Hava Durumu

:

:

:

Özyiğit Adaylıktan Çekildi, Serhat Dövenci, Adaylığını açıkladı

02 Ocak 2018 Salı 15:41

SONMANŞET.COM- CHP'nin 12 Ocak 2018 günü yapılacak olan İl Başkanlığı seçiminde il başkanlığına aday olan işadamı Serhat Servet Dövenci, adaylığını Mersin il binasında açıklarken, mevcut il başkanı Abdullah Özyiğit adaylıktan çekilme kararı aldı. Özyiğit'in Serhat Dövenci'yi destekleyeceği öğrenildi.

Özyiğit Adaylıktan Çekildi, Serhat Dövenci, Adaylığını açıkladı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- CHP’nin 12 Ocak 2018 günü yapılacak olan Mersin İl Başkanlığı seçiminde il başkanlığına aday olan işadamı Serhat Servet Dövenci, adaylığını Mersin il binasında açıklarken, mevcut il başkanı Abdullah Özyiğit adaylık yarışından çekilme kararı aldı.

CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit ve il yönetim kurulu üyeleri ve kalabalık bir topluluğun katıldığı basın açıklamasında CHP İl Başkanlığına aday olma gerekçelerini açıklayan Serhat Dövenci şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partili Yoldaşlarım, Zor koşullar altında halkın haber alma özgürlüğü İçin mücadele eden değerli basın emekçileri, hepinizi saygı ile selamlarım.

Ülkemizin içinden geçtiği bu süreçte yaşananlar dünyayı kendisinden ibaret görmeyen herkesin omuzlarına büyük yük yüklemektedir. Düşlerin de çağdaş bir dünya düşüncesi ile büyütülen çocukların sokak ortasında katledildiği, her gün şehit haberlerinin geldiği, yoksulluğun pençesindeki anaların çocukları için çöpten ekmek topladığı, kadına şiddetin % 1400 arttığı ve kadının toplum hayatının dışına atılmak istendiği bir dönemden geçiyoruz. Ayrıca tek adam yönetimini kanun hükmünde kararnamelerle yaşam hakkımızın yok edildiği bu dönemde; sorumluluktan kaçmanın, rahat ve huzurlu bir hayat sürmenin telaşına düşmenin bir insan, hele hele benim gibi hayatının bir döneminde bedel ödemiş bir devrimci demokrata yakışmayacağını düşünerek Mersin CHP İl Başkanlığına Adayım.

Bir şey olmak için değil, bir şey yapmak için CHP iktidarı için, Türkiye için adayım. 16 Nisan da kaybedilen, halkın iradesinin yenden halkımıza teslimi ve Türkiye Cumhuriyeti Parlamenter Sistemin devamı için mücadele edeceğim. Gün birlik ve dayanışma günüdür. Siyaset bir ekip işidir, toplumun tüm kesimlerini temsil eden bir yönetim oluşturacağım. Ben değil biz diyerek.

Tüm ilçe örgütlerimizde geçmiş dönemde yöneticilik yapmış büyüklerimizle, Milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla ve Genel Merkezimizle uyumlu bir çalışma içinde olacağım.

Türkiye Cumhuriyetinden yana tavır alan yurttaşları dinamik tutmak, toplumsal muhalefeti yükseltmek için elimden gelen her şeyi yapacağım.

Önümüzde kritik bir süreç var. Seçilecek yönetim bu kritik süreçle çok önemli bir sorumluluk alacaktır. Bu süreçte amacım 2014 seçimlerinde partimize büyük kayıp yaşatan anlayışa karşı, partimizin Mersin de en yüksek oy alarak 11 Milletvekilinden en az 6’sını almak ve Büyükşehir belediye başkanlığı dahil, Yenişehir, Akdeniz, Mezitli, Tarsus, Silifke, Mut, Anamur belediye başkanlıklarını partimize kazandırmaktır.

Atatürk’ten aldığımız emaneti gelecek kuşaklara lekesiz bırakmak için Türkiye Cumhuriyeti payidar kalacak demek için özlemini duyduğum CHP iktidarı için adayım.

Yaşasın Türkiye, Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Sosyal Demokrasi, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, Yaşasın Hak Hukuk Adalet ve Demokrasi Mücadelemiz.”

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.