Hava Durumu

:

:

:

Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifinde Genel Kurul Hazırlığı

24 Haziran 2021 Perşembe 14:10

SONMANŞET.COM- Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi'nin olağan genel kurul toplantısı 1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 12.30'da Aşiyan 1 Düğün Salonu'nda gerçekleştirilecek. Kooperatif Başkanı Bektaş Aslan, üyelere seslenerek, “Biz Genel Kurul'a hazırız, tüm ortaklarımızı davet ediyoruz” dedi.

Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifinde Genel Kurul Hazırlığı

SELAHATTİN ÖZBOZKURRT

SONMANŞET.COM- Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin olağan genel kurul toplantısı 1 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 12.30’da Aşiyan 1 Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek. Kooperatif Başkanı Bektaş Aslan, üyelere seslenerek, “Biz Genel Kurul’a hazırız, tüm ortaklarımızı davet ediyoruz” dedi.

Geride kalan 3 yıllık çalışma döneminde başta pandemi olmak üzere, ekonomik olarak da ülkenin zor günler geçirdiğine dikkati çeken Başkan Bektaş Aslan, “Elbette zor günlerden geçiyoruz. Fakat göreve geldiğimiz günden bu yana sürekli olarak yukarı doğru tırmanan bir grafikle Kooperatifimizi, değerli üyelerimizin destekleriyle büyüttük.

Bugüne kadar yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Zor günler geçirdik. Anadolu’da bir söz vardır ‘Zor günleri aşmak, yiğit kârıdır’ diye… Bizde ona inandık; yılmadık, çalıştık. Kooperatifimizi, üyelerimizin destekleriyle birinci sınıf kooperatif düzeyine çıkarttık; gururluyuz” diye konuştu.

Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, yükselen iş hacmiyle her geçen dönem basamak atladıklarına vurgu yaparak, “Şu an Bölge genelinde faaliyet gösteren 53 kooperatif içerisinde 5. sıraya yükseldik. Türkiye genelinde ki 960 kooperatif içerisinde ise 54. sıraya geldik. Bu, emekle ortaya çıkmıştır. Bu emeğin asıl sahibi değerli esnaf ve sanatkar ortaklarımızdır” şeklinde konuştu.

“Yakalanan başarının tesadüf olmadığını, geldiğimiz nokta net bir şekilde göstermektedir” ifadesini kullanan Başkan Bektaş Aslan, “Esnaf kültüründen gelen bizler, her zaman üyelerimizin iyi veya kötü günlerinde yanlarında olduk. Sevinçlerini paylaştık, kederlerine ortak olduk. Görev süremiz boyunca Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi’ni her dönem büyüyen bir kurum haline getirdik. Söz verdik ve tuttuk. Kooperatifimiz için ikinci bir çalışma ofisi kazandırdık, değerli üyelerimizin hizmetine sunduk” dedi.

Göreve geldiklerinde 8 milyon olan plasman tutarının şu an 140 milyon TL’ye yükseldiğini vurgulayan Başkan Bektaş Aslan, “Plasman tutarımızı, esnaf ve sanatkarlarımıza yasal şartlara uyarak dağıttık. Bizler ekonomiye destek olan kurumlarız. Verilen kredileri toplayıp, daha fazla esnafın faydalanabilmesi adına çaba sarf ediyoruz. Verilen göreve layık olmaya gayret gösteriyoruz. Çok şükür ki alnımız açık bir şekilde genel kurula gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yapılandırma konusuna da değinen Başkan Bektaş Aslan, “Kredi kullanıp da ödeme sıkıntısı yaşayan üyelerimize yapılandırma fırsatı doğdu. Yaptığımız çalışmada 2 milyon 100 bin TL alacağın temerrüt faizi yapılandırılacak. Bu kapsamda 646 bin 610 TL’lik miktar, yapılandırma kapsamında esnaf ve sanatkarlarımıza kooperatif tarafından hibe edilmiş olacak. Bu fırsattan 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.