Hava Durumu

:

:

:

Mersinli Öğrenciler İlk Kez Ata'nın Huzuruna Çıktılar

12 Kasım 2022 Cumartesi 13:28

SELAHATTİN ÖZBOZKURT SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde hizmet veren Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri'nde LGS'ye hazırlanan öğrenciler, ‘10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü' dolayısıyla düzenlenen Ankara gezisiyle Atatürk'ün huzuruna çıktı. Anıtkabir'e ilk kez gelen 38 öğrenci, Ata'ya saygı duruşunun ardından, ilk Meclis binası ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ni gezdi.

Mersinli Öğrenciler İlk Kez Ata'nın Huzuruna Çıktılar

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde hizmet veren Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezleri’nde LGS’ye hazırlanan öğrenciler, ‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ dolayısıyla düzenlenen Ankara gezisiyle Atatürk’ün huzuruna çıktı. Anıtkabir’e ilk kez gelen 38 öğrenci, Ata’ya saygı duruşunun ardından, ilk Meclis binası ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi’ni gezdi.

“Anıtkabir’e hiç gelmemiş öğrencilerimizle birlikte buradayız”

10 Kasım’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma dolayısıyla düzenlenen program hakkında konuşan Halkkent Kurs Merkezi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mehmet Taner Tazegül, “Kurs Merkezi öğrencileri ve öğretmenleri olarak, ‘84. yıldönümünde 84 milyon kalpte’ düsturuyla Atamıza saygı ve şükranlarımızı sunmaya geldik. Gerek eğitim, gerek sosyal faaliyetler anlamında fırsat eşitliğini benimsemiş bir kurum olarak, daha önce Anıtkabir’e hiç gelmemiş öğrencilerimizle birlikte buradayız” dedi.

Turgut Türkalp Kurs Merkezi Sosyal Bilgiler Öğretmeni Anıl Aslan ise, Anıtkabir’de öğrencilerle birlikte, aynı şükran ve minnet duygularını yaşamanın çok anlamlı olduğunu söyledi.

“Yolculuk uzundu ama eğlenceliydi”

İlk kez Anıtkabir’i ziyaret eden öğrenciler de duygularını paylaştı. Öğrencilerden Fadıl Ay, çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Yolculuk uzundu, ama hem öğretmenlerimiz, hem de arkadaşlarımızla beraber eğlenceli bir yolculuk yaptık. İlk olarak Anıtkabir’e geldik, sonra ilk Meclis Binası’nı ve müzeleri gezdik” dedi.

“Hem gurur duyuyorum hem de birazcık hüzünlü bir gün”

Öğrencilerden Şeyma Özpekmekçi de duygularını ifade ederken, “Hem gurur duyuyorum, hem de birazcık hüzünlü bir gün. Çünkü burada acı bir ölümü anıyoruz ve bu yüzden üzgün durumdayız. Arkadaşlarımızla buraya geldiğimiz için de mutluyuz. Başkanımız Vahap Seçer’e çok teşekkür ederiz, bu etkinlikte bize de yer verdiği için” diye konuştu.

“Anıtkabir’e ilk defa geliyordum ve çok heyecenlıydım”

Turgut Türkalp Kurs Merkezi’nden geziye katılan öğrencilerden Meva Şahinoğlu ise, “Şu an burada olmak gerçekten çok heyecan verici ve gerçekten hüzünlü. Hüzünlü olmamın nedeni Atatürk’ü hiç görememiş olmam. Şu an gelip en azından geziyorum, bunun için de heyecanlı ve sevinçliyim. Buraya geldiğimde başta çok heyecanlı ve hüzünlüydüm. Çünkü ilk defa Anıtkabir’e geliyorum ve neyle karşılaşacağımı tam olarak bilmiyordum. Ondan sonra Atatürk’ü göreceğim için ekstradan stres, heyecan, her şey çok karışık oldu” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden Erdem Yat da, “Belediyemiz bize 10 Kasım’da Atatürk’ü anmak için Ankara’ya gelme imkanı verdi. Burada olmak çok güzel bir duygu. Atamızı andığımız için hem hüzünlüyüz, burada olduğumuz için de sevinçliyiz. Atamızı seviyoruz” ifadelerini kullandı.  

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.