Hava Durumu

:

:

:

Mersin’in DEVA’ları Kamuoyuna Tanıtılarak Göreve Başladı

09 Kasım 2020 Pazartesi 20:44

SONMANŞET.COM- Eski Başbakan yardımcılarından ve eski Bakanlardan Ali Babacan önderliğinde kurulan Deva Partisi'nin Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu, Partinin il örgütü ile Erdemli, Silifke, Tarsus ve Gülnar ilçe örgütlerini tanıttı.

Mersin’in DEVA’ları Kamuoyuna Tanıtılarak Göreve Başladı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Eski Başbakan yardımcılarından ve eski Bakanlardan Ali Babacan önderliğinde kurulan Deva Partisi’nin Mersin İl Başkanı Cenk Cenkcimenoğlu, Partinin il örgütü ile Erdemli, Silifke, Tarsus ve Gülnar ilçe örgütlerini Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'nde Basın mensupları kanalıyla kamuoyuna tanıttı.  İl aşkanı Cenk Cenkçimenoğlu, “13 Ağustos’ta Mersin İl Başkanlığını devraldığımızda görevimiz il ve ilçe teşkilatlarını kurmaktı. Bunu başarıyla sağladık” dedi.

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Babaoğlan da, 9 aylık sürede 77 il başkanı, 412 ilçe başkanı atadıklarını söyledi.

Babaoğlan, Ekonomi Bakanı Berat Albayrak’ın istifasıyla ilgili soru üzerine de şunları söyledi: “Sayın Bakan ekonominin iyi olduğunu söylüyordu. Ekonomi iyiyse neden istifa etti? Deva partisi olarak iktidara geldiğimizde ilk bir ay içerisinde ekonomiyi düzelteceğimizi iddia ediyoruz. Bunu başarabilecek teknik altyapıya sahibiz.”

Deva partisi Mersin İl yönetim kurulu kamuoyuna tanıtıldı kısa adı DEVA Partisi olan Demokrasi ve Atılım Partisi Mersin il yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanları ersin İl Başkanı Cenk Cenkçimenoğlu tarafından düzenlenen tanıtım toplantısı ile kamuoyuna açıklandı.

-Cenkçimenoğlu: Arkadaşlarımız siyasette yeni ama önümüzdeki süreçte isimleri çok konuşulacak”

Toplantının açılışında konuşan Deva Partisi Mersin İl Başkanı Cenk Cenkçimenoğlu, Mersin'in küçük bir Türkiye olduğunu vurguladığı konuşmasında “Burada her şey var. Yönetim kurulunu oluştururken hem meslekleri bir araya getirmemiz gerekiyor, hem Mersin'de değişik kesimler yaşıyor. Mersin küçük bir Türkiye. Bu nedenle herkese ev sahipliği yapan bir kent. Biz bu nedenle son derece hassas bir çalışma gösterdik ve bu konuda aramıza katılan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. ülkemiz siyasi olarak da çok zor bir süreçten geçiyor. Genel Başkanımız sayın Ali Babacan'ı sokakta çeviren 16 yaşındaki bir çocuk bile özgürlük ve adaletten söz ediyor. Tabii böyle bir süreçte elini taşın altına koyan değerli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma ve ilçe başkanları mı huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımız Bu süreç ben biraz daha bekleyeyim ben biraz daha olmayayım denilen bir süreçte çocuklarının istikballerini kendi özgürlükleri düşünerek bu yapının içine girdiler” dedi.

-Genel Başkan yardımcısı Babaoğlan: “Ekonomiyi bir ayda düzeltiriz”

İktidara gelmeleri durumunda ekonomideki sorunları 1 ayda çözeceklerini iddia eden Deva Partisi Genel başkan yardımcısı Ali Rıza Babaoğlan, “Mersin'de eğitim almış ve Türkiye'de DEVA Partisi ile siyasete girmiş birisi olarak Mersin'in tüm sorunları bildiğimizi ve bu sorunlara çözüm ile ilgili çalışmalar yaptığımızı aktarmak ve bilgilendirmek istiyorum bugün ile birlikte kuruluşumuzun 8 ayına girmiş bulunuyoruz takdir edersiniz ki 8 ayımız pandemi ile geçti partimizin kurulduğu gün ne hikmetse ilk pandemi vakasının da açıklandığı gün oldu şu an verilere dönüp baktığımızda aslında Türkiye'de ocak ve şubat ayında da korana vakalarının görüldüğüne dair bilgiler bulunuyor. Sonrasında 4 aylık bir sokağa çıkma yasağı olan günlerden geçtik. Şu anda sadece 4 aylık çalışma ile geçirdik. 8 aylık sürede çok ciddi çalışmalar yaptık. Bu sadece bizim başarımız değil ülkemizin de bir başarısıdır. Tolstoy'un çok sevdiğim bir sözü var: kötüler kendilerine tahammül edildiklerinde daha çok azarlar diyor. Biz 9 Mart 2020 tarihinde artık kötülüklere tahammül edemediğimizi ve bununla ilgili çalışmaya başladığımızı halkımıza duyurduk. Pandemi ile geçen 8 ayda halkımızdan da çok büyük destek aldık. DEVA Partisi olarak Türkiye'deki en hızlı teşkilatlanma sürecini yaşadık. Sadece bizim başarımız değil bu Türk halkının da artık kötülükleri tahammülün olmadığını gösteriyor” diye konuştu

-İlçe Başkanları Tanıtıldı

İl Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarının ilk kez siyasete DEVA Partisi ile adım attıklarını belirten Cenk Cenkçimenoğlu, “DEVA Partisi Tarsus ilçe başkanlığına Ferhat Gündeş, Erdemli ilçe Başkanlığına Fatih Dere, Gülnar ilçe Başkanlığına Ramazan Er ve Silifke ilçe başkanlığına Metin Yılmaz’ın getiridildiğini belirterek, tek tek tanıttı ve başarılar diledi.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.