Hava Durumu

:

:

:

Tarsus Ticaret Borsası 2022 Yılı Planlamasında Revizyon Yaptı

25 Kasım 2021 Perşembe 12:26

SONMANŞET.COM- Tarsus Ticaret Borsası, ekonomik kondüktörlere bağlı olarak geleceğine ilişkin misyon ve vizyonu çerçevesinde, değer önermelerini, stratejik yaklaşımlarını ve buna bağlı olarak temel amaçlarını, ölçülebilir hedeflerini 2022 yılı için yenilediğini açıkladı.

Tarsus Ticaret Borsası 2022 Yılı Planlamasında Revizyon Yaptı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Tarsus Ticaret Borsası, ekonomik kondüktörlere bağlı olarak  geleceğine ilişkin misyon ve vizyonu çerçevesinde, değer önermelerini, stratejik yaklaşımlarını ve buna bağlı olarak temel amaçlarını, ölçülebilir hedeflerini 2022 yılı için yenilediğini açıkladı.

2020 yılında hazırlanan 4. Dönem 2021-2025 yılı Stratejik Planını 2022 yılı için revize çalışmalarını tamamlayan Borsa Meclis üyelerinden oluşan Stratejik Planlama Ekibinden yapılan açıklamada Tarsus’un özellikle tarıma dayalı sanayi ve ticaret ekosistemi için birçok fikir, hedef ve proje belirledikleri kaydedildi.

Yapılan açıklamada 2 temel stratejik amaç ve 5 hedef belirlendiği, kurumsal yapının güçlendirilmesi, üyelere yönelik hizmetlerin geliştirilmesi, Tarsus’un kalkınma ve büyümesine öncülük edilmesinin temel hedefler olduğu belirtildi.

Borsanın güçlü ve zayıf yönlerine, tehdit ve fırsatlarına geçmiş yıllardan farklı olarak daha da hakim olan Ticaret Borsası Meclisi, “Mutlu Çalışan Mutlu Üye ve Hedef; Üretim, İstihdam, İhracat” anlayışıyla “Daha fazla ne önerilirse, neler yapabiliriz?” üzerine geleceğin planlandığını, 2022 ve gelecek yıllar için planlama da önceliğin Borsa Üyelerinin ekonomik gelişimine katkıda bulunmak, Üyelerin ihtiyaç duyduğu hizmetlere hızlı ve kolay ulaşmasını sağlamak, üyelerin dış ticaret kapasitelerini geliştirmek, üyelerin seslerini bölgesel ve ulusal düzeyde etkin duyurmak, üyelerin potansiyel ihtiyaçlarıyla ve gelişimleriyle uyumlu olarak Borsa hizmetlerini ve yapısını sürekli geliştirmek, üyelerin arasında işbirliğini ve dayanışmayı güçlendirmek, Tarsus’un sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimine katkıda bulunmak olduğunu bildirdiler.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.