Hava Durumu

:

:

:

İYİ Parti Tarsus İlçe Teşkilatının Birlik ve Beraberlik Yemeğine Yoğun İlgi

18 Ekim 2021 Pazartesi 13:28

SONMANŞET.COM- İYİ Parti Tarsus İlçe Teşkilatının düzenlediği Birlik, Beraberlik ve Dayanışma yemeğine yoğun ilgi gösterildi.

İYİ Parti Tarsus İlçe Teşkilatının Birlik ve Beraberlik Yemeğine Yoğun İlgi

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- İYİ Parti Tarsus İlçe Teşkilatının düzenlediği Birlik, Beraberlik ve Dayanışma yemeğine yoğun ilgi gösterildi.

Tarsus Barajı Su Sesi Restaurantta düzenlenen akşam yemeğinde konuşan İYİ Parti İlçe Başkanı Daniyel Mercan, “Birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeyi hedeflediğimiz, parti için kaynaşmayı artırmayı umduğumuz, hazırlıklarını hızla sürdürdüğümüz, iktidara doğru yürüyüş yolculuğumuzda moral ve motivasyonumuzu yükseltmeyi planladığımız, birlik ve beraberlik yemeğine, Tarsuslu İYİLER buluşmamıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Hepinizi en kalbi, sevgi, saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum.Yapılacak ilk seçimlerde İYİ Parti’yi hem Tarsus’ta hem Mersin’de hem de Türkiye’de birinci parti yapacak olan; parti yöneticilerimiz, parti tabanımız, gönüllülerimiz, kıymetli büyüklerimiz, çok sevgili genç kardeşlerim, değerli dava arkadaşlarım bu dayanışma gecemizde bizleri yalnız bırakmadığınız için, buraya kadar geldiğiniz için sizleri gönülden kucaklıyor, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İYİ Parti’nin hedefi “Demokratik, zengin ve mutlu bir Türkiye’dir.” Diyerek şunları söyledi:

“İYİ’LER Hareketi bugünlere; ışıkları kesilen otellerden, tabureler üzerinde yapılan konuşmalara, sokakları parlamento, parkları miting meydanları yaparak, gençlerden güç alarak, cesaret göstererek, irade göstererek korku duvarlarını tek tek yıkarak geldi.

İYİ’LER Hareketi; millet iradesini yeniden parlamentoda hakim kılmak için geldi. Güçlü meclis, güçlü Türkiye için geldi. Kaybetmeyi göze almış, kazanmayı kendisi için değil millet için arzulamış bir teşkilat olarak; millet iradesini merkez alan hissiyatla yola çıktı.

İYİ’LER Hareketi işsize iş, aşsıza aş, gençliğe umut, emekliye çare, köylüye, esnafa çözüm için geldi. Aziz milletin sadece oyunu almaya değil gönlünü almayı murat etti. İYİ Parti Türkiye’deki siyaseti kısır döngüden kurtararak siyasete yeni bir soluk getirdi. Meclise girdiği ilk günden itibaren vatandaşların taleplerini, mağduriyetlerinin ve haklarının takipçisi oldu. Artık saray tarafından belirlenen suni gündemler değil 83 milyonun istediği gerçek gündemler konuşur oldu. Sn. Genel Başkanımız Meral AKŞENER önderliğinde her şehrin meseleleri yerinde tespit edildi. Çözüm önerileri üst ve dış akıllarla değil ortak akılla oluşturuldu.

İYİ Parti Türkiye’de hor görülenlerin, dışlananların, unutulanların ve onlardan olmadığı için kapı dışarı edilenlerin sesidir.

İYİ Parti; 1946’daki soluk, 1965’teki eğilmez baş, 1983’teki siyasi nefestir.

İYİ Parti demokratik merkez siyasetin günümüzdeki takipçisi, millet iradesini parlamentoya taşıma mücadelesinin bizatihi temsilcisidir. Meral AKŞENER güçsüzlerin gücü, çaresizlerin çaresi, umutsuzların umududur.

İYİ Parti mücadele arzusunu, çalışma gayretini ve zafere olan inancını Anadolu’dan alır. Milletin sinesinde kök salan, oradan güç alan partimiz millet iradesinin ilk tercihi olmaya taliptir. Bu gönülde memleket sevdalısı herkese yer vardır. Bu gönülde millet sevdalısı herkese yer vardır. Bu gönülde hizmet sevdalısı herkese yer vardır.

Ülkemiz zor bir süreçten geçmektedir. Hukuk devleti ayaklar altına alınmakta, demokrasi ve özgürlük rafa kaldırılmaktadır. Medya tek sesliliğin ambargosu altında kalmakta, internette sansür olağan hale gelmektedir. Millet iradesi Milletin Meclisinden sarayın odalarına taşınmaktadır. Köylü ve üretici yüksek girdi fiyatları ile baş edememekte ve üretimden eline çekmektedir. Emekli açlık sınırının altında yaşam mücadelesi vermektedir, öğrenci kardeşlerim istikrarsız bir eğitim politikasının mağduru olmaktadır.

Değerli dava arkadaşlarım 20 yıllık bu korku düzeninin artık sonuna gelinmiştir. Artık karanlık bitmekte, tan ağarmakta, güneş ufuktan doğmaktadır, vakit kabustan uyanma vaktidir, vakit değişim vaktidir. Ülkenin bölünmez bütünlüğü parlamenter demokrasi ve özgürlüklerin yeniden temini bağlamında Türk milletimize aidiyet duygusu onurlu bit Türk vatandaşı hissiyatı ile vakit yeniden Türkiye’nin kurulma vaktidir. Bu tablo içerisinde genel başkanımız Sayın Meral AKŞENER her geçen gün millet nezdinde itibarını güvenilirliğini ve desteğini arttırıyor.

İYİ Parti hem anketlerde, hem de sokakta elini sıktığımız, köylerde gözlerine baktığımız, kentlerde derdi ile dertlendiğimiz vatandaşın gösterdiği ilgi ve alakayla Türkiye’de oylarını en hızlı yükselten parti konumundadır. Vatandaşlarımız sadece Ankara’da, İstanbul’da, Ardahan ve Konya’da değil, Mersin’de Mersin’in kalbi Tarsus’ta bizleri bir umut, bir çare, bir çözüm olarak görüyor.

Genel Başkanımız Sayın Meral  AKŞENER’in 2020 Ocak ayından bu yana sürdürdüğü il ve ilçe ziyaretleri ile, pazar ve esnaf ziyaretleri ile; sessiz yığınların sesi, umutsuzların umudu, güçsüzlerin gücü, geride bırakılanların, arkada unutulanların, altta ezilenlerin çığlığına dönüşüyor. Bizim de Tarsus’ta yürüttüğümüz köy, muhtarlık, esnaf, hal ve sivil toplum ziyaretleri gösteriyor ki İYİ Parti Tarsus’ta ve Tarsus’un katkıları ile birinci parti olmaya ilerliyor.

Kıymetli dava arkadaşlarım; kendinizi küçük görmeyin sizler büyük kuvvetlersiniz kuvvet birliktir, birlikten kuvvet doğar partimizin geleceği birliktedir, birlik ve beraberlik içinde olmaktadır.  İlk genel seçimde en az dört milletvekilini TBMM’ye uğurlayacak, ilk yerel seçimde Tarsus’u ve Mersin’i yönetebilecek bir oy desteğini sandıktan çıkartacağız bu başarılı gidişatta emeği olan siz değerli parti emekçilerimize teşekkürü bir borç kabul ediyorum. Nerde birlik varsa orada dirlik, düzen olur. Sizin bu birlikteliğiniz; yokluklar, imkansızlıklar baskılar altında yaptığınız bu onurlu mücadele partimizi buralara taşımıştır. Rehavete kapılmadan daha fazla çalışmaya, sıkılmadık el, çalınmadık kapı, uğranmadık dükkan, girilmedik gönül bırakmadan mücadeleye devam etmemiz gerekiyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dediği gibi “Birlik ve beraberlik ilahi adaletin dışında her şeyi yener.” Yiğide sermaye gerekmez imandan başka.

Mart 2020’de yani 19 ay önce seçim ile göreve geldik. Tarsus’un dört bir yanında ilkeli, iradeli, istikrarlı bir şekilde çalıştık çalışıyoruz 76 köy gezisi, 56 muhtarlık ziyareti, 60 kez esnaf programı, 31 kez sivil toplum ziyareti, 15 kez stant açmışız her ay 3 muhtarlığı ziyaret etmişiz, her ayın 3 haftası program yaptığımız sahada olduğumuz anlamına geliyor. Partiyi resmi tören ve programlarda eksiksiz temsil etmişiz bu güne kadar 25 ilçe yönetim kurulu toplantısı yapmışız. Mahalle temsilcilerine üç, beş yer hariç bitirmişiz. Sandıkları büyük ölçüde tamamlamışız. Mersin’de 12 bin üyesi bulunan İYİ Partinin 2 bin üyesi Tarsus’a aittir Tarsus 1.9 milyonluk Mersin nüfusunun %18,5’ini oluşturuyor Tarsus üye sayısı ile de Mersin ilinin %17’sini oluşturuyor.

Kıymetli dava arkadaşlarım 19 ay önce 15 Mart 2020 tarihinde son derece demokratik seçim sonucunda sizlerin desteği ile ilçe başkanlığına seçildik. Bu süre zarfında az önce özetlemeye çalıştığım çalışmalarımıza dönüp baktığımızda sizlerle ne kadar gurur duysam azdır.

Değerli dava arkadaşlarım bu geceyi şereflendiren her kez şahitlik edecek, İYİ Parti Tarsus Teşkilatı her geçen gün daha da güçlenecek. İYİ Partinin Tarsus’ta kurulmasında bu günlere gelmesinde hepimizin emeği var, alın teri var, mücadelesi var, evladından esirgediği parası var, eşinden dostundan esirgediği zamanı var.

