Hava Durumu

:

:

:

Tarsus TB ve TSO Öğrencileri Sevindirdi

12 Ocak 2021 Salı 13:08

SONMANŞET.COM- TARSUS Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ve Tarsus Ticaret Borsası (TB) eğitime bir destek daha vererek öğrencileri sevindirdi.

Tarsus TB ve TSO Öğrencileri Sevindirdi

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- TARSUS Ticaret ve Sanayi Odası ile Tarsus Ticaret Borsası, uzaktan eğitim gören ihtiyaç sahibi 110 öğrenciye ‘Klavyeli Tablet’ desteğinde bulundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından ilçeye gönderilen tablet bilgisayarlar, Kaymakam Kadir Sertel Otcu, TSO Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak ve Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya ve Borsa Başkan Yardımcısı Ali Seçer’in de katıldığı imza töreni sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin’e teslim edildi.

TSO Başkanı H. Ruhi Koçak, imza töreni sonrasında yaptığı açıklamasında, TOBB’nin her yıl üyelerden gelen aidatların bir kısmını bir nevi geri dönüşüm olarak hem Ramazan ayında gıda, hem de okul açılışları dönemlerinde gençlerin eğitimlerine destek olmak için kırtasiye yardımında bulunduğunu hatırlatarak, içinde bulundukları pandemi dönemi nedeniyle uzaktan eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere defter ve kalemden daha çok lazım olan klavyeli tablet bilgisayar verilmesinin uygun görüldüğünü söyledi.

TOBB tarafından Türkiye genelinde 1.5 milyon tablet bilgisayar dağıtımına karar verildiğini hatırlatan Koçak, “Biz de yine kardeş kuruluşumuz Ticaret Borsamız ile eğitime destek olabilmek amacıyla bugün Sayın Kaymakamımız ve Sayın Milli Eğitim Müdürümüzün katıldığı bu törenle ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmek üzere tabletleri teslim ediyoruz. Tablet dağıtımları tamamen Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılacak. Ben bu vesileyle bu tabletlerin geçlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin, Türkiye’nin en büyük çatı kuruluşu olduğunu belirterek “Hepinizin bildiği gibi bizim geçmişten gelen geleneklerimiz var. Türk tarihinde büyük bir dayanışma, büyük bir birlik beraberlik ve yardımlaşma her zaman ön planda olmuştur. Bugün de bunun bir örneğini yaşamaktayız. Her zaman sıkıntılı günlerimizde birbirimize yardım etmeyi, birbirimizi desteklemeyi genel anlamda alışkanlıklarımızdan bir tanesidir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin destekleri, Oda ve Borsamızın ortak katkılarıyla bize gelen klavyeli tabletlerin paylaşımını Milli Eğitim Müdürlüğümüz gerçekleştirecek. Çatı kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ülke ne zaman sıkıntıya düşse her zaman desteğini hiç esirgememiştir. Yine bunun örneklerinden bir tanesini de bugün burada görüyoruz” ifadesini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin de, tablet bilgisayarlar nedeniyle TSO ve Borsa Başkanına öğrenciler adına teşekkür ederek, bu tabletlerin en kısa sürede ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını ve onların bilgiye ulaşmalarını sağlayacaklarını söyledi.

Kaymakam Kadir Sertel Otcu da konuşmasında, içinde bulundukları pandemi döneminde öğrencilerin uzaktan eğitim aldıklarını, bu anlamda da bilgisayar ve tabletlerin önemli bir işlevi yerine getirdiği belirterek “Ticaret ve Sanayi Odamız ile Ticaret Borsamız bu zorlu süreçte böyle anlamlı bir jest yaptılar. Öğrencilerimiz kullanabilsin diye bizim aracılığımızla bu tabletleri ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırıyorlar. Bazen bir insan dünyayı değiştirebilir, bu anlamda bu tabletleri de biz inşallah yerine ulaştıracağız. Bu tabletleri kullanacak öğrencilerimiz için çok büyük anlam ifade edeceğini düşünüyoruz. Bu anlamlı jest için Oda ve Borsamızın değerli üyelerine de teşekkür ediyorum” dedi.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.