Hava Durumu

:

:

:

Necati Eker’den Göçmen’e Altın Öğütler:İhale Takipçilerini Yönetime Alma

26 Şubat 2020 Çarşamba 20:23

SONMANŞET.COM- Mersin Siyasetinin en önemli isimlerinin başında gelen ve “Siyasetin Duayeni” yada “Siyasetin Abisi” diye nitelendirilen Necati Ali Eker, kendisini ziyarete gelen AK Parti'nin yeni dönemdeki İlçe Başkanı olacak olan Bülent Göçmen'e, siyaset alanında “Altın” değerinde nasihatlarda bulundu.

Necati Eker’den Göçmen’e Altın Öğütler:İhale Takipçilerini Yönetime Alma

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Mersin Siyasetinin en önemli isimlerinin başında gelen ve “Siyasetin Duayeni” yada “Siyasetin Abisi” diye nitelendirilen Necati Ali Eker, kendisini ziyarete gelen AK Parti’nin yeni dönemdeki İlçe Başkanı olacak olan Bülent Göçmen’e, siyaset alanında “Altın” değerinde nasihatlarda bulundu.

Geçmişte Mersin Milletvekili adaylığı, Tarsus Belediye Başkan adaylığı, İlçe Başkanlığı ve AK Parti’sen de Mersin İl Yönetim Kurulu üyeliği yapan Necati Ali Eker, AK Parti’nin Yönetim listesi hazırlamakta olan Başkan adayı Bülent Göçmen’i kendisini ziyaret ettiği Çalışma Ofisinde kalabalık bir topluluk tarafından karşıladı.

Konuşmasına, Bülent Göçmen’e “Hoş geldiniz” deyip, başarı dileğinde bulunarak başlayan Necati Ali Eker, Tarsus’un Türkiye’nin 54 vilayetten büyük ve 10 bin yıllık tarihiyle kadim bir kent olduğunu, ancak yöneticilerin yanlışları sonucu iktidar partisi olarak genel ve yerel ölçekte hak ettiği hizmetleri alamayan sancılı bir kent olduğuna dikkat çekti.

AK Parti iktidarının genel olarak Tarsus’a hayat verecek projeleri şimdiye kadar geçirmesi gerektiğini, ancak gelmiş geçmiş ilçe başkan ve yöneticilerinin, Milletvekilleri, il yöneticileri ile uyumsuzluğundan dolayı hayata geçiremediğini, oysa hizmet anlamında işin başını İlçe Başkanlarının çekeceğinin altını çizen Necati Ali Eker, “Tarsus ekonomisi yıllardır batmış durumda. Esnafı da, çiftçisi de, emeklisi de mutsuz ve huzursuz. Tarsus ve Tarsuslular hizmete aç durumda. Tarsus emekli kentine dönmüş bir şehir. Aslında Milletvekillerinin il ve ilçe teşkilatlarının emrinde olması gerekir. Oysa tam tersi bizim burada. Onun için işler sağlıklı bir şekilde yürümüyor. Teşkilatı tanımaz iseniz olmaz. Öyle sosyal medya hesaplarından taziyede bulunmakla, düğün, nişan, sünnet kutlanmakla başarı elde edilemez, halkın gönlünde taht kurulamaz. Reisimizin dediği gibi ev ev, kapı kapı dolaşıp, halkla kucaklaşılması, halkın sorunlarına çözüm bulunması gerekir. Özellikle çiftçi kesimine ağırlıklı ziyaretler yapılmalıdır. Bakın belediyeler bizim partili olmayabilir. Ancak sonuçta kendi şehrimizin belediye başkanı. Varsa Tarsus’un gelişimine yönelik projeleri, çalışmaları destek olunmalıdır. Çünkü Tarsus hepimizin ortak paydasıdır. Tarsus’umuzun geleceğine yönelik tüm çalışmalarda kendilerine destek olunmalıdır. Bu bizi kamuoyunda daha çok büyütür. “ dedi.

-Rant peşinde ihale peşinde olanları Yönetime alma

Önümüzdeki dönemde İlçe Başkanlığı yapacak olan Bülent Göçmen’e nasihatlarda bulunan Necati Ali Eker, “Bak sayın Başkan. Tarsus’un kalkınmasına, gelişmesine yönelik tüm çalışmalarında tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte karşılıksız olarak arkandayız, yanındayız. Sakın olaki ki ihaleler ve iş takipçiliği yapan, siyaset gücünü rant için kullanmak isteyenleri Yönetim kuruluna alma. İhale peşinde koşanların, kişisel menfaatlerini düşünenlerin yönetimde işi olmasın. Yazıktır, AK parti Türkiye’de çok büyük hizmetlere imza atmış bir partidir. Kurucu liderimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundan  giderek, şehrimize, bölgemize ve ülkemize en faydalı hizmetleri yapmak için gecemizi gündüzümüze katmamız lazım. İktidar partisi aile partisi değildir. Biz halisane bir şekilde Tarsus’a hizmet ortak paydasında karşılıksız olarak yardım ve desteğe hazırız. Vatan sevgisi, Bayrak sevgisi,devlet sevgisi bizim kırmızı çizgimizdir. Tarsus yıllardır çok ihmal edilmiştir. Bize, hepimize düşen bu kadim ve tarihi kenti ayağa kaldırmak, halkın yaşam kalitesini ve refah düzeyini yükseltmektir. Bunun için Turizm Bölgesi, Tarsus Organize anayi Bölgesi, Lojistik Köy, Çukurova Bölgesel havalimanı gibi büyük hizmet eserlerinin bir an önce tamamlanarak hayata geçirilmesini sağlatmak olmalıdır. Yönetim kuruluna arkadaş grubunu değil, Tarsus’a hizmet edecek insanları alınız. Partimizi ve şehrimizi ileriye götürecek isimleri listene al. Çünkü Tarsus ve Tarsus halkı hizmetlerin en iyisini hak ediyor” diye konuştu.

-Bülent Göçmen: Necati Eker, Siyasetin Duayeni, Tarsus’un abisidir

AK Parti’nin yeni ilçe Başkanı olacak olan Bülent Göçmen ise, “Necati Ali Eker ağabeyimizin söylediklerine aynen katılıyorum. Necati Ali Eker, Tarsus’un abisi, siyasetin duayenidir. Daha öncede zaman zaman düşüncelerini alıyordum. Bölge siyasetinde çok önemli olan Necati Ali Eker ağabeyimizin başta Tarsus olmak üzere bölge siyasetine yön veren bir isimdir” dedi.

Siyasetin çok önemli ismi olan Necati Ali Eker’in düşüncelerinden çok faydalanacağını ve O’nun yardım ve desteğine her zaman ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Bülent Göçmen, “Necati Ali Eker abimizi ve tüm arkadaşlarının desteğine ihtiyacım var. İlçe Başkanı olarak herkesi kucaklamak istiyorum. Şu andaki kalabalık tabloyu görünce sanki yarın seçim yapılacakmış gibi coşkulu bir heyecan görüyorum. Size söz veriyorum, Tarsus’u ileriye götürecek, Tarsus’un gelişimine katkı sağlayacak düzgün bir Yönetim listesiyle 12 Nisanda yapılacak seçimlere gireceğiz. Tarsus’un sorunu çok, ama biz bu sorunların üstesinden gelebilecek bir kadroyla iş başına geliyoruz. Bizden desteğinizi lütfen esirgemeyin. Hep birlikte el ele vererek Tarsus’umuzu hayatın her alanında kalkındırmalıyız. Gösterdiğiniz bu yoğun ve coşkulu ilgiden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.