Kuruluşundan itibaren bir çok arkadaşımızla partinin çeşitli kademelerinde görev aldık bunların arasında partiyi birlikte kurduklarımız, beraber büyüttüklerimiz de var. Bu süreçte bazen kırıldık, bazen üzüldük, bazen dışlandık, bazen küstük, bazen konuşmadık, bazen dinlenmedik, bazen aradık ulaşamadık, bazen hiç aramadık sadece ben, o, bu, şu değil pek çoğumuz bir takım sorunlarla karşı karşıya kaldık.

Yeni bir parti olmanın kurumsallaşma eksikliklerinin bir sonucu olarak değerlendirdiğimiz bu gelişmeler ne yazık ki yaşandı. Ancak Türkiye’nin Mersin ve Tarsus’un karşı karşıya kaldığı tablo İYİ Parti’ye sorumluluk yüklüyor millet İYİ Parti’yi umut olarak görüyor Türk Milletinin partimizi bu kadar anlam ve görev yüklediği bu dönemde bizler nasıl olur da kişisel çıkar şan ve şöhret, makam ve ikbal hesabı yapabiliriz.

Millet bizi çağırıyorken bu sorumluluktan nasıl kaçabiliriz, çocuklarımıza, torunlarımıza bunun hesabını nasıl verebiliriz içinde bulunduğumuz dönem birlikte var olma, birlik içinde kalma, birlikte yarınlara ulaşma dönemidir o nedenle kırgınlıkları, dargınlıkları bir kenara bırakalım birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır.  Huzurun olduğu yerde dostluğun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin olduğu yerde başarının olmaması için hiç bir neden yoktur.

Bizleri yalnız bırakmayarak buralara kadar geldiniz ve bizleri mutlu ettiniz sizlere söz veriyorum bu birlikteliği yarın sokaklarda daha fazla göreceksiniz.

İYİ Partide kimse önce gelen ayrımına tabi olmayacak İYİ Parti kimliğini üzerine geçirmiş herkes bizim için partimizin neferi sayılacak. Değerli dava arkadaşlarım birleştirmek başlangıçtır, birliği sürdürmek gelişmedir, birlikte çalışmak başarıdır. Birbirine olan inanç ve güvencimiz partimizi yarınlara taşıyacak en önemli kaynağımızdır hep birlikte ilk seçimlerde Mersin’de önemli başarılar elde edeceğiz. Zorlu hedefleri kolay kılacağız, parlamenter sistemin ilk seçimlerinde Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER’İ Başbakan yapacağız.

Değerli dava arkadaşlarım gecenin en karanlık olduğu an şafağın sökmesine en yakın olduğu andır. Şafağın sökmesine, güneşin doğmasına çok az kaldı. Gelin millet iradesini saraylardan parlamentoya taşıyalım, gelin milleti yeniden söz sahibi yapalım, gelin milleti güçlü devleti kutlu yapalım, gelin vatandaşı mutlu kurumları işler kılalım”.

-KOCAMAZ’IN KONUŞMASI

İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi ve eski Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ise konuşmasında, iktidara hazırlandıklarını söyledi.

Kocamaz, “ İYİ Parti Tarsus İlçe Başkanlığımızın ve Sayın İlçe Başkanımız Daniyel Mercan Beyefendinin önderliğinde “BİRLİK BERABERLİK” adı altında düzenlenen bu programa gösterdiğiniz yoğun ilgiye teşekkür ederiz.” Dedi ve şunları söyledi:

“İYİ Parti Ailesine yeni katılan değerli yol arkadaşlarımıza rozetlerini takarak partimizin yol haritasını,Türkiye’nin geleceği noktasında plan ve projelerini kapı kapı gezerek anlatan ve partimize belli sayılarda üye yapılmasını sağlayan değerli arkadaşlarımıza plaket takdiminde bulunduk. İYİ Parti gün geçtikçe büyüyor ve halkımızın güvenini kazanmaya devam ediyor.

Türkiye’nin umudu Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin Liderliğinde İYİ Partimiz ve Milletimiz ilk seçimde iktidar olmak için sabırsızlanıyor. Durmadan,bıkmadan usanmadan,mola vermeden  çalışacağız. Çocuklarımızın geleceği,Aziz Vatanımızın selameti, Mersin’imizin gelişmesi için gece uyumadan,gündüz yorulmadan koşmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle “BİRLİK BERABERLİK ve BÜTÜNLÜK” yemeğini organize eden başta Daniyel Mercan Başkan ve yönetimi olmak üzere bu  yemeğe katılan tüm gönüldaşlarımıza en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Partimize yeni katılan değerli yol arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyor, yapılacak çalışmalarda şimdiden başarılar temenni ediyorum. Allah Türk Milletine hizmet yolunda verdiğimiz mücadelede hepimizin yar ve yardımcısı olsun.”

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.