Hava Durumu

:

:

:

Tarsus Bilim, Kültür ve Sanat Akademisi Açıldı

17 Temmuz 2020 Cuma 22:59

SONMANŞET.COM- Tarsus Belediyesi, yapımı tamamlanan ve çocukların kişisel gelişimlerini ve yeteneklerini keşfetmelerine olanak sağlamak amacıyla, Bilim, Eğitim, Kültür ve Sanat Akdemisi'ni hizmete açtı.

Tarsus Bilim, Kültür ve Sanat Akademisi Açıldı

SONMANŞET.COM- Tarsus Belediyesi, yapımı tamamlanan ve çocukların kişisel gelişimlerini ve yeteneklerini keşfetmelerine olanak sağlamak amacıyla,  Bilim, Eğitim, Kültür ve Sanat Akdemisi'ni hizmete açtı.

Bilim, Eğitim, Kültür ve Sanat Akdemisi'nin açılışına CHP Mersin Milletvekili Av. Alpay Antmen, Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Emniyet Müdürü Ercan Elbir, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri,CHP İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, bazı Oda ve Dernek Başkanları, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulup istiklal Marşı'nın söylenmesinin ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen CHP Mersin Milletvekili Av. Alpay Antmen;"21. Yüzyıldayız. Sanat, bilim ve fenin ne kadar önemli olduğunu her geçen gün daha çok anlıyoruz. Özellikle bu pandemi döneminde bilim bizi kurtardı. Bu arada Tarsus'ta pandemi sürecinde, sosyal yardımlarda bir başarı hikayesi yazan değerli başkanımıda buradan milletvekili olarak kutluyorum. Teşekkür ediyorum. Sayın belediye başkanımıza Tarsus'a daha nice nice hizmetler yapmasını temenni ediyorum" dedi.

BİLİM, EĞİTİM, KÜLTÜR VE SANAT AKADEMİSİNDEN FAYDALANAN ÇOCUKLARIMIZA "YANKI OLMAYIN, SES OLUN, KENDİNİZ OLUN" DİYECEĞİZ.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ise yaptığı konuşmada; " Bilim ve Kültür, Sanat Akademisi bizim beş üniteden oluşan bir birim. Burada resim, müzik, tiyatro, çocuk ve bilim, halk oyunları ve balenin yer aldığı üniteler var. Tabi buradaki amacımız 4-14 yaş arasındaki çocuklarımızın aldıkları eğitimin yanında, serbest zaman etkinliklerini arttırarak onların hayallerini ortaya koymalarını sağlamak. İyi ve faydalı zaman geçirmek ve becerilerini hat safhaya çıkarmaları için düşündüğümüz bir ünite. Ama bu üniteyi bizden çok halk düşündü. Çünkü burayı yaparkende anket yaptık. Halkımıza sorduk. Böyle bir birimin oluşması fikri ortaya çıktı. Dinlemek derken bazen söylediklerimize dikkat etmediğimiz zaman bunlar düşüncelere döner. Düşünceler duygularımıza, duygular davranışımıza, davranışımızda alışkınlıklarımıza döner. Bunlarda değerlerimizi, arkasına karakterimizi arkasınada kaderimizi ortaya çıkartır. Bu kentinde bir kaderi var. Kültürü ile, kimliği ile, bilinci ile bir kaderi var. Değerli dostlarım bu kentin kaderi dedim evet belkide siyasetten en çok canı yanan bir kent Tarsus, çok canı yandı. İl olmayı çoktan haketmiş bir Tarsus maalesef il olamadı. Sağda solda görüyoruz; Güzel Mersin, Güzel Adana, ama emin olun en güzeli Tarsus. Tarsus'ta yaşamak ve Tarsuslu olmak ayrıcalıktır, bunu herkesin bilmesini istiyorum. Sanat akademimizde özellikle üç şeye çok önem verdik. İnsanı süsleyen üç şeye; bilime, özgürlüğe ve sevgiye. Burada yetişecek çocuklarımıza üstüne basa basa bir öğretiyi vereceğiz. "Yankı olma, ses ol" diyeceğiz, kendin ol diyeceğiz. Yani kimseye biat etmeyen ve kendi düşüncelerini açıkça ortaya koyan nesilleri yetiştirmek için böyle bir merkeze ihtiyacımız vardı. Vekilim az önce çok güzel anlattı. Mustafa Kemal Atatürk'ün çok güzel bir sözü daha önemli daha özgür bir sözdür "sanatsız  bir toplumun hayat damarlarından biri kesilmiş demektir." bunu koparmayacağız" dedi.

Konuşmalarından ardından Bilim, Eğitim, Kültür ve Sanat Akdemisi'nin açılış kurdelasını protokol üyeleri hep birlikte keserlerken, katılımcılar büyük bir beğeni ile doğal bir merak ve keşfetme duygusu içerisinde olan çocukların neşeli ve keyifli vakit geçirmelerini sağlayacak olan bilim, tiyatro, müzik ve resim bölümlerini gezdiler.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.