Hava Durumu

:

:

:

Tarsus Kaymakamlığından Halk ve Muhtarlar toplantısı

23 Mayıs 2019 Perşembe 16:00

SONMANŞET.COM- Toplantıya kaymakam Yüksel Ünal, belediye başkanı Haluk Bozdoğan, Emniyet Müdür yardımcısı Oğuz Şahin, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ruhi Koçak ile daire müdürleri muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Tarsus Kaymakamlığından Halk ve Muhtarlar toplantısı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Tarsus Kaymakamlığınca düzenlenen halk güvenlik ve muhtarlar toplantısı ticaret ve sanayi odası salonunda yapıldı.

Toplantıya kaymakam Yüksel Ünal, belediye başkanı Haluk Bozdoğan, Emniyet Müdür yardımcısı Oğuz Şahin, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ruhi Koçak ile daire müdürleri muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Toplantıda konuşan kaymakam Yüksel Ünal devletin tüm olanaklarını ihtiyaç sahibi vatandaşlar için seferber ettiklerini belirterek, 'hakkaniyet ölçüleri içinde yasalara uygun olarak fakir ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm bulabilmek amacıyla kaymakamlık olarak vatandaşların hizmetine sunuyoruz" dedi.

Kaymakamlık olarak son 3 yılda gıda yardımı yapmadıklarını ancak bunun yerine ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda kuponu verdiklerini ve muhtaç ailelerin istediklerini market ya da mağazalardan alabilme imkanı sunduklarını vurguladı.

Tarsus'ta kayıtlı 40 bine yakın Suriyeli, fiiliyatta ise bu sayının 60 binlere ulaştığına dikkat çeken kaymakam Ünal, söz konusu mültecilerden bin 200'üne Birleşmiş Milletler'in Kızılay aracılığıyla kişi başına 120 lira sosyal uyum yardımı yaptığını, bunun dışında herhangi bir yardım yapılmadığını ifade etti.

Aile çalışma ve sosyal politikalar bakanlığı Tarsus ilçe müdürlüğünde görevli psikolog Kerem Özcan yaptığı konuşmada huzurevi çocuk hizmetleri sosyal ve ekonomik destek hizmetleri ücretsiz kreş hizmetleri ve okul destek projeleri ile devlet olarak ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklarına maddi ve manevi destek sağlandığını dile getirdi.

Sokakta çalıştırılan dilendirilen çocukların kaymakamlık kanalı ile okullara yönlendirildiğini belirten kaymakam Yüksel Ünal, kadına şiddete mücadele kapsamında koruma ihtiyacı çerçevesinde aile sosyal destek projelerini hayata geçirdiklerini ve Astep kapsamında görevlilerin 18 bin dolayında vatandaşa hizmet götürdüğüne dikkat çekti.

Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma vakfı müdürü Ahmet Sarman ise yaptığı konuşmada yardımların ihtiyaç sahibi vatandaşlara nasıl ve hangi koşullarda verildiğine ilişkin olarak yasalar hakkında bilgi verdi.

Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma vakfı yardımlarının ihtiyaç sahiplerine kanunlara uygun bir şekilde yapılmakta olduğunu ve yardımların merkezi yardımlar ile vakfın öz kaynaklarından yapılan yardımlar olarak 2’ye ayrıldığına vurgu yapan sosyal yardımlaşma ve Dayanışma vakfı müdürü Ahmet Sarman, yapılacak yardımların ev hani senin gelir durumuna göre değerlendirildiğini belirterek, kömür yardımlarının da muhtemelen Ağustos ayında hak sahiplerine teslim edilerek yapılacağını söyledi.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv