Hava Durumu

:

:

:

Mahir Başarır: Halkın İradesine ipotek Konamaz

29 Haziran 2019 Cumartesi 01:26

SONMANŞET.COM- CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun seçimi kazanması için en çok ter dökenlerin başında gelen CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, Tarsus'a gelir gelmez, CHP Tarsus ilçe başkanı Ali İlk, bazı ilçe yöneticileri ve bazı Belediye Meclis üyesi arkadaşlarıyla soluğu Ziraat Odası başkanı Veyis Avcı'nın yanında aldı.

Mahir Başarır: Halkın İradesine ipotek Konamaz

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, İstanbul seçimlerinin tekrarının ardından memleketi Tarsus’a geldi.

CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazanması için en çok ter dökenlerin başında gelen CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır, Tarsus’a gelir gelmez, CHP Tarsus ilçe başkanı Ali İlk, bazı ilçe yöneticileri ve bazı Belediye Meclis üyesi arkadaşlarıyla soluğu Ziraat Odası başkanı Veyis Avcı’nın yanında aldı.

Başkan Veyis Avcı’nın çiçeklerle karşıladığı Ali Mahir Başarır, zor bir süreci zaferle atlatmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Ziraat Odası Başkanı Veyis Avcı, Başarır’a üreticilerin sorunlarını anlatırken, “Çiftçilerimizin sorunları belli. Bu yıl desteklerimizin yüzde 30’u duruyor hala. Narenciyede çok büyük sıkıntılarımız var, bu yıl üretimde yüzde 70 oranında kayıplar oldu. Bunun dile getirilmesini istiyoruz. Ziraat Bankası ile ilgili olarakta verilen kredilerde gecikmeler var. Çiftçilerimiz bu yönden de zorlanmaktadır.” dedi.

Zor bir süreci atlattıklarını ve İstanbul seçimlerini iki kez yapmak zorunda kaldıklarını vurgulayan Milletvekili Başarır, “Gerçekten bu süreç içerisinde Mersin’den bir ay boyunca uzak kaldık. Hep şunu söyledik, Mersinliler haklarını helal etsinler. Çünkü Milletvekillerini İstanbul’a emanet bıraktılar. Ama sonuç güzel oldu. Demek ki demokrasiyle, demek ki halkın iradesiyle, demek ki kişinin hür oyuyla sandıkta oynamayacaksın. 13 binlik fark 900 bine yaklaştı. Bu sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin, İYİ Partinin başarısı değil, AKP’li, MHP’li birçok seçmen demokrasiye inanan. Sandığa inanan seçmen Ekrem İmamoğlu’na oy verdi. Her şey güzel olacak dedik ama daha her şey güzel olmadı. Tarsus’ta, Mersin’de, Adana’da, İstanbul’da her şeyin güzel olması için belediye başkanlarımızın doğru atımlar atması gerekiyor. Adil olması, her ele, her eve el uzatması gerekiyor. Bakın biz parası olmayan, işi olmayan insanlara adilce yaklaşıp el uzatmazsak genel iktidarın yolu açılmaz. İhtiyacı olan herkese belediye başkanlarımız sahip çıkacak. Bundan sonra sayın ilçe başkanımla beraber, sizlerle beraber bunun tesis edilmesi için belediye başkanlarımızla gerekli iletişimi sağlayacağız. Bunu beraber yapacağız, adil bir yönetim nasıl olması gerekiyorsa Tarsus’ta, Mersin’de, İstanbul’da gerçekleştireceğiz.” dedi ve şunları kaydetti:

“Çiftçilerimizin sorunlarının olduğunu biliyorum, Sigorta affı olmasına rağmen aftan yararlananların yüzde 70’i yine primini ödeyemez hale gelmiş. Meclis konuşmamda afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini söyledim ama duyan olmadı. Narenciye üreticilerimizin sorunlarını da biliyoruz. Gerçekten narenciye üreticisinin yüzde 70 oranında üretimde kaybı oldu. Doğal afetler bizi vurdu. Tarım sigortasını bir türlü yapamıyoruz. Basınımızı da zor günler bekliyor. Yeni torba yasa ile zorunlu ilanlar kaldırılıyor. Bu ne demek biliyor musunuz basının yüzde 51’i kilit vuracak. Gerçekten çok büyük bir sıkıntı. Bu konuda çok ciddi bir muhalefet vereceğiz. Reform olarak sunulan yasaların içerisinde öyle maddeler, öyle değişiklikler var ki aklımızı şaşırıyoruz. İnsanların konuşmasından, çiftçilerin yürümesinden, gazetecinin yazmasından, çizmesinden korkmayalım. Bakın bu korku imparatorluğu İstanbul’da 25 yıl sonra bir zaferi getirdi. Bırakın insanları, çiftçi konuşsun, insanlar konuşsun. Derdini anlatsın, ülkenin durumu iyi değil. Ben bunları siyaseten söylemiyorum. Ben bütün konuşmalarımda kimseyi ayrıştırmıyorum. İstanbul’un kimsenin tapulu malı olmadığını millet sandıkta gösterdi. Beraber gösterdi. Bunda Tarsus’un da, Edirne’nin de, herkesin büyük bir katkısı var. Şimdi her şey güzel olacak, Cumhurbaşkanımızın yeni söylediği gibi her şey daha güzel olacak diyorum.” 

-TSO Başkanı Ruhi Koçak'la buluştu

CHP Mersin milletvekili Ali Mahir Başarır ve beraberindeki heyet daha sonra Ticaret ve Sanayi odası'na giderek, Başkan Ruhi Koçak ile bir araya gelerek, kentin, bölgenin ve ülkenin sorunlarına ilişkin fikir alış verişinde bulundu.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv