Hava Durumu

:

:

:

Tarsus Belediyesi Sağlık Yerleşkesi Hızla Yapılıyor

29 Temmuz 2023 Cumartesi 13:00

SONMANŞET.COM- Tarsus Belediyesi, toplum sağlığını ön planda tutan ve kente büyük kazanımlar sağlamayı hedefleyen öncü bir proje olan ''Sağlık Yerleşkesi''ni son aşamaya getiriyor. İş sağlığı ve güvenliği, meslek hastalıkları, çevre sağlığı, ana-çocuk sağlığı ve spor sağlığı gibi birçok alanda faaliyet gösterecek bu benzersiz sağlık merkezi, Türkiye'de ve dünyada eşi benzeri bulunmayan nitelikleriyle dikkat çekiyor.

Tarsus Belediyesi Sağlık Yerleşkesi Hızla Yapılıyor

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Tarsus Belediyesi, toplum sağlığını ön planda tutan ve kente büyük kazanımlar sağlamayı hedefleyen öncü bir proje olan "Sağlık Yerleşkesi"ni son aşamaya getiriyor. İş sağlığı ve güvenliği, meslek hastalıkları, çevre sağlığı, ana-çocuk sağlığı ve spor sağlığı gibi birçok alanda faaliyet gösterecek bu benzersiz sağlık merkezi, Türkiye'de ve dünyada eşi benzeri bulunmayan nitelikleriyle dikkat çekiyor.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan tarafından hayata geçirilen ‘’Sağlık Yerleşkesi’’ projesi, D400 karayolu üzerinde tamamlanıyor. Temelinde kullanılan sağlam C-35 beton ile depreme dayanıklı yapılar arasında yer alacak olan "Sağlık Yerleşkesi," bölgede yaşayanların sağlık düzeyini artırmayı ve toplum sağlığına katkı sağlamayı amaçlıyor. "Sağlık Yerleşkesi" içerisinde sağlık alanında çeşitli hizmetler sunulacak. Gezici sağlık hizmetleri, temel laboratuvar hizmetleri, sağlık taramaları ve eğitim gibi önemli faaliyetler, tüm halkın sağlık bilincini artırmaya yönelik olarak düzenlenecek. Proje, özellikle öncelikli hedef gruplara yönelik farkındalık ve duyarlılık oluşturarak sağlık bilgi ve becerilerini artırmayı, toplumda olumlu davranış değişiklikleri meydana getirmeyi hedefliyor.

ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ BULUNACAK

İş sağlığı ve güvenliği konusunda da dikkat çeken "Sağlık Yerleşkesi," kamuya ve özel sektöre ait tüm iş yerlerine yönelik sağlık güvenlik birimiyle hizmet sunacak. İşverenler, işveren vekilleri, çalışanlar, çıraklar ve stajyerler gibi tüm çalışanlar, iş sağlığı ve güvenliği alanında destek alabilecek. Ayrıca, gezici iş sağlığı araçları sayesinde, uzak yerleşim yerlerine de sağlık hizmetlerinin ulaştırılması planlanıyor.

 

İŞ HİJYEN VE GIDA LABARATUVARI HALKA HİZMET SUNACAK

Sağlık Yerleşkesi'nin bir diğer önemli bölümü, iş hijyeni laboratuvarı ve gıda laboratuvarı olacak. Bu laboratuvarlar sayesinde işyerlerinde gürültü, toz, kimyasal maddeler, hava kalitesi, hava kirliliği ve su analizleri gibi önemli ölçümler gerçekleştirilebilecek. Aynı zamanda gıda denetimleri de titizlikle yapılacak ve Gıda Laboratuvarında fiziksel analizler, kimyasal analizler, mikrobiyolojik analizler ve PCR laboratuvarı çalışmaları da yer alacak.

 

SPOR ALANI DA YER ALACAK

Spor sağlığına verilen önemin bir ifadesi olarak, "Sağlık Yerleşkesi" içerisinde sporcu sağlığı merkezi de bulunacak. Amatör ve profesyonel spor kulüpleri, okullar ve bireysel sporcular, sağlık koruma ve performans geliştirme hizmetlerinden yararlanabilecekler.

 

TARSUS SAĞLIK ALANINDA ÖRNEK BİR MERKEZ OLUYOR

Tarsus Belediyesi'nin vizyoner ve öncü projesi "Sağlık Yerleşkesi," halkın sağlık düzeyini yükseltmeye, iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalık oluşturmaya ve toplum sağlığına büyük katkılar sağlamaya hazırlanıyor. Bu benzersiz sağlık merkezi, Tarsus'a kazandırılarak bölgenin sağlık alanında örnek olacak bir merkezi haline gelecek. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, ‘’Eğiten Üreten Sağlıklı Kültürlü Tarsus demiştik, biz bu mottomuzla ilgili her şeyi yaptık. Bir hastane yapılıyor Tarsus’ta ve bu hastanenin ne Türkiye’de ne dünyada eşi benzeri yok. İş sağlığı iş güvenliği ve sporcu sağlığı yerleşkesi gibi çok önemli bir hastane yapılıyor. İhalesini de yaptık. Tarsus'un sağlık alanında örnek bir merkez olma yolunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ‘’ dedi.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.