Hava Durumu

:

:

:

MESKİ'den Mezitli Devlet Hastanesi'yle İlgili Kamuoyuna Açıklama

02 Ağustos 2023 Çarşamba 23:58

SONMANŞET.COM- Mezitli'de inşası devam eden Devlet Hastanesi ile ilgili kamuoyuna yansıyan iddialarla ilgili, Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü İrfan Korkmaz tarafından açıklama yapıldı. Genel Müdür Korkmaz tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

MESKİ'den Mezitli Devlet Hastanesi'yle İlgili Kamuoyuna Açıklama

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Mezitli’de inşası devam eden Devlet Hastanesi ile ilgili kamuoyuna yansıyan iddialarla ilgili, Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürü İrfan Korkmaz tarafından açıklama yapıldı. Genel Müdür Korkmaz tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Söz konusu hastane inşaatının içmesuyu talebi, kurumumuza yüklenici firma Aslanlar-Olsa İş Ortaklığı tarafından 25 Temmuz 2023 tarihinde yapılmış olup; müracaat evrakları incelendiğinde, yüklenici tarafından inşaat ruhsatının henüz imza aşamasında olduğu beyan edilmiştir. Bu durum üzerine firma yetkilisine bu şekilde aboneliğin tesis edilemeyeceği söylenmiş, yine de sürecin hızlandırılması amacıyla Genel Müdürlüğümüze bağlı teknik ekiplerimizce yerinde keşif yapılmış,  inşaat yakınındaki mevcut şebeke hattından talep edilen içmesuyu debisinin karşılanamayacağı bildirilmiştir. Bu bildirimde yeni bir proje çalışması ile 2 bin metre uzaklıktaki en yakın depodan şebeke hattı döşenmesi ile ancak talebin karşılanacağı, proje çalışmasını takiben yatırım programına alınabileceği  irtibatta olunan yüklenici firmaya iletilmiştir.”

Genel Müdür Korkmaz açıklamasının devamında, söz konusu inşaatla ilgili MESKİ adına herhangi bir gecikmenin olmadığına dikkat çekerek “Açıklamalarda ifade edildiği üzere, ilerlemede kurumumuz adına herhangi bir gecikme söz konusu değildir. Yatırım programımızda olmayan ve yüksek debi içeren talep ile ilgili olarak proje birimimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gerekli işlemlerin ardından söz konusu çalışma yatırım programına alınarak  iş ve işlemler yapılacaktır” dedi.

 

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.