Hava Durumu

:

:

:

Savunma Sanayi Başkanı Demir, Berdan Civataya Hayran Kaldı

26 Ekim 2021 Salı 12:18

SONMANŞET.COM- Berdan Cıvata A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi, Genel Müdür Zeynep Aysalar ve Yönetim Kurulu üyesi Dilay Aksoy tarafından karşılanan Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir'e Berdan Cıvata hakkında bilgi verilirken, Başkan Demir, Berdan Civata yöneticilerini kutladı.

Savunma Sanayi Başkanı Demir, Berdan Civataya Hayran Kaldı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı (SSB) Prof. Dr. İsmail Demir, beraberindeki heyet ile birlikte Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde (MTOSB) faaliyet gösteren Berdan Cıvata’yı ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Berdan Cıvata A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi, Genel Müdür Zeynep Aysalar ve Yönetim Kurulu üyesi Dilay Aksoy tarafından karşılanan Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’e Berdan Cıvata hakkında bilgi verildi.

Şemsi, 1979 yılında ağabeyi Yunus Şemsi ile birlikte Tarsus’ta 150m²de 5 çalışanlı kurdukları firmanın şu anda bulundukları Mersin Tarsus OSB’de yaklaşık 40 bin metre kare alan üzerinde kurulu bulunan tesislerde Türkiye’nin cıvata-somun sektöründe en önemli markaların başında geldiklerini söyledi.

Kaliteye verdiği önem nedeniyle Türkiye’de cıvata-somun sektöründe en zengin test laboratuvarını kurduklarını belirten Hasan Şemsi, ayrıca cıvata-somun üretim tesisleri yanında ısıl işlem tesisleri, elektro galvaniz, daldırma galvaniz ve çinko lamelli kaplama tesisleriyle tam entegre bir Bağlantı Elemanları Üreticisi haline gelen Berdan Cıvatanın, TSE, ISO 9001 ve GOST Belgeleri yanında Türkiye’de bu sektörün ilk CE ve TucsaMARK Belgelerini aldığını, yine bu sektörde Türkiye’nin en zengin test Laboratuvarını kurduğunu ifade etti.

Berdan Cıvata Genel Müdürü Zeynep Şemsi Aysalar ise tesisleri incelerken, Savunma Sanayi Başkanı Demir’e, koronavirüs salgını sürecinde personel sağlığının korunmasıyla ilgili gerekli tüm önlemlerini alarak yatırımlarına ve üretimine ara vermeden devam ettiklerini vurguladı.

Aysalar, Avrupa’nın en uzun ikinci köprüsü olan Osman Gazi Köprüsü ile dünyanın en büyük köprüsü olan Çanakkale Köprüsü’nün ayaklarını taşıyan 10 metrelik cıvatalarda imzası olan Tarsus Berdan Cıvata’nın üretim ve yatırımlarına hız kesmeden devam etmekte olduklarını söyledi.

Üretimleriyle ilgili sunumun yapıldığı ziyaret sırasında, Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, başta Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Şemsi, Genel Müdür Zeynep Şemsi Aysalar ve Yönetim Kurulu üyesi Dilay Şemsi Aksoy olmak üzere, tüm yönetici ve çalışanlarını tebrik ederek, kutladı.

 

 

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.