Hava Durumu

:

:

:

Kaya Tepe MGC’ne Adaylığını Açıkladı

10 Ekim 2019 Perşembe 10:05

SONMANSET.COM- Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nin Kasım ayında yapılacak olan olağanüstü kongresinde başkan adaylığını açıklayan Kaya Tepe, “Geçmişin yaşanmış tecrübesi ile geleceğin umudunu ve dinamizmini buluşturan, üyelerimizin sorunlarına yetişmeye çalışan, sevincini ve hüznünü paylaşan güçlü bir yapıyı birlikte oluşturmaya çalışacağız”

Kaya Tepe MGC’ne Adaylığını Açıkladı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANSET.COM- Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nin Kasım ayında yapılacak olan olağanüstü kongresinde başkan adaylığını açıklayan Kaya Tepe, “Geçmişin yaşanmış tecrübesi ile geleceğin umudunu ve dinamizmini buluşturan, üyelerimizin sorunlarına yetişmeye çalışan, sevincini ve hüznünü paylaşan güçlü bir yapıyı birlikte oluşturmaya çalışacağız” dedi.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin 9 Kasım 2019 Cumartesi Günü gerçekleştirilecek Seçimli Genel Kurul Toplantısı hazırlıkları sürerken, Kaya Tepe başkanlığa aday olduğunu duyurdu. Cemiyet Binasında adaylığını açıklayan Tepe, “Önümüzdeki dönemde, geçmişin yaşanmış tecrübesi ile geleceğin umudunu ve dinamizmini buluşturan, üyelerimizin sorunlarına yetişmeye çalışan, sevincini ve hüznünü paylaşan güçlü bir yapıyı birlikte oluşturmaya çalışacağız. Cemiyetimiz, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine sonsuza kadar sahip çıkacak, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924’te söylediği ‘Türk basını Cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır’ sözünü asla unutmayacaktır” dedi..

-Ortak Akılla Hareket etmeliyiz

Mersin'de onlarca basın mensubunun büyük ekonomik, teknik ve mesleki imkansızlıklar içinde görevini yapmaya çalıştığını ifade eden Tepe, sorunların çözümü için güçlü bir  örgütlenmeden başka bir çarelerinin olmadığını da belirterek, “Örgütlü̈ olmak, birlik olmak tüm bu sorunların aşılmasında önemlidir. Mesleğimizi bu olumsuz gidişattan kurtarmak, kamuoyunu bilgilendirmede son derece önemli bir görev üstlenen yerel basın organlarının karşı karşıya bulunduğu güçlüklerle mücadelede ortak bir yol belirlemek ve görüşlerimizi, tek bir ses halinde yasama organına duyurmak ana hedefimiz olacaktır” ifadelerini kullandı.

-Yapacaklarımız örnek olmalı

“Unutulmamalıdır ki yerel basın demokrasilerin temel güvencesidir. Yerel basın yol gösterici ve halkın sesidir. İşte bu noktada meslek örgütlerine önemli görevler düşmektedir. Mersin Gazeteciler Cemiyeti bunun takipçisi ve uygulayıcısı olacaktır” diyerek tarihi bir sorumluluklarının olduğunu altını çizen Tepe “Cemiyetimiz, kamu ve yerel yönetimler başta olmak üzere, oda, borsa ve sivil toplum kuruluşlarında etkisi olan, kentin tanıtımınında aktif görev alan bir kurum olacaktır. Tarihimizi oluşturan meslek büyüklerimiz bize bu görevi bu ilkeler ışığında devretmişlerdir. Bu yıkılmayan inançlarımızla yapacaklarımız basın tarihimize örnek davranışlar olarak geçmelidir” diye konuştu.

-MGC Kazanacak

Cemiyette özellikle son dönemlerde büyük ayrıştırmalar yaşandığını belirten Tepe, birlik çağrısı da yaparak “Bu ayrıştırmalara müsaade etmememiz lazım. Bu bir seçimdir kazanırız, kaybederiz. Ancak seçimler sonrasında hep beraber tekrar bu çatı altında birleşmeyi bilmemiz lazım. Bunun için çalışıyoruz. Biz ayrıştıran hiçbir zaman olmayacağız. Biz bu seçimi kazanırız veya kaybederiz. Kaybetsek de hep birlikte bu cemiyetin bir neferi gibi çalışmaya ve hangi arkadaşımız kazanırsa kazansın onun yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.