Hava Durumu

:

:

:

Özbozkurt ve Yeşilkuş, Kitaplarını Kızıltan'a sundu

02 Kasım 2022 Çarşamba 15:32

SONMANŞET.COM- AKADEMİ Derneği Başkanı ve Tarsus Üniversitesi öğretim üyesi Doçent Dr. Onur Başar Özbozkurt ile Doktorant Fatma Yeşilkuş “Organizasyon Nasıl Yönetilir? İş'te Yönetim” ve ''Siyasetin Dijital Mimarisi: Sosyal Medya'' adlı kitaplarını Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan'a sundu.

Özbozkurt ve Yeşilkuş, Kitaplarını Kızıltan'a sundu

SONMANŞET.COM- AKADEMİ Derneği Başkanı ve Tarsus Üniversitesi öğretim üyesi Doçent Dr. Onur Başar Özbozkurt ile Doktorant Fatma Yeşilkuş Organizasyon Nasıl Yönetilir? "ş’te Yönetim” ve "Siyasetin Dijital Mimarisi: Sosyal Medya" adlı kitaplarını Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan'a sundu.

Genç akademisyen Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt ve doktorant Fatma Yeşilkuş’un “Organizasyon Nasıl Yönetilir?” algı yönetimi, sürdürülebilir rekabetin olmazsa olmazı olan bilgi yönetimini, iletişim sürecinde insanın rolüne, kuşak çatışmaları, çok kültürlü örgütsel yapılar, hedef kitle izlenimlerine, kriz çözümlerine odaklanma ve modern toplumların hastalığı strese dayanıklılık konularına değindikleri “Organizasyon Nasıl Yönetilir? İş’te Yönetim” isimli ilk gelişim odaklı kitabının her iş insanının mutlaka okuması gerektiğini ifade ettiler.

Doç. Dr. Onur Başar Özbozkurt, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan'a kitapları hakkında bilgi verirken, “Olumlu bir kurumsal imajı oluşturma kaygısı sebebiyle, her ne kadar organizasyonun içerisinde, çevrim içi platformlarında veya tanıtıcı faaliyetlerinde misyon, vizyon veya çeşitli politikalar gibi bilgilendirmeler iç ve dış paydaşların görebileceği şekilde yansıtılsa da aslında bu kavramlar görünenden çok daha ötesini temsil eder. Bu durum ise genellikle bir yanıltmacadan başka anlam ifade etmemektedir. Çünkü bu kavramlar çoğu zaman organizasyonel seviyede içselleştirme düzeyine gelememektedir. Bu noktada organizasyonun varlığını sürdürmesini sağlayacak yönetim becerileri ön plana çıkmaktadır. Peki organizasyonları nasıl daha iyi yönetebiliriz. İşte bu sorudan hareketle algı, bilgi, çatışma, kuşak, çeşitlilik, değişim, imaj, kriz ve stratejik olarak yönetilmesinin organizasyonları sürdürebilir kılmada kilit noktalar olduğuna dikkat çekmek amacıyla kapağını dahi özel olarak tasarlattığımız ve tescil ettirdiğimiz bu eseri kaleme aldık” dedi.

Özbozkurt ve Yeşilkuş’u tebrik eden MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan ise, İş’te yönetimin liyakat ve aidiyet hissiyatı ile başladığını ifade ederek, yazılan kitapların günümüzde iş yönetimine ve siyasetçilere önemli değer katacağını söyledi ve onları tebrik etti.

Özbozkurt ve Yeşilkuş, kitaplarını daha sonra Başkan Kızıltan'a takdim etti.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.