Hava Durumu

:

:

:

Sakin Güç Baki Şimşek'te Patladı: Çukurova Havaalanı Ne Zaman Açılacak?

18 Aralık 2019 Çarşamba 00:00

SONMANŞET.COM- Ulaştırma Bakanlığı bütçesinde konuşan ve sakinliğiyle tanınan Milletvekili Baki Şimşek, Mersin'in sorunlarının bir türlü çözülemediğini belirterek, Mersin Bölgesinin sorunlarını bir kez daha Meclis kürsüsünden haykırdı.

Sakin Güç Baki Şimşek'te Patladı: Çukurova Havaalanı Ne Zaman Açılacak?

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek TBMM genel kurulunda görüşülen 2020 yılı bütçe görüşmeleri sırasında MHP grup adına meclis kürsüsünde söz aldı ve Mersin'in sorunlarını Meclise taşıdı.

Ulaştırma Bakanlığı bütçesinde konuşan ve sakinliğiyle tanınan Milletvekili Baki Şimşek; Mersin’in tamamlanmamış yol projelerinin tamamlanmasını ve biran önce hizmete açılması gerektiğini vurguladı.

Çukurova Havalimanı  ile ilgili de konuşan Şimşek; ”Çukurova Havalimanı biran önce açılmalıdır” diyerek Bakanlığa çağrıda bulundu.

Şimşek konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“ Mersin'deki en önemli projelerimiz Mersin-Antalya yolu, Mersin-Adana yolu, Silifke-Mut-Karaman yollarıdır. Şehrin ana ulaşım ağı bu yollardan sağlanmaktadır. Çeşmeli-Taşucu Otoyol Projesi bir an önce başlatılmalıdır. Normalde yirmi dakika süren Çeşmeli-Taşucu arası yol, yazın üç dört saatte geçilmiyor ve buradaki yolculuk âdeta çileye dönüyor. 2011 yılından bu tarafa sürekli ihale yapılacağı ve bu projenin hayata geçirileceği söyleniyor ancak ne yazık ki bir icraat olmuyor, proje lafta kalıyor. Yine, aynı şekilde, on beş yıldır devam eden, henüz yarısı bile tamamlanamayan Tarsus-Çamlıyayla yolunun tamamlanıp Çamlıyaylalı hemşehrilerimizin hizmetine sunulmasını bekliyoruz.

Gülnar-Aydıncık yolunun 7 kilometrelik kısmı bitirilip hizmete açılmıştır, bunun için teşekkür ediyorum, kalan kısmının da bir an önce açılarak Gülnarlı ve Aydıncıklı hemşehrilerimin hizmetine sunulmasını bekliyorum. Silifke-Gülnar yolundaki çalışmalar, ihalelerdeki sıkıntılar yüzünden, yıllardır bir başlayıp bir duruyor. Burada devletimizin gerekli tedbirleri alarak bu yolu tamamlaması gerekmektedir. Ayrıca, Erdemli-Ayrancı arası yolun büyük kısmı tamamlanmış, kalan kısmının tamamlanması beklenmektedir.

Tarsus-Damlama Otoyolu'nda gün geçmiyor ki bir trafik kazası yaşanmasın. Ne yazık ki burası bölge halkı tarafından "ölüm yolu" olarak adlandırılıyor. Yolda teknik bir hata varsa düzeltilmeli ve gerekli tedbirler alınmalıdır.

 350 bin nüfuslu olan Tarsus'ta araç muayene istasyonu yoktur. 3 dönemdir, Mersin Milletvekili olarak bu konuyu sürekli gündeme getirmeme rağmen maalesef bir sonuç alamıyoruz. Tarsuslu hemşehrilerimiz sizden araç muayene istasyonu sözü istiyorlar.

    Adana şehir içi otoyol ücretsiz; Sayın Cumhurbaşkanımız müjde verdi, Dörtyol-İskenderun arası otoyol ücretsiz ama Tarsus-Mersin arası otoban ücretli. Bunun izahı mümkün değildir. Tarsus-Mersin arası otoban ücretsiz yapılmalı, Ashab-ı Kehf çıkışı trafiğe açılmalıdır; otoyoldaki geçiş ücretleri azaltılmalı, OGS ve HGS cezalarının faizleri affedilmelidir.

“ÇUKUROVA HAVALİMANI NİYE BİTİRİLEMİYOR?”

Çukurova Havalimanı, hem yolcu kapasitesiyle hem de Çukurova'da yetişen ürünlerin dünyaya pazarlanmasıyla ilgili kullanılacak ve ülkeye ekonomik katkı sunacaktır. Ancak Çukurova Havalimanı bir türlü tamamlanıp hizmete açılamıyor. Şu anda da çalışmalar ağır aksak gidiyor. Yol tamamlanamamış, altyapı işleri bitirilememiş, üstyapıyla ilgili çalışmalar başlamamıştır. Ülkemizde 300-500 bin yolcu kapasiteli havalimanları tamamlanırken Çukurova Havalimanı bir türlü tamamlanamıyor. Mersinli hemşehrilerim soruyor: "Deniz dolduruluyor, havaalanı yapılıyor, süresinden önce hizmete açılıyor, Çukurova Havalimanı niye bitirilemiyor Sayın Bakanım?

2020 yılı bütçenizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv