Hava Durumu

:

:

:

Mehmet Yıldız, Nerde Kalmıştık? Deyip Başkan Adaylığını Açıkladı

24 Kasım 2018 Cumartesi 15:59

SONMANŞET.COM- AK Parti eski ilçe Başkanı, eski İl Genel Meclis üyesi ve halen Belediye Meclis üyesi olarak görevine devam eden Mehmet Yıldız, “Nerde kalmıştık” diyerek, Tarsus Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

Mehmet Yıldız, Nerde Kalmıştık? Deyip Başkan Adaylığını Açıkladı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- AK Parti eski ilçe Başkanı, eski İl Genel Meclis üyesi ve halen Belediye Meclis üyesi olarak görevine devam eden Mehmet Yıldız, “Nerde kalmıştık” diyerek, Tarsus Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

Mevcut İlçe Başkanı İbrahim Gül, İlçe Yöneticileri, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Belediye Başkan aday adayları, İlçe Başkanı olduğu dönemdeki AK Parti Tarsus İlçe teşkilatındaki Yönetim Kurulu üyeleri, o dönemde iş bulmalarına destek olduğu gençler, birlikte çalıştığı köy ve mahalle muhtarları, eşi ve çocukları ile kendisini seven ve inanan coşkulu kalabalık bir topluluğun katıldığı toplantıyla Tarsus Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Mehmet Yıldız’ın sözleri sık sık alkışlandı.

AK Parti Tarsus İlçe Başkanı İbrahim Gül’ün konuşmasıyla başlayan toplantıda, Mehmet Yıldız ile İbrahim Gül’ün birbirlerine gösterdikleri yoğun ilgi ve yakınlık, her iki siyasi aktörün geçmişte birlikte İl Genel Meclis üyelikleri yaptıkları dönemdeki omuz omuza verdikleri günleri hatırlatarak, adeta düşman çatlattı.

Tarsus’u AK Belediyecilikle tanıştırmak istediğini özellikle ve sık sık vurgulayan Mehmet Yıldız, Tarsus Belediyesinin AK Belediyecilikle tanışmasının Tarsus’un ve Tarsus’ta yaşayanların geleceği açısından kaçınılmaz olduğunu ifade ederek, bunun gerekçelerini değişik örnekler vererek vurguladı.

Konuşmasına ‘Nerde kalmıştık?’ sözüyle adaylık konusundaki iddiasına vurgu yapan Mehmet Yıldız’ın konuşması boyunca, Yunus Emre ve Mevlana’nın sözlerinden alıntılar yapması dikkat çekip heyecan yarattı.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Tarsus’un AK Belediyecilikle tanışacağını iddialı bir şekilde dile getiren Mehmet Yıldız, konuşmasının son bölümlerinde Mevlana’nın, “Sanmasınlar yıkıldık, Sanmasınlar biz çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük” şeklindeki ünlü sözleriyle, “Siyaset sahnesinde bende iddialı bir şekilde varım” dedirtti ve kendisine çeşitli makamlarda hizmet yapma olanağı sunan partisine teşekkür etti.

Mehmet Yıldız konuşmasının ardından ilçe Başkanı İbrahim Gül, bazı aday adayları ve ilçe yöneticileriyle birlikte rabia işareti yaparak, el ele poz verip, birlik ve beraberlik içinde olduklarına vurgu yaptılar.

-MEHMET YILDIZ’IN KONUŞMASININ TAM METNİ

 Ak Parti Tarsus ilçe  başkan aday adayı Mehmet Yıldız'ın konuşmasının tam metni meraklılarına tam olarak şöyle:

“Sözlerime başlamadan önce bu Pazartesi gününden itibaren idrak ettiğimiz Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla “Sen olmasaydın ben bu cihanı yaratmazdım” sözünün muhatabı Resulü Kibriya, Resulullah Embiya Sallallahu vesellem efendimizin ve onun ehli beytine Selam ve salat olsun. Biz seni görmeden sevdik Resullullah. Burda toplandığımız gibi mahşerde de Resullullahın Livai Hamd sancağının altında toplanmayı Allah hepimize nasip etsin.

Aziz vatanın bağrına düşman dayamış hançerini, yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini demiş Namık Kemal.  Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini, bulunur elbet kurtaracak baktı kara Maderini diyerek vatanı kurtarmak için kanlarını canlarını veren şehit ve gazi olan Aziz Atatürk ve  silah arkadaşlarını rahmetle , minnetle ve şükranla anıyorum.

Teröre karşı vatan savunmasında kanlarını döken ve canlarını veren güvenlik kuvvetlerimizi de rahmetle  ve minnetle anıyorum. Ayrıca 15 Temmuz’daki terör olayları münasebeti ile canlarını kaybeden sivil vatandaşlarımıza rahmet diliyor, terörü lanetliyorum. O zaman 27 gece sizlerle birlikte nöbet tuttuk.

Bugün “öğretmenler günü”. Bu vesile ile partimizin kurulduğu günden  itibaren ilmek ilmek dokunmuş bu davaya hizmet etmiş, ahirete irtihal etmiş tüm partililerimize de Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum.

Ne mutlu davasına sadık kalanlara, yılmadan yorulmadan engel tanımadan bu davaya hizmet eden neferlere. Bu dava bir sevdadır.

Bugün burada bulunan Belediye Başkan aday adayı kardeşlerimizin hangisi takdir görürse onlarla beraber çalışacağıma söz veriyorum.

Ben   partimize 2009 yılından bugüne kadar il genel meclis üyesi, ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe başkanlığı, belediye Meclis üyeliği ve il  Demokrasi Hakim Heyeti asil üyeliği gibi görevlerde bu yüce millete hizmete vesile olan partimin organlarına teşekkürü bir borç bilirim ve Cenabı Allaha hamd ediyorum.

Bundan 2 yıl önce ilçe başkanlığından ayrıldığımda kimseye küskün ve kırgın olmadığımı belirtmiştim. Ve Hz.  Mevlana’nın dediği gibi “Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük” demiştim. Hz. Mevlana’nın dediği gibi ne zaman bilmem sen yeter ki o kapıda durmasını bil, Hu kapı açılır sen yeter ki vurmayı bil demiş.

İnsan niyet ile nasip arasında bir çizgide yaşar. Allah niyetimizi Salih nasibimizin de hayırlı etsin. 10 yıldır Ak partide tarlada izi olan nefer olarak başka bir bahar olarak addettiğim millete hizmet yolunda Tarsus belediye başkan aday adaylığımı saygıyla ifade ve ilan ediyorum. Cenabı Allah yar ve yardımcımız olsun.

Atalarımdan beri içinde yaşadığım bu şehre hizmet etmek amacı ile yola çıkarken aile içerisinde en değerli varlıklarımız gençlerimiz için bu şehri mamur bir hale getirmek  hepimizin görevidir ve önemlidir.

KOLTUK SEVDALISI DEĞİLİM

Benim derdim Tarsus, Benim derdim gençlerimiz, Benim derdim Türkiye. Benim derdim partimin bu şehirde başarılı olup kentin imar ve ihyasında söz sahibi olması. Gençler hazinemizdir. Gençler geleceğimizdir. Gençlere sahip çıkan geleceğe sahip çıkar.

Bu şehirdeki esnafların sorunlarından kentin mevcut potansiyelini verimli kullanmaya devlet imkanlarını da kullanarak yaşam standartları yükseltilmiş Akdeniz’in yıldızı, yükselen değeri yapmak için yaşam koşulları iyileştirilmiş mutlu ve huzurlu bir Tarsus için, Tarsus’u Ak Belediyecilik ile tanıştırmak için geliyoruz.

Tarsus’u Akdeniz’in yıldızı yapmaya geliyoruz. Yunus Emre’nin dediği gibi “ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için. Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim."


 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.