Hava Durumu

:

:

:

Haluk Bozdoğan, Tarsus’a Hayat Verecek Projelerini Açıkladı

09 Mart 2019 Cumartesi 15:44

SONMANŞET.COM- CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus Belediye Başkan adayı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus'a Hayat verecek projelerini canlı yayında Tarsus Star Radyo Tv'de deneyimli Gazetecilere açıkladı.

Haluk Bozdoğan, Tarsus’a Hayat Verecek Projelerini Açıkladı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus Belediye Başkan adayı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus’a Hayat verecek projelerini canlı yayında Tarsus Star Radyo Tv’de deneyimli Gazetecilere açıkladı.

Birbirinden ilginç projelerini açıklarken oldukça duygulanan ve Tarsus’un Yeni Nesil Belediyecilik anlayışı içinde kendi destanını yazacağını vurgulayan Haluk Bozdoğan, “Tarsus’umuzla ilgili olarak ana düşüncemiz; Yeşil Kent Tarsus, Adil ve Adaletli Kent Tarsus ve Yaratıcı Kent Tarsus başlığından oluşacak. Hep birlikte el ele vererek Tarsus’un tüm sorunlarını çözüp, Türkiye’nin çekim merkezi haline getireceğiz” dedi.

CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Dr. Haluk Bozdoğan, bir kez daha Tarsus Star Radyo-TV’de canlı yayın konuğu olurken, son dönemde yapılan programlarla büyük ses getiren Tarsus Star Radyo-TV, siyasileri konuk etmeyi sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde çıktığı canlı yayında yaptığı açıklamalarla dikkatleri çeken CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Dr. Haluk Bozdoğan, bu programda da Tarsus Star Radyo TV Kurucusu Ali Kemal Köseoğlu, AA ve TRT Tarsus Temsilcisi-Son Manşet Gazetesi sahibi Selahattin Özbozkurt ve Akdeniz Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Habertürk Temsilcisi Hakan Bulut’un sorularını yanıtladı.

Tüm emekçi kadınların Kadınlar Günü’nü kutlayarak başladığı konuşmasında anketlere değinen Bozdoğan, “Sayın Büyükşehir adayımız  tarafından yapılan anketlerde Tarsus ve Mersin Büyükşehir’de önde olduğumuz gözüküyor” dedi.

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can’ı, 2014 yılında vaat ettiği, fakat hayata geçiremediği bazı projeler konusunda eleştiren CHP’li Bozdoğan, “33 katlı otel sözü verildi. Ardından projede değişikliğe gidildi, fakat durum ortada. Kongre merkezi ve fuar alanı yapılacaktı, yapılmadı! 27 Aralık Stadı tamamlanacaktı, kapalı spor salonu yapılacaktı yapılmadı” diye konuştu.

“DÜRÜST ÇALIŞAN HİÇ BİR İŞÇİ İŞTEN ÇIKARTILMAYACAK”

Göreve seçilmesi durumunda dürüst şekilde çalışan hiçbir Belediye işçisinin işten çıkartılmayacağını söyleyen CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Haluk Bozdoğan, “Ama bazıları var; hani sadece ayda bir gidip bankamatikten para çekenler. İşte onlar hadlerini bilecekler! Biz bu kentte istihdam sağlayan, şeffaf, insanları birleştirici bir Belediyecilik anlayışı getireceğiz. Bizim en büyük derdimiz ve hedefimiz istihdam alanları sağlayıp, insanlarımızın evlerine ekmek götürmelerini sağlamak olacaktır. Organize Tarım İhtisas Bölgesi’nin hayata geçmesi ve hedeflenen 15 bin istihdamın bir an önce gelmesi adına elimizden geleni ivedilikle yapacağız” dedi.

“DÜNYADA İLK KEZ UYGULANACAK BİR PROJEMİZ VAR

Kendisine yöneltilen “Tarsus’ta intihar vakalarında artış yaşanıyor, bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu cevaplandıran Haluk Bozdoğan, “Evet, bir hekim olarak son dönemlerde maalesef ki majör depresyon ilaçları çok yazdım. Gelen hastalarım halsizlikten, isteksizlikten, unutkanlıktan ve yaşama arzusunu kaybetmekten dolayı şikayetlerini dile getiriyorlar. Çünkü kentin gelir düzeyi düştüğünde insanlarda bu hallerin oluşması maalesef ki doğal oluyor. Ama bu kentte insanların mutlu olacakları, huzur içinde yaşayacakları projelerimizi bir bir uygulayacağız. Belki de dünyada ilk kez uygulanacak bir projemiz var. Bu projeyle ilgili Avrupa Birliği’nden nasıl hibe desteği alacağımız konusunda da altyapı çalışmalarını tamamladık. Projemiz Engelliler ve Sosyalleşme Köyü… Engelli bireylerin, down sendromu olan çocuklarımızın, zihinsel sıkıntı yaşayan bireylerin yararlanabileceği bir proje. Burada çocuklar anneleri veya ebeveynleriyle birlikte doğal terapi görecekleri bir alana kavuşacaklar. Burada hem eğitim alma olanağı bulacaklar, hem de farklı aktiviteleri yapabilecekler” şeklinde konuştu.

“KÖYLERDE ÜRETİCİ KOOPERATİFLERİ KURULACAK”

Köylerde üretici kooperatifleri kuracaklarını belirten Haluk Bozdoğan, “Kooperatifler aracılığıyla köylü insanlarımızın zaten kıt olan gelirlerini arttırmayı hedefliyoruz. Bu konuda Kooperatifçilik Daire Başkanlığı kuracağız. Kooperatifler sayesinde örneğin üzüm üreticisi çiftçimiz, tüccara ürününü 1 TL’ye kaptırmayacak. Belediye bu ürünü 1.5 TL’ye alacak. Bu ürünü işleyip, pekmez, sirke veya farklı şekillerde mamul haline gelmesini sağlayacak.  Köylerimizden toplanan sütleri 5 yaşın altındaki çocuklarımızın içmesi için ücretsiz şekilde dağıtacağız. Biz bir yoksulun karnını doyurmak için değil, tüm yoksulluğun ortadan kalması için bu yola çıktık ve emin adımlarla yürüyoruz” vurgusunda bulundu.

Yaşlılar ve kadınlar için 24 saat açık olacak şekilde Belediye bünyesinde destek hattı oluşturulacağını söyleyen CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus Üniversitesi’nin yaşadığı yer sıkıntısı konusunda ise acilen çözüm bulmaya çalışacaklarını vurgulayarak, “Yapacağımız çalışma sonunda mevcut Belediye yerleşkesini Tarsus Üniversitesi’ne devretmeyi planlıyoruz. Berdan 1 Projesini denize ulaştıracak şekilde devam ettirmek istiyoruz. Trafik sorunu konusunda çok katlı otoparkların yapılması için çalışma başlatacağız. En önemli de kentin ana damarı olan Yarenlik Alanı’nın trafiğe açılıp-açılmaması konusunda referandum yapıp bunu halka soracağız. Her noktada söylediğim kent anayasasını yapacağız. En önemsediğim ise yanlış yönetim anlayışından dolayı Huzurkent’e kaptırdığımız araç muayene istasyonunu Tarsus’a getirmek için girişimlerde bulunacağız” ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv