Hava Durumu

:

:

:

MHP Milletvekili Baki Şimşek, Ziraat Odası’nı Ziyaret Etti

13 Ekim 2020 Salı 09:03

SONMANŞET.COM- MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı'yı ziyaret ederek karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.

MHP Milletvekili Baki Şimşek, Ziraat Odası’nı Ziyaret Etti

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Tarsus Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı’yı ziyaret ederek karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.

Milletvekili Baki Şimşek, beraberinde MHP ilçe Başkanı Mehmet Çelik, bazı belediye meclis üyeleri ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte geldiği Ziraat Odası’nda her zaman ve her platformda  başta TBMM olmak üzere üreticilerin, köylülerin; kısaca tarım sektörünün tüm sorunlarını dile getirip, çözümü konusunda girişimlerde bulunduklarını ve bulunmaya devam ettiklerini söyledi.

Türkiye’nin ve yerelde Tarsus ve Mersin’in ekonomi anlamındaki katalizör gücünün tarım sektörü olduğunu, özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde sadece Türkiye’nin değil, tüm dünyanın tarım sektörünün önemini anladığını dile getiren Milletvekili Şimşek, “İşte bu bilinç doğrultusunda öteden beri bölgemiz ve ülkemiz için tarım sektörünün ne kadar önemli olduğunu, üretmekten asla vazgeçmeyen çiftçilerin alın terinin karşılığını alabilmeleri için mücadele ettiklerinin altını çizdi.

Her fırsatta başta Tarsus ve Mersin çiftçi ve köylüsü olmak üzere tarım sektöründe ülkemizde üretim yapan tüm üreticilerin Meclisteki sesi olmaya özen gösterdiğini ifade eden Milletvekili Şimşek, Türkiye’nin en önemli tarım havzalarından birine sahip olan bölgemizde ürün çeşitliliğinin bolluğunun, bölgemiz ve ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu ortaya koyduğuna dikkat çekti.

 Bereketli topraklara sahip olan bölge çiftçilerinin her sıkıntılarında yanlarında olduğunu, çiftçilerin örgütlü mesleki odası olan Ziraat Odası başta olmak üzere Ticaret Borsası ve Ticaret ve Sanayi Odası gibi meslek odalarıyla her zaman iç içe istişare içinde olduklarını belirten Milletvekili Şimşek, “Bitme aşamasına gelen Pamukluk Barajı, açılan Tarsus Üniversitesi, yapımı devam eden Çukurova Bögesel Havalimanı, Tarsus Kazanlı Turizm Bölgesi, Karboğazı Turizm Bölgesi, bitme aşamasına gelen yeni Devlet hastanesi, inşaatına başlanılan yeni Hükümet Konağı, yeni Organize Sanayi Bölgesi gibi önemli proje ve eserlerin hayata geçirilmesi noktasında sorumluluk duyan bir Milletvekili arkadaşınız ve kardeşiniz olarak tüm gücümüzle mücadele etmekteyiz. Bu hizmetlerin en kısa zamanda bölgemize kazandırılması için gereken her şeyi yapıyoruz.” şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

Tarsus Ziraat Odası Başkan Veyis Avcı ise çiçeklerle karşıladıkları MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İçinde bulunduğumuz 2020 yılının bahar aylarında aşırı sıcaklar nedeniyle narenciyenin büyük bölümünde büyük zarar meydana geldiğini belirten Başkan Veyis Avcı, başta tarım sektöründeki desteklemelerin arttırılması taleplerinin yanı sıra, tarım sektöründe yaşanan tüm sorunları Milletvekili Baki Şimşek’e iletti.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.