Hava Durumu

:

:

:

Musa Ceylan’ın Adaylık Açıklamasında İzdiham Yaşandı

15 Kasım 2023 Çarşamba 12:41

SONMANŞET.COM- CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus Belediye Başkan a.adayı Musa Ceylan, düzenlendiği Basın toplantısında aday adaylığını açıklarken, büyük bir izdiham yaşandı.

Musa Ceylan’ın Adaylık Açıklamasında İzdiham Yaşandı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus Belediye Başkan a.adayı Musa Ceylan, düzenlendiği Basın toplantısında aday adaylığını açıklarken, büyük bir izdiham yaşandı.

Uzun zamandan bu yana ilk kez coşkulu bir partili ve vatandaş topluluğu huzurunda adeta gövde gösterisi yapan CHP Tarsus Belediye Başkan a.adayı Musa Ceylan, parti teşkilatına büyük bir heyecan getirdi.

CHP Tarsus İlçe Başkanlığı Binası’nda düzenlendiği Basın toplantısında önemli mesajlar veren Musa Ceylan, Türkiye tarihinin en zor ekonomik ve sosyal olarak sıkıntılı bir dönemini yaşadığını, böyle bir dönemde Tarsus'tan Belediyeye Aday Adayı olmanın ne kadar zor bir şey olduğunun, zor bir görev üstleneceğimin bilincinde olduğunu ifade etti.

Musa Ceylan, "Partimizde çok değerli arkadaşlarımızla birlikte bu sürece girdik, şu ana kadar 7-8 arkadaş aday adayı oldu, birçoğuyla görüştüm ve centilmence bir yarış içerisinde olacağımızı birbirimize söyledik. Hangimiz aday ilan edilirse diğerleri olarak hepimiz onun ve partimiz için mücadele edeceğimizi, birlikte çalışacağımızı, ilkesel olarak birbirimize bildirdik. Birlikte bir Emek ve Demokrasi cephesi oluşturarak ancak bu seçimi alabiliriz. Birlikte başaracağız. Sosyal, Demokrat bir belediyeciliğin nasıl bir şey olduğunu insanlara göstereceğiz" diye konuştu.

Musa Ceylan'ın Basın toplantısında CHP ilçe başkanı Selahattin Şahin, yönetim kurulu üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolu Başkanları, Belediye Başkan a. Adaylarından Dr  Vedat Günyar ve ekip arkadaşları da yer aldı.

Musa Ceylan'ın Özgeçmişi:

Musa Ceylan, 1965 yılında Tarsus Yeşilyurt Mahallesi'nde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Tarsus'ta tamamladı. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi alanında yaptı.

Ekonomi ve Maliye alanında dersler verdiği Dosya Akademi Kariyer Merkezini kurdu.

Kaymakamlık, müfettişlik ve uzmanlık sınavlarına hazırlanan öğrencilere yönelik verdiği eğitimlerle kamu kuruluşlarında ve bankalarda görev yapan binlerce öğrenci yetiştirdi.

Ekonomi ve Maliye alanında yazdığı kitapları birçok üniversitede ders kitabı olarak okutulmaktadır.

Ulusal ve uluslararası ölçekli Birçok TV kanalında ekonomi ve politika konusunda çeşitli programlara katılmaktadır.

Daha lisedeyken başlayan siyasal yaşamı, üniversite döneminden günümüze kadar hak, hukuk, adalet ve demokrasi mücadelesi olarak aralıksız devam etmiştir.

Akademik demokratik mücadele alanında kuruculuğunu yaptığı Siyasal Bilimler Fakültesi Öğrenci Derneği SBF-Der başkanlığı görevini yürütmüştür. Yine demokratik mücadele alanında Evrensel İnsan Hakları Derneği kuruculuğunu ve genel başkan yardımcılığı görevini yürütmüştür.

Uzun yıllar mezun olduğu Mülkiye camiasının, Mülkiyeliler Birliği Derneği'nde yöneticilik yapmıştır halen Mülkiyeliler Birliği Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir.

 

 

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.