Hava Durumu

:

:

:

Hüseyin Kış: Derya Otomotiv Sanat Sokağında Etkinlikler Sürecek

14 Kasım 2019 Perşembe 23:02

SONMANŞET.COM- Derya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, Sanat Sokağı konusunda yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu mekanda sosyal ve kültürel aktivitelere devam edeceklerini ifade etti.

Hüseyin Kış: Derya Otomotiv Sanat Sokağında Etkinlikler Sürecek

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Derya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, Sanat Sokağı konusunda yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu mekanda sosyal ve kültürel aktivitelere devam edeceklerini ifade etti.

19 yıl önce Mezitli Belediye Meclis kararı ile yaptıkları protokol uyarınca, kendileri tarafından yaptırıldığını, bugüne kadar da kültürel ve sanatsal birçok faaliyete ev sahipliği yaptığını söyleyen Hüseyin Kış, yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“Son günlerde “Mezitli  Belediyesi  Derya Otomotiv A.Ş Sanat Sokağı"  ile ilgili gerek yazılı, gerekse sosyal medyada çıkan haber, fotoğraf ve görsellere ilişkin açıklama yapma ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Mezitli Belediyesi  ve kuruluşumuz arasında  19 yıl önce adı geçen sokağın dizaynıyla ilgili bir protokol imzalandı.  Protokol şartlarını yerine getirip, sokağa "Mezitli Belediyesi Derya Otomotiv A.Ş Sanat Sokağı" ismi verildi. Yaklaşık 40 yılı geride bırakan kuruluşumuz, Mersin'de yapılan her türlü sanat ve kültürel faaliyetlere destek vermiş, ya da bizzat sponsor olarak katkı sağlamıştır. Derya Otomotiv A.Ş Sanat Sokağı'nda birçok etkinlik yapılmıştır. Kültürel ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra, milli bayramlarımızın ve özel anma günlerinin de mekanı  olmuştur. Özellikle dezavantajlı  bölgelerde yaşayan çocuklarımız, bizzat bulundukları yerlerden alınarak bu sokağa getirilmiş ve resim yapmaları için boya ve tuval hediye edilmiştir. Mezitli'mize değer katan bu sokakla ilgili yanlış bilgiler bizleri son derece üzmüştür. Bu dönemde Derya Grup’a yönelik gerek bürokratik, gerekse kişisel asılsız haber ve sosyal medya paylaşımları ile ilgili şirketimiz hukuksal süreci başlatmış olup, adaletin vereceği  karara saygı ile riayet edecektir.

Bu sokakta yapılan birçok etkinlik, gerek Mersin medyamızda,  gerekse ulusal medya da çokça yer almıştır. Bugün, saydığımız etkinliklerin yanı sıra, açık hava kitap okuma alanı olarak kullanılması da bizleri son derece memnun etmektedir.

Bu şehirde yapılan her  türlü sosyo ekonomik,  sanatsal, kültürel, folklorik değerlerine sahip çıkma mücadelesi vermek, kurumumuzun sosyal sorumluluk projesi kapsamı içindedir. Derya Otomotiv A.Ş olarak, bu misyonumuz her koşulda devam edecektir.

" Farklı kültürlerin, barış ve dostluk içinde kardeşçe yaşadığı il " olarak tanımladığımız Mersin'e, daha büyük hizmetler yapmak için mücadelemiz bundan sonra da devam edecektir.

Biz Derya Grup olarak, Mersin'e, Mersin'in değerlerine, sanatına, kültürüne, sosyal sorumluluk bilinciyle en önemlisi de, insanına sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv