Hava Durumu

:

:

:

Tarsus Hayat Boyu Öğrenme Kurulu toplandı

05 Ekim 2019 Cumartesi 13:02

SONMANŞET.COM- Tarsus Hayat Boyu Öğrenme İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı, Kaymakam Kadir Sertel Otcu başkanlığında yapıldı.

Tarsus Hayat Boyu Öğrenme Kurulu toplandı

Selahattin Özbozkurt

SONMANŞET.COM- Tarsus Hayat Boyu Öğrenme İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı, Kaymakam Kadir Sertel Otcu başkanlığında yapıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü salonunda yapılan toplantıda konuşan Kaymakam Kadir Sertel Otcu, Hayat Boyu Öğrenmenin bireyin bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliğini kapsadığını belirterek, “Hayat boyu öğrenme, okullar ile sınırlı kalmayan, evde, işyerinde kısaca hayatın her alanında gerçekleşebilen, öğrenmenin yaş, sosyal, ekonomik statü ve eğitim seviyesine bakılmaksızın, herhangi bir engel olmadan sürdürülebileceğini gösteren temel kavramlardan biridir” dedi.

Kaymakam Otcu, “Eğitimin mümkün olduğunca öğrenenlere yakınlaştırılması ile erişim zorluğu olan kesimlere ulaşmak için bilgi iletişim teknolojisinden yararlanma, yerel ve bölgesel merkezli girişimler için hayat boyu öğrenme yaklaşımı, çok amaçlı öğrenme merkezleri, öğrenen toplum için bilgi ağlarından faydalanma olarak belirlenmiştir” şeklinde konuştu.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Gürsoy ise konuşmasında, hayat boyu öğrenmenin kavramının çağın ihtiyaçları doğrultusunda, hızla gelişen ve değişen sosyal ve kültürel hayattaki değişmelere ayak uydurabilmek amacıyla ortaya çıktığını, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde eğitim seviyesi ve istihdam koşulları açısından önemli bir gösterge haline geldiğini kaydetti.

Hayat boyu öğrenmenin gelişmeye ve önem kazanmaya başlaması ile eğitimin zaman ve mekândan bağımsız hem okul eğitimini hem de okul dışı eğitimi kapsayan tüm eğitsel etkinliklerin temel bileşeni olarak ortaya çıktığını vurgulayan Gürsoy, toplantıda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan ve açılacak kurslar ile faaliyetlerin değerlendirildiğini sözlerine ekledi.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv