Hava Durumu

:

:

:

Köyler Susuzluktan Kıvranıyor, Seçer Umut Dağıtıyor

11 Eylül 2020 Cuma 09:05

SONMANŞET.COM- Tarsus ve Mersin'de birçok Muhtar Sosyal Medya hesaplarından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e tepki göstererek, sık sık kesilen sular nedeniyle tuvalete dahi gidemediklerini vurgulayarak, “Bu işin siyasi sorumlusu Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'dir” diyorlar.

Köyler Susuzluktan Kıvranıyor, Seçer Umut Dağıtıyor

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Yaz boyunca yüz binlerce kişinin yaşadığı yaylalarda halk susuzluktan kıvranması üzerine MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç’ın görevden alınmasıyla sonuçlanmasına rağmen susuzluğa isyan devam ediyor.

Tarsus ve Mersin’de birçok Muhtar Sosyal Medya hesaplarından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e tepki göstererek, sık sık kesilen sular nedeniyle tuvalete dahi gidemediklerini vurgulayarak, “Bu işin siyasi sorumlusu Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’dir” diyorlar.

Tarsus’un başta Taşobası ve Hacıhamzeli mahalleleri muhtarları, Çamlıyayla ilçesindeki mahalleler ve Gözneliler olmak üzere tepkiler çığ gibi büyürken seslerinin duyulmasını istiyorlar.

Muhtar Çileden çıktı, sosyal medya hesabından adeta isyan etti:

“TARSUS TAŞOBASI MAHALLESİNDEKİ SU SIKINTISI MUHTARI ÇİLEDEN ÇIKARDI

MUHTAR KURTULUŞ GAZİ YETKİLİLERE SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAPTIĞI AÇIKLAMA İLE İSYAN ETTİ.

Taşobası mahallesi içme suyu kurban bayramından bu yana dönüşümlü olarak verilmekte.yani vatandaşın evine su  en iyi ihtimalle 2 güne bir akıyor. bu durum herhangi bir arızanın olmasından dolayı değil suyun kaynağının yetersiz olmasından.Ben bir muhtar olarak vatandaşların şikayetlerini, sitemlerini dinliyorum.Vatandaşın işten eve gelip duşunu alamaması dersin, çamaşırını bulaşığını yıkayamaması mı dersin, hayvanını sulayamaması mı dersin, afedersiniz tuvalete gidemiyoruz diyenler dahi var.ben bir noktadan sonra cevap verecek birşey bulamıyorum.şimdi vatandaş haksız mı sonuna kadar haklı..geçmiş dönem muhtarlarının ve köylülerin bin bir zorlukla  uğraşıp didinip köylere getirdiği su (hepsinden Allah razı olsun) Büyükşehir yasasıyla birlikte Meski idaresine bağlandı. Meski idareleri suyun kaynağının arttırılması adına herhangi bir yatırım yaptı mı yapmadı. 21.yüzyılda Torosların eteğinde değilse de gölgesinde sayılabilecek bir konumda olan köyümün susuz kalmasının, hele hele ki covit 19 belasının yaygınlığının artarak devam ettiği dönemde, temizliğin kat ve kat önemli ve zorunlu olduğu kuşkusuz herkes tarafından bilindiği halde, bizim susuz kalmamızın izanı, açıklaması, bahanesi kabul edilebilir bir durum değil.. denilecekse ki vatandaş suyu fazla tüketiyor, bahçe suluyor..  gelirsiniz tespit ederiz gereken uygulama neyse yaparsınız. Tabi ilgilenirseniz suyun kaynağına yeni kaynaklar eklemek  gerekmektedir.Ben burada suyun içilebilirliğini konu dahi etmiyorum. gecenin bir yarısı; idaremde, kontrolümde olmayan bir mesele için dertlenip uyuyamıyorsam sizde uyumayın Meski müdürü.. Kardeşim bizim suyumuz niye düzenli akmaz meselem bu...”

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv