Hava Durumu

:

:

:

Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nden Tarsus Çıkartması

20 Kasım 2018 Salı 14:50

SONMANŞET.COM- Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, aylık Yönetim Kurulu toplantısı için geldikleri Tarsus'a adeta çıkartma yaptı.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nden Tarsus Çıkartması
SELAHATTİN ÖZBOZKURT
SONMANŞET.COM- Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, aylık Yönetim Kurulu toplantısı için geldikleri Tarsus’a adeta çıkartma yaptı.
Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan yardımcısı Turgay Demirtaş, MGC Başkan vekili Ali Ekber Şen, Yönetim Kurulu üyeleri Fahriye Kutlay Şentürk, Kerem Türk, Şener Mermer, Mehmet Can Bulut, Ali Kemal Köseoğlu, Rüştü Aydın, Yüksek İstişare Kurulu üyesi Selahattin Özbozkurt ile birlikte Tarsus’ta önce Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdi.
Cemiyete üyelik konuları başta olmak üzere, Mersin Gazeteciler Cemiyeti olarak basın sektörünün mesleki anlamda gelişmesine daha çok katkı sağlayacak olan bazı projeler ile sektörün içinde bulunduğu sıkıntılar ve çözüm yollarının görüşüldüğü toplantının oldukça verimli geçtiğini belirten Mersin Gazeteciler Derneği Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan yardımcısı Turgay Demirtaş, “Derneğimizin toplantılarından birini bu kez ilimizin en önemli ilçelerinin başında gelen, 54 vilayetten büyük olan Tarsus’umuzda gerçekleştirdik. Toplantımızda birçok konu ve projeyi görüşerek, değerlendirdik. Son derece verimli bir toplantı geçti” dedi.
Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin Yönetim Kurulu toplantısından sonra sırasıyla Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Tarsus Emniyet Müdürü Halis Ünal ve Tarsus Jandarma Komutanı Binbaşı Burak Demirtaş ziyaret edildi.
Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Demirtaş ve Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Gazetecilik son derece fedakârlık isteyen zor ve kutsal bir meslek. Gecesi gündüzü olmayan, yaşadıkları  il, ilçe, bölge ve ülkelerinin kalkınması, gelişmesi için çalışan, günün 24 saatinde haber için koşturan Gazeteciler her türlü zorluğa ve sıkıntıya rağmen özverili bir şekilde çalışmaktadırlar. Mersin ilinin mesleki örgütü olan Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkan ve Yönetimi olarak sizlerin şahsında tüm üyelerinizin çalışmalarında başarılar diliyoruz. Bizler de Kaymakamlık olarak gazeteci arkadaşlarımızın haber alma konusunda işlerinin kolaylaştırılması ve topluma doğru bilgiler sunulması noktasında her zaman destek vermekteyiz” diye konuştu.
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can da, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin Yönetim Kurulunun ziyaretinden dolayı teşekkürlerini dile getirdiği konuşmasında, Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’na Belediye Başkanlığı döneminde yaptığı hizmet çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgi vererek, Tarsus halkının önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden kendisini Başkan yapması halinde çok daha güzel projeleri hayata geçireceklerini belirtti ve “Yaptığımız hizmetleri halkımız takdirle karşılıyor. Daha yapacağımız çok hizmet var. Yaptığımız hizmetler nedeniyle vatandaşlarımıza diyorum ki; Sandığa seçimde mutlaka gidin ve oyunuzu mutlaka kullanın. Takım tutar gibi parti tutmayın. Oylarınızı size hizmet veren Şevket Can’a verin” diye konuştu.
Tarsus Emniyet Müdürü Halis Ünal ve Jandarma Komutanı Binbaşı Burak Demirtaş, MGC Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve her zaman fedakârca görevlerini yerine getirmenin çabası ve gayreti içinde olan Gazetecileri her zaman takdirle karşıladıklarını ifade edip, başarı dileğinde bulundular.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.