Hava Durumu

:

:

:

Kocamaz, 1 Günde 12 Mahallede Halkla Buluştu

04 Şubat 2019 Pazartesi 13:54

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, mahalle ziyaretlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Pazar günü Tarsus ilçesine çıkarma yapan Kocamaz, bir günde toplam 12 mahalleyi ziyaret ederek Tarsuslu hemşehrileri ile bir araya geldi.

Kocamaz, 1 Günde 12 Mahallede Halkla Buluştu

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, mahalle ziyaretlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Pazar günü Tarsus ilçesine çıkarma yapan Kocamaz, bir günde toplam 12 mahalleyi ziyaret ederek Tarsuslu hemşehrileri ile bir araya geldi.

Tarsus’a Belediye Başkanı olduğu günden bu yana, 25 yıldır Tarsuslularla iç içe olan Kocamaz, mahalle ziyaretlerinde coşku ile karşılandı. Ziyaret turuna Kaklıktaşı Mahallesi ile başlayan Kocamaz, Tepetaşpınar, Taşçılı, Çiriştepe, Sarıveli, Kirlik, Tepeköy, Cinköy, Taşkuyu, Sayköy, Kerimler ve son olarak da baba ocağı olan Nacarlı Mahallesi ziyareti ile geziyi sonlandırdı.

Kocamaz, köylerde nergisler ile karşılandı

Bir gün içerisinde binlerce insanla buluşarak, vatandaşların öneri ve isteklerini dinleyen Kocamaz, mahalle ziyaretlerinde sevgi seli ile karşılandı. Gittiği mahallelerde kahvehane ve esnafları da ziyaret eden Kocamaz’ı vatandaşlar ellerinde nergisler ile karşıladı.

Ziyaretler esnasında 20 yıl boyunca Tarsus’ta ve 5 yıl da Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Mersin merkezde hayata geçirmiş olduğu hizmetleri anlatan Kocamaz, seçildiği zaman yeni dönemde gerçekleştirmeyi planladığı projelerinden bahsetti.

İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz’a ziyaretler esnasında, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Esin Erkoç, İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanı Daniyel Mercan, İYİ Parti il ve ilçe yönetimi, meclis üyeleri ve muhtarlar eşlik etti.

“Mersin’in tamamına dağıyla, taşıyla hizmet vermeye çalışıyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, mahalle ziyaretleri esnasında yaptığı konuşmasında, “Bizi yıllardır tanıyorsunuz. 20 yıllık Tarsus’ta hizmet dönemimizde, son 5 yıldır da Mersin’in tamamında hizmet verirken, bizi tanıdığınız için tekrar kendimizi size anlatmaya gerek duymuyoruz. Bu son dönemde Mersin’in tamamına dağıyla, taşıyla hizmet vermeye çalışıyoruz. Tarsus’ta görev yaparken, bu bölgelere yetkimiz yoktu ancak kaçak göçek bir şekilde yardım etmeye çalışıyorduk. Ama 30 Mart 2014’ten bu yana Mersin halkı, Mersin’in tamamı için bize yetki verdiğinden dolayı her yere ulaşmaya, her yere hizmet götürmeye çalışıyoruz” dedi.

“Vatandaş vefasızlara inat, vefasını gösterdi ve bize sahip çıktı”

Yerel seçim sürecinde olduklarına vurgu yapan Kocamaz, “Bizi 20 yıldır Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir adayı, bir Belediye Başkanı olarak tanıyordunuz. Ancak son dönemde bu ittifaklar gündeme geldiğinde bir yol kazası meydana geldi. Bizi Milliyetçi Hareket Partisi’nden bir şekilde kopardılar. Açıkçası dışlamaya çalıştılar. Ama bizim bu millete borcumuz var. Bu ülkeye borcumuz var. Bu ülke bizi zor şartlarda bir yerlere getirdi. Tahsil verdi, eğitti ve bu ülkeye borcumuzu 25 yıldır ödemeye çalışıyoruz. Bu geldiğimiz noktada da vatandaş vefasızlara karşı, vefasızlara inat, vefasını gösterdi ve bize sahip çıktı” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve parti yönetiminin kendilerine bu süreçte sahip çıktıklarını belirten Kocamaz, “Mersin’de toplam 805 mahalle muhtarımız var. Muhtarlarımız ısrarla bizim yeniden aday olmamız ve hizmetlerin devamı gerektiğini ifade etti. Ayrıca partili, partisiz her siyasi görüşten, her inançtan, her kökenden insanlar Mersin’in bir taraftan her yere hizmet gittiğini, diğer taraftan da barış, huzur ve kardeşlik şehri olduğunu söyleyerek bu hoşgörü ortamının devam etmesini talep ettiler. Biz de bu doğrultuda İYİ Parti saflarında 31 Mart sürecinde karşınıza geldik” sözlerini kullandı.

“Tarsus Belediye Başkanlığı’nı en iyi yapacak kişi Esin Erkoç”

Belediye Başkanlığı’nın hem zor, hem de vebali çok ağır olan bir görev olduğunu dile getirerek konuşmasını sürdüren Kocamaz, “Hiç kimse anasından doğarken Belediye Başkanı olarak doğmuyor. Belediye Başkanlığı kolay öğrenilmiyor, bunun okulu da yok. Ancak tecrübe ile hizmeti vatandaşa ulaştırabiliyorsunuz. Dolayısıyla bu tecrübemiz ışığında yine Tarsus Belediyesi’nde görev yaparken, değişik birimlerde bizimle beraber yol arkadaşlığı yapan ve en son Özel Kalem Müdürlüğü’nde birlikte çalıştığımızı Esin Erkoç hanımefendi de inşallah bu kervana bizimle birlikte katılacak. Ben kendisine sonuna kadar güveniyorum. İnanın şu anda adayların içerisinde bu işi en iyi yapacak kişi Esin Erkoç hanımefendi. Yıllarca bizimle çalıştığı için, bizim çalışma prensiplerimizi de kendisi çok yakından biliyor. Biz sizden bu dişlileri birbirine uydurmanızı talep ediyoruz. Yani İlçe Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi birbirine uyum içerisinde olduğu takdirde hizmetler de ardı arkası kesilmeden mutlaka gelecektir” diye belirtti.

“Biz büyük düşünüyoruz”

Büyükşehir Belediyesi’nin geçmişte merkezdeki 745 kilometrekarelik alandan sorumluyken, şu anda 15 bin 830 kilometrekarelik bir alandan sorumlu olduğunun altını çizen Kocamaz, “Yani daha önceki Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunun 22 katından şu anda sorumluyuz. İstanbul’un 3 katından daha fazla bir alandan sorumluyuz. Bugüne kadar verdiğiniz desteklerin 31 Mart’ta da devam etmesini bekliyorum. Birileri Mersin’de şöyle bir yaygara koparmaya çalışıyor. Yıllarca birlikte yol yürüdüğümüz, bizim verdiğimiz hizmetlerle eskiden gurur duyduğunu söyleyenler bugün ‘Tarsusluları geldiği yere geri göndereceğiz!’ gibi adice bir sloganla yola çıktılar. Ben bütün hemşehrilerimizi kendi meselelerine sahip çıkmaya davet ediyorum. Biz Mersin’i bir bütün olarak görüyoruz. Tarsus’u bir başka ilçeden ayırmıyoruz. Biz Tarsusluyuz ama şemsiye Mersin. Bu şemsiyenin altında bütün ilçeleri bir ve beraber görmek istiyoruz. Diğerleri gibi Tarsus’u dışlayarak hareket etme şansımız yok. Onlar varsın o kum havuzlarında oynamaya devam etsinler. Biz büyük düşünüyoruz. Mersin’de barış, huzur ve kardeşliğin devamı için tekrar sizlerden yetki istiyoruz. Çıktığımız bu yol gerçekten çetin bir yol. Ama biz sizlere güvendiğimiz için, biz sizlere inandığımız için bu yolda Allah’ın izniyle yine başarılı olacağımızı biliyoruz. Şimdiden destekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum. Saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum, sizleri Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv