Hava Durumu

:

:

:

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a Saldırı İddiası

12 Kasım 2022 Cumartesi 18:50

SONMANŞET.COM- Mersin'in Tarsus ilçesi Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen, İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi Bilgilendirme Toplantısı'nda kimliği belirlenemeyen kişi ve kişilerin, Tarsus Belediyesi Meclis Kürsüsüne yürüyerek, Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve Belediye Başkanlığına saldırı girişiminde bulunduğu iddia edildi.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’a Saldırı İddiası

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM-  Mersin’in Tarsus ilçesi Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen, İsmetpaşa Kentsel Dönüşüm Projesi Bilgilendirme Toplantısı’nda kimliği belirlenemeyen kişi ve kişilerin, Tarsus Belediyesi Meclis Kürsüsüne yürüyerek, Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan ve Belediye Başkanlığına saldırı girişiminde bulunduğu iddia edildi.

Belediye Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, yapılan saldırı sonucu kapılar ve camlar kırıldığı,  iddiaya göre, saldırının organize bir şekilde tasarlandığı öne sürülürken, saldırıyı gerçekleştirilenler hakkında hukuki süreç başlatıldığı bildirildi.

Yapılan açılamada, İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı, hak sahipleri ile TESKİ Yönetim Kurulu ve Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın vatandaşların soru ve taleplerini dinlemek üzere hazır bulunduğu toplantı akışında, iddiaya göre, hak sahibi olmayan katılımcılardan bir tanesi Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan'a attığı iftiralar ve hakaret ettiği sebebiyle kişi toplantı salonundan dışarıya davet edildi.

Olayın akabinde şahısın, yüksek sesli bir şekilde tehdit ve küfürler savurmaya başladığı ve bunun üzerine Tarsus Belediyesi güvenlik personellerinin kendisini dışarıya çıkarmak istemesinin ardından kürsüye doğru yürüyerek,  Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan'a saldırı girişiminde bulunduğu, bunun üzerine toplantı sonlandırıldığı ifade edildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada; “Şuan, bir kamu bilgilendirme toplantısına, halkı galeyana getirmek isteyen ve İsmetpaşa Mahallesi’nde hak sahibi olmayan yabancı kişileri toplantıya getirerek ‘’organize bir şekilde kamuoyu huzurunu kaçırmaya yönelik’’ davranışlar sergileyen, ‘’kamu malına zarar veren,’’ çeşitli küfür ve iftiralarla Tarsus Belediye Başkanı ve Başkanlığı’na hakaretler yağdıran kişi ve kişiler hakkında, tüm video kayıtları, görsel materyaller ve ses kayıtları ile birlikte Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilmek suretiyle, ilgili mercilere kurum avukatlarımız aracılığıyla şikayette bulunulmuştur” denildi.

Saldırıyı gerçekleştiren kişi ve kişiler hakkında “dolandırıcılık’’ ve ‘’görevi kötüye kullanma’’ suçları sebebiyle hakkında şikayette bulunulduğunu belirtilen açıkalamada, “Şirket bilgilerini paylaşmaktan/ifşa etmekten hakkında hukuki işlemler başlatılan kişi ve kişilerin İsmetpaşa halkını galeyana getirmesine, toplum düzenini bozmasına, kentsel dönüşüm projelerimize ‘’organize’’ saldırılar düzenlenmesine müsaade etmeyeceğimizi, bu kişilerin ‘’toplum algısını yönlendirme çabalarını’’ ve bu çabalarını ‘’sonuca giden her yol mübahtır’’ anlayışıyla kuvvetlendirmelerini sükunetle izliyor, ‘’aşağılık pazarlıkların’’ içinde olmayacağımızı bir kez daha bilgilerinize sunuyoruz.” şeklinde ifadelere yer verildi.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.