.COM- Mersin'in Tarsus ilçesinde 15 muhtar bir araya gelerek Taşkuyu mahallesinin içinden geçen ortak yolun dar ve kazalara neden olması nedeniyle alternatif yol açılması için Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ve Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu.

Tarsus'ta 15 Köy Muhtarı Taşkuyu’ya Alternatif Grup Yolu istedi

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Mersin’in Tarsus ilçesinde 15 muhtar bir araya gelerek Taşkuyu mahallesinin içinden geçen ortak yolun dar ve kazalara neden olması nedeniyle alternatif yol açılması için Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı ve Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu.

Sarıveli, Çiriştepe,Taşçılı,Cinköy,Tepeköy, Karadiken, Belen, Pirömerli, Dorak, Kaklıktaşı, Tepetaşpınar, Böğrüeğri, Boztepe, Sayköy, Kerimler ve Dedeler mahallelerinin muhtarları Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığına yaptıkları başvuru dilekçesinde şunları dile getirdiler:

“Mersin ili Tarsus İlçesi Taşkuyu Mahallesi içerisinden geçen grup yolumuzun dar ve ulaşıma elverişsiz olması nedeniyle oluşan yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazalarının engellenmesi ayrıca bu yolu kullanan okula gitmekte olan öğrenciler ve diğer yayaların yolun darlığı neticesi mağduriyetlerinin giderilmesi için alternatif bir çevre yolu yapılmasını talep etme gereği hasıl olmuştur. Yolun mevcut halini gösterir krokiyi dilekçemiz ekinde sunuyoruz.

Bu yolun yapılması durumunda Sarıveli, Çiriştepe,Taşçılı,Cinköy,Tepeköy, Karadiken, Belen, Pirömerli, Dorak, Kaklıktaşı, Tepetaşpınar, Böğrüeğri, Boztepe, Sayköy, Kerimler ve Dedeler mahalleleri ve bu güzergahı kullanan diğer  köylerin de ulaşım sıkıntısı ve mağduriyetleri  giderilecektir. Mahalle muhtarlarımızın da onayı ile talebimizin yerine getirilmesini arz ederiz.”

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.