Hava Durumu

:

:

:

Haluk Bozdoğan: Rantın Değil, Halkın Belediyesini Kuracağız

04 Mart 2019 Pazartesi 18:10

SONMANŞET.COM- CUMHURİYET Halk Partisi Tarsus Belediye Başkan adayı Dr. Haluk Bozdoğan, gittiği her yerde halkın yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşırken, vatandaşlar da kendisini 1 Nisan sabahının Belediye Başkanı olarak ilgiyle izliyor.

Haluk Bozdoğan: Rantın Değil, Halkın Belediyesini Kuracağız

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- CUMHURİYET Halk Partisi Tarsus Belediye Başkan adayı Dr. Haluk Bozdoğan, gittiği her yerde halkın yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşırken, vatandaşlar da kendisini 1 Nisan sabahının Belediye Başkanı olarak ilgiyle izliyor.

Hafta sonunu Olukkoyağı, Darıpınarı, Meşelik, Bağçatağı, Boğazpınar gibi köylerde halkla kucaklaşarak geçiren Haluk Bozdoğan, gördüğü coşkulu ilgiye teşekkür etti.

-Bozdoğan: Rantın Değil, Halkın Belediyesini Kuracağız

Gittiği köylerde çiçeklerle ve her yaştan vatandaşlar tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan CHP Belediye Başkan adayı Haluk Bozdoğan, “Rantın değil, halkın belediyesini kurmaya geliyoruz. Halkımızın gösterdiği büyük teveccüh bizleri daha çok hırslandırıyor” dedi.

Gittiği her yerde CHP’nin Yeni Nesil Belediyecilik ve Derman Belediyeciliği anlayışı hakkında bilgi veren ve konuşması sık sık alkışlar ve “Halkçı Başkan Bozdoğan” sloganlarıyla kesilen Haluk Bozdoğan, yalana, talana, harama, beton mafyalarına son vereceğiz” diye konuştu.

31 Mart Tarsus için bir Milat olacak

CHP Tarsus Belediye Başkan Adayı Dr. Haluk Bozdoğan gittiği bütün mahallelerde Tarsus'a yeni nesil belediyecilik anlayışını Tarsus’ta hayata geçireceklerini anlatırken, “31 Mart 2019 seçimleri Tarsus için bir milad olacaktır. Tarsus 25 yıl aradan sonra nefes alan, hayata dönen bir kent haline getirilecektir” dedi.

Türkiye’nin medeniyetler coğrafyası olmasına rağmen bu özelliğini yeterince değerlendiremediğini, kentlere yeni özellikler, özgünlükler ve değerler kazandırılamadığının altını çizen Bozdoğan, “Türkiye kentlerine damgasını vuran, kent yönetiminde çığır açan ve kentleri ileri kentlerin seviyesine taşıyan yönetimler Cumhuriyetin kent felsefesinden etkilenen; ama onu daha da ileri taşıyan sosyal demokrat belediyelerdir. 31 Mart yerel seçimlerinde yeni bir tarihsel kırılmaya, kent yönetimlerini çağın gereksinimleri doğrultusunda tasarımlamaya büyük bir ihtiyaç duyulmaktadır. Sadece tüketen ve tükenen kent anlayışını sürdürmekten çıkılarak, yeni bir kent anlayışını hayata geçirmenin, yeni bir kent öyküsü yazmanın tam zamanıdır. Bu nedenle yerel yönetimlerde yeni bir anlayışın, yeni bir felsefenin ve aklın egemen olmasının zorunlu olduğu bir döneme girdik. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin değerlerine sadık kalarak, onu aklın ve bilimin yolunda 21. yüzyılın Tarsus’u yapacak bir büyük atılım için yola çıktık. Yeni Nesil Belediyecilik anlayışıyla 10 bin yıllık bu tarihi kenti, sadece Türkiye’ye değil, dünyanın farklı ülkelerinde örnek olacak bir kent yönetim modeli haline getirip tanıtacağız” diye konuştu.

CHP adayı Dr. Haluk Bozdoğan, yeni nesil belediyecilik anlayışında katılımcı belediyecilik anlayışının bulunduğunu, Halkın Belediye Meclisi üyeleri gibi karar alma sürecine katılacağını, bunun için mahallelerde kadınlardan, gençlerden, emeklilerden, esnaflardan, sanatçılardan, kanaat önderlerinden, sivil toplum örgütlerinden komisyonlar kurulacağını söylüyor.

-BOZDOĞAN DARIPINARI'NDA BAŞKAN GİBİ KARŞILANDI

CHP Tarsus Belediye Başkan adayı Dr. Haluk Bozdoğan, Darıpınarı mahallesinde Çamlıyayla belediye başkan adayı İslam Sarı, Çamlıyayla ilçe Başkanı Seher Sorma, Çamlıyayla eski ilçe başkanı Orhan Temür, çevre mahalle ilçe başkanları ve vatandaşlar tarafından 1 Nisan sabahının Tarsus Belediye Başkanı olarak karşılandı.

-TALANA YER YOK

Dr. Haluk Bozdoğan, Belediye yönetimine geldiklerinde asla hırsızlığa izin vermeyeceklerini ifade edip, Belediye yönetiminde olacak sorumluların mal varlıklarında artış olmayacağını üzerine basarak yinelerken, Kentin beton mafyalarına teslim edilmeyeceğini vurguluyarak halkın sevgisini daha çok kazanıyor.

 

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv