Hava Durumu

:

:

:

Ruhi Koçak: Tarsus OSB Umduğumuzdan hızlı gelişiyor

16 Ekim 2019 Çarşamba 17:41

SONMANŞET.COM- Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (TSO) ve Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkan vekili H. Ruhi Koçak, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nin kamulaştırma çalışmalarının son derece hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Ruhi Koçak: Tarsus OSB Umduğumuzdan hızlı gelişiyor

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (TSO) ve Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkan vekili H. Ruhi Koçak, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nin kamulaştırma çalışmalarının son derece hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Başkan Koçak, gazetemize yaptığı açıklamada, “Şu anda OSB’nin son durumu hiç bugüne kadar olmadığı kadar hızlı bir şekilde yürüyor. Kamulaştırma işlemlerimiz gerek anlaşarak,  gerekse acele kamulaştırma yöntemiyle Valilik kanalıyla yürütülmektedir.” Dedi.

“Bugün bizim için en büyük sıkıntı kaynak yaratmaktı, o kaynak konusunda çok ciddi gelişmeler var. Tarsus Belediyesi İmar Limited olarak 5 milyon TL karşılığında 40 dönüm arsa alıyor.” diyen Başkan Koçak açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Aynı şekilde Mersin Büyükşehir Belediyesi de 80 dönüm arsa karşılığında 10 milyon TL karşılığında sanayi parseli alıyor. Dolayısıyla buraya 15 milyon TL bir kaynak yaratılmış oldu. Tabii bu kaynak aylar itibariyle geliyor. Bu kaynakları yılbaşına kadar biriktirip kamulaştırmaya girişeceğiz. Daha önemlisi bu OSB’nin kuruluşunda beraber yürüttüğümüz, oluşumunu beraber sağladığımız bizim Tarsus Yatırımcılar Derneğimiz vardı. Seçer Tarım olarak bildiğimiz bugün Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığını yapan Vahap Seçer’in kendi fabrikasına yaptığı yatırımı büyütme fikriyle buradan 100 dönüm arsa alacağını belirtmişti. Ne mutlu ki o işlemi de bu hafta gerçekleştiriyoruz. 100 dönüm civarındaki sanayi arsasını Seçer Tarım’a satışını yaparak oradan da yaklaşık 12.5 milyon TL bir gelir elde edeceğiz. Bu da OSB’nin çok hızlı bir şekilde yürümesini sağlayacak. Ben teşekkür ediyorum, verdiği sözü tuttuğu için. Hem daha önce belediyenin verdiği sözünü yerine getirdi hem de şahsen taahhütte bulunduğu arazi işini gerçekleştirdiği için. Şu anki Mersin büyükşehir belediye başkanımız Vahap Seçer’e çok çok teşekkür ediyorum. Bakan bey kaynak yaratmaya çalışacağını ifade etmiş. Tarsus OSB olarak çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Tarsus Organize Sanayi Bölgesi faaliyete geçtiğinde Tarsus’un ekonomisi yükselecek, binlerce işsize iş olanağı sağlanacak ve halkın refah düzeyi yükselecektir.”

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.