Hava Durumu

:

:

:

Kaymakam Otcu’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Posteri Açıklaması

07 Ekim 2019 Pazartesi 15:31

SONMANŞET.COM- Geçtiğimiz günlerde Torbalı'dan Tarsus Kaymakamlığına atanarak göreve başlayan Kaymakam Kadir Sertel Otcu, bazı basın yayın organları ve haber portallarında “İlk İşi Başkan Erdoğan'ın fotoğrafını kaldırmak oldu.” başlığı altında yayınlanan habere karşılık Kaymakamlığın resmi web sitesinden Kaymakamlık Basın Bürosu'ndan açıklamada bulunuldu.

Kaymakam Otcu’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Posteri Açıklaması

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Geçtiğimiz günlerde Torbalı’dan Tarsus Kaymakamlığına atanarak göreve başlayan Kaymakam Kadir Sertel Otcu, bazı basın yayın organları ve haber portallarında “İlk İşi Başkan Erdoğan’ın fotoğrafını kaldırmak oldu.” başlığı altında yayınlanan habere karşılık Kaymakamlığın resmi web sitesinden Kaymakamlık Basın Bürosu’ndan açıklamada bulunuldu.

Kaymakamlığın resmi web sitesinde “Kaymakamlık Basın Bürosundan” yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Bazı basın yaygın organları ve haber portallarında “İlk İşi Başkan Erdoğan’ın fotoğrafını kaldırmak oldu.” başlığı altında “Cumhurbaşkanlığınca yayımlanan kararnameyle Torbalı Kaymakamlığı’ndan Mersin’in Tarsus İlçesi Kaymakamlığı’na atanan Kadir Sertel Otcu yeni koltuğuna oturur oturmaz ilk işi makam odasının duvarında Atatürk’ün yanında bulunan Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını kaldırmak oldu. Eski Kaymakam Yüksel Ünal’dan görevi alan Kaymakam Otcu’nun ilk hafta ziyaretine gelenler tarafından duvarda bulunan Erdoğan’ın fotoğrafı bir süre önce duvardan çıkartıldı ve sadece Atatürk’ün fotoğrafı kaldı. Otcu’nun önceki görev yeri Torbalı’da da Erdoğan’ın fotoğrafını asmaması dikkat çekmişti.” şeklinde haberler yapılmış ve paylaşılmaktadır.

Söz konusu haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Tarsus Kaymakamlığı makam odasında bulunan Sayın Cumhurbaşkanımıza ait fotoğraf kaldırılmamıştır. Tarsus Kaymakamlığı makam odası ve koridor katında yapılan yeni düzenlemeler çerçevesinde eskiden makam masası arkasında bulunan Sayın Cumhurbaşkanımızın fotoğrafı makam odasının daha uygun bir yerine Cumhurbaşkanlığı Makamının onur ve yüceliğine yakışır daha büyük ve daha uygun bir çerçeve ile yaptırılarak konulmuştur. Ayrıca ilgili İçişleri Bakanlığı Genelgesi kapsamında Sayın Cumhurbaşkanımızın fotoğrafının Kaymakamlık koridor katına konulması için başlanan yeniden düzenleme çalışmaları devam etmektedir.

Yine İlçemiz Kaymakamının eski görev yeri olan Torbalı’da da hem makam odasında hem de Kaymakamlık koridor katında Sayın Cumhurbaşkanımızın fotoğrafları Cumhurbaşkanlığı Makamının onur ve yüceliğine yakışır şekilde bulundurulmuş ve bulundurulmaktadır.

Ne maksatla ve kimler tarafından bu şekilde gerçeğe aykırı bir haber yapıldığı/ yaptırıldığı ilgili birimlerimizce araştırılmaktadır.”

 

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv