Hava Durumu

:

:

:

Tarsus TB Başkanı Kaya: Türkiye Büyüme Hızında Sıçrayacak

03 Ocak 2020 Cuma 23:55

SONMANŞET.COM- Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya, yeni yılın ilk yönetim kurulu toplantısında 2020 yılı için ''Ekonomik reformların hayata kazandırılmasıyla birlikte Türkiye'nin büyüme hızında sıçrama yaparak

Tarsus TB Başkanı Kaya: Türkiye Büyüme Hızında Sıçrayacak

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- TARSUS Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya, yeni  yılın ilk yönetim kurulu toplantısında 2020 yılı için "Ekonomik reformların hayata kazandırılmasıyla birlikte Türkiye’nin büyüme hızında sıçrama yaparak, yıldızının yeni yılda eskisinden çok daha fazla parlayacağına inandığını vurguladı.

İş dünyası olarak, ülkemizin geleceğine umutla baktıklarını dile getiren Başkan Murat Kaya, "Gelişmenin özünde üretim yatıyor. İstikrarı, istihdamı , refahı sağlayabilmek için de çok çalışmaya, üretmeye ve birlikteliğe ihtiyacımız var." dedi.

Resmi veriler de ekonomide toparlanma olduğunu ve yeniden özlenen büyüme rakamlarına doğru yol alındığını ifade eden, ekonomik büyümenin üretimle olduğunu belirten Başkan Murat Kaya,  “Üretim olursa istihdam, ihracat artıyor. Ne kadar fazla üretim yaparsak ekonomimiz o kadar büyüyor. 2019 da ekonomi de yaşanan zorlu süreçler, büyümedeki ve piyasalarda yaşanan dalgalanmalar,  iş dünyasının karşı karşıya kaldığı sorunlar, müteşebbislerin yüksek finansman maliyetleri, kırılganlıklara sebep oldu, olumsuzluklara yol açtı. Böyle bir ortamda, daha güçlü bir Türkiye için çok çalışmak zorundayız. Türkiye ancak böyle büyük ve güçlü bir ülke olabilir. Bu güçlü iradeyi ülke yönetiminde görüyoruz ve gelecek için daha da umutlanıyoruz.

Açıklamasında, Tarsus içinde ayrı bir paragraf açan Borsa Başkanı Murat Kaya, “Müteşebbis ruhu, büyüme arzusu ve özel sektör dinamizmiyle Tarsus’umuz, sınır komşularında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen ekonomideki mevcut konumunu kısmi düşüşlerle de olsa korumayı başardı. Zorluklar karşısında yılmayan, üretimden aldığı güçle her zaman yeni pazarlar arayışında olan Tarsus, 2020 yılı içerisinde üretimde, istihdamda ve ihracatta hedeflediği noktalara mutlaka ulaşacaktır. 2020 yılının ekonomik anlamda daha iyi bir yıl olmasını temenni ediyoruz. İş dünyası olarak ülkemizin yarınlarından umutluyuz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.